[ad_1]

(سلامت رویترز) – یک مطالعه جدید نشان می دهد بزرگسالان جوان و میانسال با سابقه انفارکتوس میوکارد ممکن است در معرض خطر بالاتری از عوارض جانبی قلبی عروقی باشند.

محققان داده های مربوط به 300 بیمار 18 تا 60 ساله (میانگین سنی 51 سال) را که در 8 ماه گذشته سابقه سکته قلبی (MI) داشتند ، بررسی کردند. همه شرکت کنندگان یک موجودی کوتاه گزارش از خود برای موجودی اولیه ضربه را تکمیل کردند که از 0 (بدون ضربه) تا 27 (حداکثر ضربه) مشخص شده است

در مجموع 154 نفر (51٪) نمره تروما 7 یا بیشتر داشتند که محققان از آنها به عنوان نقطه شکست استفاده کردند تا افراد کم آسیب یا بدون ضربه را از افرادی که حداقل در معرض قرار دارند جدا کنند.

پس از سه سال پیگیری ، در مجموع 59 عارضه جانبی قلبی عروقی رخ داده است ، از جمله MI راجعه ، سکته مغزی ، بستری در بیمارستان برای نارسایی قلبی و مرگ قلبی عروقی. افرادی که حداقل مقداری در معرض ابتلا به تروما قرار داشتند بیش از دو برابر خطر وقوع عوارض جانبی قلبی عروقی را داشتند (نسبت خطر 2.3) در مقایسه با افرادی که در اوایل زندگی در معرض ضربه ناچیز بودند یا اصلاً در معرض ضربه نبودند.

هر 4 افزایش در نتایج اولیه کودکی منجر به 30٪ خطر بیشتر این حوادث قلبی عروقی می شود (HR 1.3).

در حالی که بسیاری از مطالعات قبلی ، آسیب زودرس را با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مرتبط دانسته اند ، اما مطالعات قبلی مشخص نکرده است که آیا قرار گرفتن در معرض ضربه ، فاکتور خطر ابتلا به عوارض جانبی در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب و بیمارانی است که اخیراً بیماری قلبی عروقی دارند. نویسنده ارشد IM مطالعه حاضر دکتر ویولا واکارینو از دانشکده بهداشت عمومی رولینز در دانشگاه اموری در آتلانتا است.

دکتر واکارینو در نامه الکترونیکی گفت: “ما دریافتیم که در معرض ابتلا به مشکلات اولیه در میان جمعیت پس از سکته قلبی به ویژه در گروه های بیماران جوان و میانسال که نمایندگی بالایی از زنان و افراد محروم را دارند ، گسترده بود.” “کسانی که این مواجهه ها را گزارش می کنند به طور قابل توجهی در معرض خطر وقایع مکرر قلبی و مرگ و میر قرار دارند.”

نتایج در JAMA Cardiology منتشر شد و در نشست سالانه انجمن قلب آمریکا ارائه شد.

بسیاری از شرکت کنندگان در این مطالعه زن (50٪) و اکثر آمریکایی های آفریقایی تبار (66٪) بودند.

هنگامی که نویسندگان در شاخص های التهاب نگاه، آنها پیدا شده است که در مقایسه با شرکت کنندگان با MI و تروما با امتیاز کمتر از 7، کسانی که با نمره 7 و یا سطوح حال بالاتر، بیشتر از اینترلوکین 6 و پروتئین C-reactive در ابتدا. مرحله.

تیم تحقیق خاطرنشان می کند ، یک محدودیت در مطالعه ، اندازه کوچک آن است. محدودیت دیگر ، کمبود داده برای بیماران با MI بیش از 60 سال است که تعمیم نتایج را محدود می کند.

با این حال ، تحقیقات فعلی نشان می دهد که بازماندگان سکته مغزی با ضربه زودرس پس از در نظر گرفتن عوامل خطر کلاسیک ، سلامت روان و التهابات سیستمیک ، ممکن است همچنان در معرض خطر بیشتری از حوادث قلبی عروقی باشند ، گفت: فردریک هو ، محقق در دانشگاه گلاسگو. که در مطالعه شرکت نمی کرد.

هو در یک ایمیل گفت: “افرادی که سابقه MI دارند ، قبلاً در رده بالایی از وقایع بعدی قلبی عروقی دسته بندی می شوند.” “جدا از عوامل خطر کلاسیک مانند کلسترول بالا و سیگار کشیدن ، ممکن است پزشکان مراقب علائم مشکلات روانی مانند افسردگی و التهاب مزمن باشند.”

منبع: https://bit.ly/3kYfuCl JAMA Cardiology ، آنلاین 13 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر