[ad_1]

(سلامت رویترز) – بر اساس مطالعه ای در کالیفرنیا ، میزان ابتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) در بین کودکان در حال افزایش است ، اما همه جوانان چاق غربالگری پیشنهادی را انجام نمی دهند.

محققان داده های الکترونیکی سوابق بهداشتی مربوط به Kaiser Permanente Southern California را برای اعضای 5 تا 18 ساله بین سال های 2009 و 2018 بررسی کردند ، در مجموع داده های مربوط به 7.88 میلیون سال بیمار. در طول مطالعه ، 54٪ از کودکان چاق و 24٪ از کودکان دارای اضافه وزن از نظر NAFLD غربالگری شدند.

از سال 2009 تا 2018 ، بروز NAFLD در کودکان در مطالعه از 36.0 به 58.2 در هر 100000 نفر افزایش یافته است. بر اساس گزارش کودکان ، در مجموع 3،608 کودک مبتلا به NAFLD هستند.

تشخیص NAFLD تا حدودی رایج می شود زیرا در رهنمودهای بالینی چندین انجمن پزشکی ، از جمله آکادمی اطفال آمریکا ، غربالگری برای کودکان با BMI بالا توصیه می شود و از آنجا که جوانان بیشتری فاکتورهای خطر ابتلا به این بیماری مانند چاقی ، دیابت و تری گلیسیرید بالا را دارند. دکتر جفری شویمر ، نویسنده ارشد مطالعه ، استاد اطفال در دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو و مدیر کلینیک روده بزرگ در بیمارستان کودکان رادی در سن دیگو گفت.

دکتر شویمر در ایمیلی گفت: “در مطالعه فعلی ما متوجه شدیم که میزان غربالگری پزشکان مراقبت های اولیه در پاسخ به رهنمودهای عمومی افزایش می یابد.” “افزایش در کودکان مبتلا به NAFLD تا حدودی به این دلیل است که تعداد بیشتری از کودکان مبتلا به این مشکل هستند و بخشی نیز به دلیل تشخیص بهتر مشکل است.”

در طول دوره مطالعه ، در مجموع 206،117 کودک چاق بودند که به خوبی شرکت می کردند و 54٪ از آنها برای NAFLD غربالگری شدند.

علاوه بر این ، در مجموع 212،710 کودک دارای اضافه وزن هستند که به خوبی شرکت کرده اند و 24٪ از آنها برای NAFLD غربالگری می شوند.

در میان کودکان چاقی که برای NAFLD آزمایش شده اند ، احتمال مراجعه به ارزیابی بیشتر از 2012 تا 2018 بیشتر از 2009 تا 2011 است (نسبت شانس 1.38).

احتمال ارجاع برای ارزیابی بیشتر نیز هنگامی افزایش می یابد که کودکان مقادیر آلانین آمینوترانسفراز (ALT) و نمرات بالاتر از حد بالای طبیعی (ULN) 54 U / L برای Kaiser Permanente South داشته باشند کالیفرنیا

تیم تحقیق خاطرنشان کرد: یکی از محدودیت های این مطالعه این است که پزشکان اغلب از بافت شناسی کبد برای تشخیص NAFLD استفاده نمی کنند و این باعث می شود برخی از تشخیص ها نادرست باشد. محققان همچنین اطلاعاتی درمورد اینکه چه تعداد از کودکان مبتلا به NAFLD ممکن است به فیبروز یا NASH مبتلا باشند نیز در دست ندارند.

دکتر پیترو واجرو ، استاد متخصص اطفال در دانشگاه سالرنو ، گفت: یکی دیگر از اشکالات این است که فشار خون و افزایش سطح انسولین به طور معمول برای کودکان گزارش نمی شود ، بنابراین تعیین اینکه چه تعداد از آنها ممکن است سندرم متابولیک داشته باشند دشوار است. و مدیر برنامه کودکان در بیمارستان دانشگاه سالارنو ، ایتالیا.

دکتر واجرو ، که در این مطالعه مشارکت ندارد ، از طریق پست الکترونیکی گفت ، حتی در این صورت ، نتایج تأکید می کند که پزشکان بیشتری باید NAFLD را بررسی کنند و با والدین کودکانی که احتمال بیشتری برای ابتلا به این بیماری دارند ، در مورد عوامل خطر برای این بیماری صحبت کنند. پست الکترونیکی

“مطالعات قبلی نشان داده است که اکثر کودکان دارای اضافه وزن که در کلینیک های سرپایی عمومی و فوق تخصصی در ایالات متحده دیده می شوند ، تشخیص داده نشده اند و یا ارزیابی ها و مداخلات مناسب و توصیه شده ای را برای بیماری های چاقی ، از جمله NAFLD ، دریافت نکرده اند. گفت دکتر واجرو.

منبع: https://bit.ly/32ZQfJC اطفال ، آنلاین 19 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر