سورفاکتانت سحابی شده نوعی نوید را در یک گروه بزرگ نشان می دهد


بر اساس یک مطالعه بزرگ تصادفی و تصادفی ، تحویل سورفاکتانت نبولایز شده نیاز به لوله گذاری و تجویز سورفاکتانت های مایع در نوزادان با علائم سندرم زجر تنفسی را به نصف کاهش می دهد.

متخصصان مغز و اعصاب مدت هاست که به دنبال گزینه هایی برای لوله گذاری برای تجویز سورفاکتانت در نوزادان مبتلا به سندرم دیسترس تنفسی (RDS) هستند. درمان موثر و غیر تهاجمی آئروسل با آزمایش های بالینی کوچک نتایج متفاوتی را ادامه می دهد.

در تحقیقی که در Pediatrics منتشر شد ، دکتر جیمز ج. کامینگز از مرکز پزشکی آلبانی (نیویورک) و همکارانش 457 نوزاد (میانگین سن حاملگی 33 هفته) با علائم RDS را به صورت مراقبت معمول یا سورفاکتانت گاوی پودر شده تصادفی کردند. این نوزادان در 22 واحد مراقبت ویژه نوزادان در ایالات متحده جذب شدند.

محققان نسبت به توزیع درمان چشم بسته نبودند و تصمیم به لوله گذاری به عهده پزشک منفرد بود ، زیرا این امر ، نویسندگان می نویسند ، “نیروی عملی” را به مطالعه اضافه می کند و “از نظر اخلاقی با مصالح کودک سازگار است. “

نوزادان در این مطالعه تحت مراقبت معمول یا حداکثر سه بار درمان در هر 4 ساعت یا بیشتر با محلول 35 میلی گرم در میلی لیتر کالفاکتانت ، 210 میلی گرم فسفولیپید / کیلوگرم وزن بدن ، از طریق نبولایزر اصلاح شده با پستانک به دهان منتقل می شوند. کامینگ و همکارانش دریافتند که لوله گذاری و تجویز سورفاکتانت مایع در 4 روز اول پس از تولد در گروه مداخله 26٪ و در گروه مراقبت معمول 50٪ بود (پ <.001).

نتایج بعد از اینکه محققان سن حاملگی ، وزن هنگام تولد ، سن تصادفی سازی ، جنسیت ، رژیم تولد و استروئیدهای قبل از زایمان را تنظیم کردند ، قابل توجه است. درجه لوله گذاری برای تجویز سورفاکتانت برای نوزادان گروه مداخله در تمام گروه های سنی حاملگی ، به استثنای جوانترین (24-23 هفته) کمتر است. همه این نوزادان به لوله گذاری نیاز داشتند. پشتیبانی تنفسی در روزهای 3 ، 7 و 28 تفاوتی بین گروههای مطالعه نداشت.

حتما بخوانید:
بالا بودن قند خون در معرض خطر COVID-19 در افراد غیر دیابتی

محققان نوشتند: “مطالعه ما اولین مطالعه ای است که کارآیی سیستم تحویل سورفاکتانت آئروسل شده را نشان می دهد که نیازی به رابط مدار تنفسی ندارد”.

در آزمایشات قبلی با سورفاکتانت های آئروسل ، آنها خاطرنشان کردند ، این درمان با فشار ثابت مثبت راه هوایی در بینی انجام می شود. “با استفاده از یک رابط پستانک جداگانه ، هم تحویل آئروسل و هم [nasal continuous positive airway pressure] جریان را می توان به طور مستقل مدیریت کرد ، که باید مراقبت از بیمار را ایمن تر کند. “

کامینگ و همکارانش همچنین به چندین محدودیت مهم در مطالعه خود ، از جمله طراحی ماسک زده و غیر کورکورانه ، و اینکه شامل تعداد کمی از نوزادان زیر 28 هفته بارداری بود ، اذعان کردند. تحویل کالفاکتانت آئروسل شده 1-2 ساعت طول کشید و “ما نمی خواستیم درمان نهایی را به تأخیر بیندازیم”.

در یک سرمقاله همراه با مطالعه ، دکتر کیرستن گلاسر از دانشگاه لایپزیگ آلمان و دکتر کلاید رایت از دانشگاه کلرادو در دنور ، آرورا نتایج را امیدوار کننده خواندند. “نکته مهم این است که استفاده از سورفاکتانت ها با استفاده از نبولایزر اصلاح شده با رابط پستانک به خوبی تحمل می شود.”

با این حال ، روزنامه نگاران تحریریه در مورد پتانسیل قوی نظرسنجی انتخاب سوگیری هشدار دادند. آنها نوشتند: “پزشکان می دانستند که هر نوزاد تازه متولد شده ای به طور تصادفی در شانه و با سورفاکتانت پاششی توزیع می شود ، مداخله را دریافت می کند.” “پزشکان ممکن است با پیش داوری از آئروسل و فرضیه پایین آمدن خطر نشت هوا و آسیب ریه ، لوله گذاری و تزریق سورفاکتانت تراشه را در این گروه به تأخیر بیندازند.”

گلاسر و رایت همچنین شکایت داشتند که هیچ معیار رسمی برای استفاده از سورفاکتانت درمانی وجود ندارد و ممکن است نوزادانی که در این مطالعه حضور دارند نماینده کسانی که نیاز به درمان دارند نباشند. آنها نوشتند ، امروز دیسپلازی برونش ریوی “به طور عمده نوزادانی را كه در سن حاملگی زیر 28 هفته به دنیا می آیند ، تحت تأثیر قرار می دهد” ، تعدادی از نوزادانی كه برای مطالعه استخدام شده اند خواستار تحقیقات بیشتر در این گروه از بیماران شدند.

حتما بخوانید:
تدریس خصوصی و معلم خصوصی پایه شیمی

در مصاحبه ای ، راجر اف سول ، دکتر متخصص مغز و اعصاب ، استاد متخصص مغز و اعصاب در H. Wallace در کالج پزشکی لارنر در دانشگاه ورمونت در برلینگتون ، ترس سردبیران از طراحی عملی این مطالعه را برای تعدادی از س keyالات اصلی بی پاسخ تکرار کرد.

سول گفت: “این یک مطالعه امیدوارکننده است که به ترتیب ستایش بزرگتر از هر بچه دیگری در گذشته استخدام شده است.” “و به نظر می رسید کودکانی که تحت درمان قرار گرفته اند عملکرد بهتری دارند ، که هیجان انگیز است. اما با توجه به معیارهای گسترده ورود ، عدم تشخیص رسمی RDS و اقدامات خروج در نهایت به طور بالقوه در برابر عدم نابینایی مغرضانه عمل می کند ، که جواب ما را نمی دهد. که هنوز هم باید درمان آئروسل را در نظر بگیریم. “

ONY Biotech ، سازنده داروی مورد مطالعه Infasurf ، حمایت مالی این مطالعه را بر عهده گرفت. کامینگ و یکی از نویسندگان همکار ، توافق نامه مشاوره با اسپانسر را فاش کرده اند و یکی دیگر از همکاران ، کارمند حامی مالی است. محققان دیگر افشای مالی مربوطه را نداشتند. گلاسر و رایت هیچگونه تضاد منافع مربوط به ویرایش آنها را نشان ندادند. کارهای رایت توسط موسسه ملی بهداشت پشتیبانی می شود. سول رئیس شبکه آکسفورد در ورمونت و سردبیر مشترک Cochrane Neonatal است.

منبع: Cummings JJ و همکاران اطفال سال 2020 146 (5): e2020021576.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma