[ad_1]

سه علامت خاص می تواند به پزشکان کمک کند تا بیماران مبتلا به اختلال شخصیت مرزی (BPD) را در بالاترین خطر خودکشی شناسایی کنند.

نتایج حاصل از یک مطالعه طولی بزرگ نشان می دهد که بیماران مبتلا به BPD نسبت به بیماران مبتلا به سایر اختلالات شخصیتی ، از جمله اسکیزوتایپ ، اختلال اجتنابی و وسواس اجباری (OCPD) در معرض خطر بیشتری برای اقدام به خودکشی قرار دارند.

علاوه بر این ، در میان معیارهای تشخیصی DSM-5 برای BPD ، این مطالعه سه عامل را به عنوان مهمترین عوامل خطر مستقل برای اقدام به خودکشی در این جمعیت بیمار شناسایی کرد. این موارد شامل نقض هویت ، احساس مزمن پوچی و تلاش های کینه توزانه برای جلوگیری از رها شدن است.

دکتر شیرلی ایان ، استادیار دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون ، ماساچوست ، گفت: پیام در مورد مراجعه به خانه برای پزشکان این است که آنها هنگام ارزیابی خطر خودکشی باید این سه عامل را در بیماران مبتلا به BPD بررسی کنند. اخبار پزشکی Medscape.

این مطالعه در تاریخ 18 نوامبر به صورت آنلاین منتشر شد روانپزشکی JAMA.

ویژگی های منحصر به فرد

افرادی که دارای اختلالات روانی هستند بیشتر در معرض خطر خودکشی قرار دارند. با این حال ، خطر در بیماران مبتلا به BPD بیشتر از بیماران مبتلا به سایر اختلالات است و به طور مستقل از بیماری های روانپزشکی شایع مرتبط با BPD رخ می دهد.

برای درک اینکه چرا خطر خودکشی در بیماران مبتلا به BPD بسیار زیاد است ، محققان داده های حاصل از مطالعه طولی مشترک اختلالات شخصیت را تجزیه و تحلیل کردند که شامل بزرگسالانی با یکی از چهار اختلال شخصیت و گروهی بود که گروه کنترل را با تعداد زیادی مقایسه می کند اختلال افسردگی

یافته های قبلی این مطالعه نشان داد که بی ثباتی عاطفی و تأثیر منفی در 2 و 7 سالگی ، به ترتیب با تلاش برای خودکشی ارتباط دارند.

ایان گفت: “تاکنون بیشتر تمرکز بر ابتلا به BPD و خطر خودکشی بر بی ثباتی عاطفی و تکانشگری بوده است. بنابراین ما می خواستیم تمام ویژگی های BPD را بررسی کنیم ، به ویژه خصوصیاتی که خاص این اختلال است.”

در مجموع 701 شرکت کننده در مراکز بستری و جزئی یا سرپایی استخدام شدند. این گروه به طور متوسط ​​33 سال سن داشت ، 64٪ زن ، 70٪ سفید پوست ، 73٪ حداقل دانشکده فارغ التحصیل شده بودند و 62٪ بیکار بودند.

گروه مقایسه شامل شرکت کنندگانی است که معیارهای MDD را دارند و حداقل PD ندارند یا PD ندارند (کمتر از دو معیار).

“گروه MDD با تمام گروه های PD تجزیه و تحلیل شد ، [but] تجزیه و تحلیل ما برای این مقایسه مقایسه ای BPD با MDD نیست. در عوض ، تجزیه و تحلیل همه گروه ها را دور هم جمع می کند ، زیرا همه آنها فرصتی برای داشتن یک معیار دارند. این منجر به توزیع متغیرتر معیارها می شود. “

افزایش خطر 5.5 برابر

شرکت کنندگان در ابتدا ارزیابی شدند و سپس سالانه با استفاده از مصاحبه تشخیصی اختلال شخصیت DSM-IV (DIPD) و برنامه خود گزارش دهی شخصیت غیر انطباقی و سازگار ارزیابی شدند. خودکشی نیز در هر زمان ارزیابی می شود.

متغیرها شامل عوامل جمعیت شناختی و بالینی مانند سو استفاده جنسی در کودکان ، سو alcohol مصرف الکل و مواد مخدر و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) هستند.

از کل نمونه ، 21٪ از شرکت کنندگان رفتار خودکشی را گزارش کردند ، بعضی از آنها قصد داشتند در یک مرحله در طی پیگیری 10 ساله بمیرند. رابطه جنسی زن ، سطح پایین تحصیلات و بیکاری به طور قابل توجهی با اقدام به خودکشی ارتباط دارد ، که هر کدام تقریباً 1.5 برابر خطر اقدام به خودکشی را در پی دارد.

از بین همه اختلالات ، MDD شایعترین اختلالی است که توسط گروه های PD و MDD تجربه می شود ، اما به دلیل شیوع آن در سراسر نمونه ، ثابت نمی شود که یک عامل خطر قابل توجه برای اقدام به خودکشی باشد.

پس از کنترل متغیرهای دموگرافیک ، سابقه سو abuse استفاده جنسی در دوران کودکی ، PTSD ، الکل و سو substance مصرف مواد همه از عوامل مهم در اقدام به خودکشی است که هر یک تقریباً 2.5 درصد احتمال اقدام به خودکشی را افزایش می دهد. بار.

از چهار اختلال شخصیت ، BPD با بالاترین خطر اقدام به خودکشی همراه بود ، با افزایش خطر تقریباً 6.5 برابر (جدول 1). حتی وقتی ملاک خودآزاری کنار گذاشته شد ، با افزایش خطر 5 برابر اقدام به خودکشی ، خطر بسیار بالا باقی ماند. در مقابل ، OCPD با کمترین خطر همراه است.

جدول 1. خطر اقدام به خودكشي از اختلال شخصيت

اختلال شخصیت نسبت شانس (95٪ CI)
BPD 6.53 (4.33 – 9.85)
BPD (بدون خودزنی) 4.99 (3.35 – 7.41)
OCPD 0.47 (0.31 – 0.71)

BPD = اختلال شخصیت مرزی

OCPD = وسواس فکری عملی

محققان سپس از دو تجزیه و تحلیل متفاوت برای بررسی اینکه کدام یک از معیارهای BPD با اقدام به خودکشی مرتبط هستند ، استفاده کردند ، هر دو مدل متغیرهای دموگرافیک و بالینی را کنترل می کنند.

مدل اول هر معیار BPD را مستقل از سایر معیارها بررسی می کند ، در حالی که مدل دوم همه معیارهای BPD (بجز رفتار خودزنی) را همزمان ارزیابی می کند.

هر معیار ، اگر به طور جداگانه آزمایش شود ، احتمال رفتار خودکشی را تقریباً دو تا سه برابر افزایش می دهد.

با این حال ، در مدل همزمان ، فقط سه معیار به عنوان عوامل مستقل قابل توجهی در ارتباط با اقدام به خودکشی بعدی ظاهر می شود: نقض هویت (OR ، 2.21 ؛ 95٪ CI ، 1.37 – 3.56) ، تلاش های دیوانه وار برای جلوگیری از ترک زندگی (OR ، 1.93) 95٪ Cl ، 1.17 – 3.16) ؛ و احساس پوکی مزمن (OR ، 1.63 ؛ 95٪ CI ، 1.03 – 2.57).

ین گفت که تحقیقات بیشتری لازم است تا بررسی شود که چرا اختلالات هویتی ، احساس مزمن پوچی و تلاش های دیوانه وار برای جلوگیری از ترک زندگی منجر به خودکشی می شود ، اما “ما می توانیم برخی فرضیه ها را مطرح کنیم.”

این سه معیار ، که بیانگر اختلالات شخصیتی در مدل جایگزین اختلالات شخصیتی DSM-5 است ، “احتمالاً تأثیر مزمن قابل توجهی بر عملکرد بین فردی فرد خواهد داشت که می تواند به طرق مختلفی از جمله طرد اجتماعی ، بیگانگی ، [and] عدم وابستگی ، “او گفت.

علائم دردناک

اظهار نظر در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape، دکتر دونالد دبلیو بلک ، استاد افتخاری دانشگاه کالج پزشکی آیووا ، آیووا سیتی ، گفت: این مطالعه “تایید می کند که BPD در درجه اول به اقدام به خودکشی کمک می کند و اطلاعات جدیدی در مورد علائم خاص آن به ما ارائه می دهد.” .

بلک ، که در این مطالعه دخیل نبود ، گفت: این علائم “دردناک” هستند و “ممکن است ریشه مشکلات روابط انسانی باشد و مانع از مدیریت خود و تعهد به اهداف شود.”

بلك توصیه می كند پزشكان در مورد علائم BPD در بیمارانی كه خودكشی كرده اند یا اقدام به خودكشی كرده اند ، س askال كنند ، “زیرا درمان های خاصی برای BPD در دسترس است. علاوه بر این ، “ممکن است پزشک بالینی بخواهد به طور خاص در مورد این سه علامت س askال کند و درباره اهمیت آنها با بیمار صحبت کند.”

بودجه این مطالعه از طریق کمک های مالی برای محققان مختلف از موسسه ملی بهداشت روان بود. دانشگاه کلمبیا و انستیتوی روانپزشکی ایالت نیویورک ؛ بیمارستان McLean / HMS ؛ دانشگاه وندربیلت دانشگاه ییل؛ و دانشگاه براون. یان گزارش می دهد که وی در حین مطالعه و حمایت از یانسن در خارج از کار ارائه شده از موسسه ملی بهداشت روان کمک مالی دریافت کرده است. افشاگری درباره سایر نویسندگان در این مقاله ذکر شده است. بلک هیچ گونه رابطه مالی مرتبط را گزارش نکرده است.

جاما روانپزشکی. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 18 نوامبر 2020. خلاصه

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، در فیس بوک و توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر