[ad_1]

غربالگری فعال فیبریلاسیون دهلیزی (AF) نه تنها تشخیص بیشتری از AF جدید را نسبت به درمان استاندارد در یک مطالعه انجام داد ، بلکه ممکن است نتایج بالینی مانند سکته ، مرگ و بستری در بیمارستان را برای خونریزی بیش از یک پیگیری 3 ساله بهبود بخشد.

با این حال ، داروهای ضد انعقادی خوراکی به همین ترتیب برای بیش از 1700 شرکت کننده با استفاده از استراتژی غربالگری تجویز می شدند ، در مقایسه با تقریباً 3500 نفر از افراد کنترل که در یک مطالعه آینده نگر اما غیراستاندارد به نام غربالگری سکته مغزی mHealth (mSToPS) مراقبت های معمول دریافت می کردند.

شرکت کنندگان در این مطالعه از یک پایگاه داده شرکت بیمه انتخاب شدند و لازم بود که دارای فاکتورهای خطر برای AF باشند و هیچگونه سابقه AF و علائمی نداشته باشند. آنها موافقت کردند که مانیتور را بپوشند – یک مانیتور کوچک نوار چسب دار الکتروکاردیوگرافی (ECG) (Zio XT) تا 4 هفته – یا رد کردند و به گروه کنترل تبدیل شدند. پزشکان آنها از داده های مانیتور برای کمک به راهنمایی تصمیمات مدیریت استفاده کردند.

به نظر می رسد یک روش تفکر در قلب و عروق وجود دارد که مدیریت AF به معنای اقدامات با هدف جلوگیری از سکته مغزی است ، می گوید دکتر استفان آر اشتاینهوبل ، theheart.org | قلب و عروق Medscape. وی گفت: “اکنون فوق العاده ارزشمند است.” در تنظیم AF ، “موارد کمی در قلب و عروق بهتر از جلوگیری از انعقاد خون در جلوگیری از وقایع است.”

Steinhubl از انستیتوی علوم ترجمه در Scripps ، لا جولا ، کالیفرنیا گفت ، اما تأثیر غربالگری AF بر میزان مرگ و میر غیرمعمول و یکی از جالب ترین نتایج mSToPS بود. خطر مرگ ناشی از هر علتی در بیماران مشاهده شده در مقایسه با گروه شاهد تقریباً 40٪ و فقط در بین بیماران مبتلا به AF ​​در طی مطالعه تقریباً 60٪ کاهش می یابد.

یافته های سه ساله این فرآیند ، که استین هوبل در 16 نوامبر در جلسات علمی انجمن قلب آمریکا (AHA) جلسات علمی 2020 رونمایی کرد ، فراتر از ادامه یافته های 1 ساله آن است ، که در سال 2018 ارائه و منتشر شده است. یافته های اولیه شامل افزایش استفاده از داروهای ضد انعقاد خوراکی ، داروهای ضد آریتمی و فرسایش کاتتر در گروه مشاهده است ، اما نتایج بالینی مانند مرگ و میر یا سکته مغزی را شامل نمی شود.

با این حال ، در تجزیه و تحلیل 3 ساله از پیش تعیین شده ، گروه مشاهده شده 21٪ کاهش خطر ابتلا به م componentلفه سکته مغزی ، انفارکتوس میوکارد (MI) ، آمبولی سیستمیک یا مرگ را نشان داد (پ 01/0 <) که شامل 39٪ کاهش مرگ و میر است (پ = .047) خطر بستری شدن در بیمارستان به دلیل خونریزی ، نقطه نهایی ایمنی ، 53٪ کاهش یافته است (پ = .01).

فقط در میان کسانی که در طول مطالعه با AF تشخیص داده شده اند ، خطر ابتلا به نقطه نهایی بالینی کامپوزیت 47٪ کاهش یافته و خطر سکته مغزی 50٪ کاهش یافته است (پ <.01 برای هر دو) برای شرکت کنندگان در گروه نظارت.

وصله های Zio XT که در mSToPS استفاده می شوند و بیش از یک دهه در دسترس هستند ، می توانند حداکثر 2 هفته داده های مانیتورینگ ECG تک سرب را به صورت مداوم ذخیره کنند. به شرکت کنندگان دو وصله داده شد که هر کدام به مدت 2 هفته و با 3 ماه و حداکثر حداکثر 4 هفته برای هر نفر از هم جدا شوند. میانگین کل مدت زمان پایش 24.7 روز بود که به طور غیرمعمول برای یک مطالعه بزرگ غربالگری AF طولانی بود.

اما با توجه به محدودیت های مطالعه ، به ویژه هرگونه تعصبی که از مقایسه کنترل مورد 1: 2 جلوگیری کند ، نتایج 3 ساله به تأیید مستقل نیاز دارد “تا اطمینان حاصل شود که پیگیری تهاجمی تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی در انسان خطر بالا اما بدون علامت قابل توجیه است “، استاین هوبل در ارائه mSToPS نتیجه گیری کرد.

دکتر رود سی پسمان ، مدیر مرکز تحقیقات آریتمی در دانشکده پزشکی در دانشگاه فاینبرگ ، دانشگاه نورث وسترن ، شیکاگو ، ایلینوی ، گفت که توصیه های مدیریت در این دستورالعمل ها به سادگی بررسی می کنند که آیا AF وجود دارد.

وی گفت: “اما من فكر می كنم بعنوان پزشك ، بعد از مشاهده طولانی مدت ، متوجه می شویم كه این متغیر دوگانه نیست. و من ناخودآگاه از آن در فرآیند تصمیم گیری خود استفاده می كنیم.” theheart.org | قلب و عروق Medscape.

“با مشاهده طولانی مدت ، ما یاد می گیریم که مقدار زیادی از فیبریلاسیون دهلیزی فرد می تواند غنی باشد. و ممکن است بین مدت زمان AF و خطر اصلی سکته مغزی تعامل وجود داشته باشد. اما شدت آن ممکن است برای همه یکسان نباشد. مورد نیاز برای سکته مغزی ممکن است بسته به عوامل اصلی خطر عروقی تغییر کند. “

پاسمن ، كه در این مطالعه مشاركت ندارد ، گفت: “mSToPS نشان می دهد كه برخی از مزایای بالقوه درازمدت می تواند باشد ، زیرا اگر زودتر افراد بیماری را پیدا كنیم ، انتظار داریم.”

وی موافقت کرد که این تحقیق محدودیتهای عمده ای داشته و برخی س questionsالات را به وجود آورده و جمعیتی بسیار منتخب و تأثیر شگفت آور و غیر قابل توضیح بر مرگ را به این لیست افزود. “من فکر می کنم اگرچه ما یک مطالعه تصادفی نداریم که نشان دهد فناوری patch فیبریلاسیون دهلیزی را بیشتر تشخیص می دهد و درمان آن نقاط پایانی سخت را کاهش می دهد ، اما من فکر می کنم که فقط فرضیه هایی ایجاد می شود.”

2659 شرکت کننده مشاهده شده در mSToPS برای هدف درمان (ITT) در بین بیش از 100000 عضو Aetna ، بازرگانان کاملاً بیمه شده بودند و Medicare Advantage که ضوابط ورود را داشتند ، دعوت شدند و موافقت کردند که از دستگاه به عنوان بخشی از مطالعه استفاده کنند. شرکت کنندگان واجد شرایط باید حداقل 75 سال داشته باشند (به استثنای افرادی که حداقل یک بیماری همراه با خطر AF دارند) ؛ سن واجد شرایط بودن برای مردان حداقل 55 سال و حداقل 65 سال برای زنان). همچنین ورود نیازی به سابقه AF یا سایر آریتمی های دهلیزی و هیچ نشانه دیگری برای ضد انعقاد دهانی ندارد.

دعوت كنندگانی كه با مشاركت موافقت كردند اما موافقت كردند كه از پچ مانیتور استفاده كنند با گروه نظارت بر سن ، جنسیت و CHA مقایسه شدند.2DS2-VASc نتیجه برای به دست آوردن یک گروه کنترل مشاهده 5310 عضو است.

همه افراد توسط پزشكان خودشان مديريت مي شدند ، كه براي شركت كنندگان مشاهده شده اطلاعات ناچيزي از محاكران آزمايشگاه در مورد نحوه استفاده از نتايج نوار قلب در هنگام تصميم گيري هاي مديريتي دريافت كردند.

یک پیگیری سه ساله برای گروه های “تحت درمان” از 1718 مشاهده شده و 3371 نفر شاهد که دارای میانگین سنی 74 سال هنگام ورود با میانگین CHA بودند ، وجود داشت.2DS2-VASc نتیجه 3.

به طور متوسط ​​برای 29 ماه ، 11.4٪ از گروه مشاهده شده و 7.7٪ از گروه شاهد تشخیص جدید AF (پ <.001) ضد انعقاد خوراکی به ترتیب در 44 و 45.2 درصد تجویز شد (پ = .84) ، در میان کسانی که سوابق بایگانی در دسترس دارند. از کل تشخیص های جدید AF در گروه مشاهده شده ، 32٪ بر اساس داده های مانیتور ECG بوده و 68٪ از نظر بالینی انجام شده است.

نسبت خطر تعدیل شده (HR) برای نقطه پایانی اولیه مرکب ، گروه نظارت به گروه کنترل ، 0.79 بودپ 01/0 <) از طریق گروه ها و 53/0پ Steinhubl گزارش داد: فقط از بین این دو گروه که تشخیص جدید AF را دریافت کرده اند.

فراوانی اولیه نقاط انتهایی به عنوان وقایع در هر 100 سال انسانی 13.8 در میان افراد گروه کنترل بود که تشخیص AF جدید دریافت کردند. 10.9 برای افراد مشاهده شده با تشخیص جدید AF برای اولین بار از نظر بالینی. و 2.6 برای افرادی که برای اولین بار مبتلا به AF ​​بر اساس مانیتور ECG تشخیص داده شدند (پ <0.01 نسبت به دو گروه دیگر).

جدول. نقاط انتهایی اولیه و ثانویه در mSToPS
آنالیز 3 ساله

نقاط پایان

افراد با تشخیص جدید AF ، HR (95٪ CI) پ ارزش

همه افراد ، منابع انسانی (95٪ CI) پ ارزش

سکته مغزی ، MI ، آمبولی سیستمیک یا مرگ

0.53 (0.37-0.77)
<.01

0.79 (0.66-0.93)
<.01

ضربه

0.50 (0.29-0.84)
<.01

0.79 (0.62-1.01) .06

من

0.68 (0.38-1.19) .18

0.82 (0.61-1.10) .19

آمبولی سیستمیک

0.44 (0.18-1.07) .07

0.81 (0.55-1.20) .29

مرگ

0.41 (0.18-0.98) .046

0.61 (0.37-0.99) .047

* نقطه نهایی کلید از پیش تعیین شده برای تجزیه و تحلیل 3 ساله ، داده های ادعا و سوابق عضویت.

“من فکر می کنم شناسایی فیبریلاسیون دهلیزی در یک جمعیت بدون علامت مهم است. این ممکن است به این معنی نباشد که آنها باید ضد انعقاد شوند. به همین دلیل شما باید به کل تصویر ، CHA آنها نگاه کنید2DS2“نمره VASc و سایر موارد” ، استین هوبل هنگام مصاحبه گفت.

“اما این بدان معنی است که شما می توانید به دنبال آپنه خواب باشید ، شما می توانید کاهش وزن را توصیه کنید ، شما می توانید از مصرف الکل خودداری کنید – همه مواردی که نشان داده شده است که باعث کاهش فیبریلاسیون دهلیزی می شوند و از پیشرفت فیبریلاسیون دهلیزی جلوگیری یا به حداقل می رسانند.”

Steinhubl گزارش می دهد که از جانسن ، بنیاد کوالکام و بودجه دیگری از DynoSense ، EasyG ، Livongo ، Otsuka ، Spry Health و Striiv کمک مالی دریافت کرده است. پاسمان دریافت هزینه از Medtronic و Abbott را نشان می دهد. در تماس بودن با UpToDate ؛ و دریافت کمک هزینه های تحقیقاتی از Medtronic و Pfizer.

جلسات انجمن قلب آمریكا 2020: خلاصه LBS.06 ، نتایج 3 ساله بالینی در یك آزمایش بالینی آزمایشی ، تصادفی و عملی فیبریلاسیون دهلیزی – غربالگری سلامت پیشگیری از سكته (mSToPS). ارائه شده در 16 نوامبر 2020

استیو استایل را در توییتر دنبال کنید: @ SteveStiles2. برای بیش از theheart.orgما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر