[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع ویروس کرونا.

آزمایش های دقیق و در دسترس برای ویروس ها و آنتی بادی ها برای کمک به کنترل بیماری همه گیر COVID-19 ضروری است و محققان سلول های T را به عنوان یک پیوند اصلی برای یادگیری در معرض و ایمنی بدن می دانند.

اکنون ، به نظر می رسد یک آزمایش سلول T جدید – که گفته می شود اولین آزمایش در نوع خود است – از آزمایش آنتی بادی موجود در بازار برای تشخیص عفونت های گذشته م moreثرتر است.

نتایج اولیه این مطالعه نشان داد که آزمایش سلول T 97٪ (70/68) از عفونت های COVID-19 گذشته را در میان ساکنان Vo ، ایتالیا مشخص کرد ، در حالی که 77٪ (54/70) که با آزمایش آنتی بادی

علاوه بر این ، مشخص شد که پاسخ سلول T در افراد علامت دار بیشتر از افراد بدون علائم است ، اما طبق گفته محققان هیچ ارتباطی بین سطح آنتی بادی و شدت بیماری وجود ندارد. در مجموع 24 نفر از 70 بیمار که در ابتدا از نظر آزمایش مثبت بودند ، بدون علامت بودند و محققان خاطرنشان کردند که این مسئله بیشتر حساسیت آزمایش را هنگام تشخیص عفونت گذشته ، حتی در بیماران بدون علائم تأکید می کند.

نتایج این مطالعه به عنوان پیش چاپ منتشر شده و هنوز بررسی نشده است.

این آزمایش که با عنوان T-Detect Assay شناخته می شود توسط شرکت Biotechnologies Adaptive مستقر در سیاتل ساخته شده و انتظار می رود پس از شکرگذاری برگزار شود. این اولین آزمایش بالینی سلول T برای COVID-19 است که وارد بازار می شود. این شرکت گفت که ابتدا از طریق آزمایشگاه بهبود بالینی (CLIA) اصلاح می شود و سپس آزمایش سازمان غذا و داروی ایالات متحده را برای استفاده اضطراری ارائه می دهند.

بیشتر تمرکز روی آنتی بادی ها بوده است ، اگرچه دقت آزمایش های مبتنی بر آنتی بادی برای COVID-19 متناقض است. دکتر لنس بالدو ، مدیر ارشد پزشکی بیوتکنولوژی های سازگار ، گفت: “این داده ها به شواهد واقعی نشان می دهد که سلول T نقش مهمی در ایمنی در برابر SARS-CoV-2 دارد.” “سلول های T به عنوان یکی دیگر از شاخص های اصلی عفونت گذشته و مصونیت از ویروس کرونا جدید ظاهر می شود.”

وی توضیح داد که آزمون جدید در ادامه همکاری موجود با مایکروسافت به وجود می آید. بالدو گفت: “این ویروس در اصل ویروس کرونا نبود ، اما برای بررسی اینکه آیا می توانیم از سلول های T برای تشخیص انواع بیماری ها از جمله تشخیص به موقع سرطان استفاده کنیم”. اخبار پزشکی Medscape.

قبل از شروع بیماری همه گیر ، شرکت ها در حال کار بر روی یک پروژه بلند پروازانه برای نقشه برداری از میلیون ها گیرنده سلول T در هزاران شرایط و نقشه برداری از پاسخ ایمنی به این بیماری بودند. بالدو گفت: “سپس COVID برخورد کرد و ما می دانستیم که این وضعیت آنفلوانزای فصلی شما نیست.” “بنابراین ما بررسی کردیم که چگونه این دانش را درک می کنیم و آن را با تلاش ویروس کرونا تطبیق می دهیم.”

غربالگری بزرگسالان از وو ، ایتالیا

در مطالعه حاضر ، این شرکت با محققان دانشگاه پادوآ و بیمارستان San Rafaele در میلان ، ایتالیا همکاری می کند. آنها با هم گیرنده های سلول T (TCR) را از نمونه های خون 2290 نفر توالی یابی کردند.

بالدو گفت: “هنگامی كه سلولهای T از بیماران با یك بیماری خاص بدست آمد ، می توان آنها را توالی یابی كرد و با كمك یادگیری ماشینی ، می توان الگوریتم ها یا طبقه بندی كننده هایی را برای كشف یا تشخیص بیماری ایجاد كرد.”

از این گروه ، 70 نفر تشخیص قطعی COVID-19 را بر اساس آزمایش PCR مثبت قبلی داشتند ، در حالی که بقیه در تمام زمانها PCR منفی بودند. از کسانی که در گروه PCR مثبت بودند ، 37 نفر علائم را گزارش کردند اما نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشتند ، 9 نفر به شدت بیمار بودند و نیاز به بستری شدن داشتند و 24 نفر علائم را گزارش نکردند.

محققان گزارش کردند که “عمق و وسعت” پاسخ سلول T به شدت بیماری مربوط است ، زیرا بیمارانی که علامت دار بودند و یا در بیمارستان بستری بودند ، پاسخ های قابل توجهی بالاتر از بیماران بدون علامت داشتند. برعکس ، سطح آنتی بادی در این دوره پس از عفونت کمتر آموزنده است زیرا با شدت بیماری ارتباط ندارد.

لازم به ذکر است که 45 فرد دیگر (2٪) از 2220 نفر که در ابتدا با تست PCR منفی شدند ، با T-Detect از نظر عفونت COVID-19 قبلی مثبت شدند. تقریباً نیمی از این موارد علائم قبل یا بعد از آزمایش PCR را گزارش کرده اند و یا اینکه در خانه خود در معرض ویروس بوده اند. این یافته ها نشان می دهد که تجزیه و تحلیل سلول T همچنین ممکن است عفونت های گذشته را که در آزمایش های قبلی PCR از دست رفته اند ، شناسایی کند.

بالدو گفت: “به دنبال توالی هزاران نفر مبتلا به COVID و جمعیت کنترل ، ما یک طبقه بندی ایجاد کرده ایم که به سادگی یک اصطلاح فنی برای تشخیص ، برای افراد مبتلا به ویروس قرنیه اخیر یا گذشته است.” “ما تقریباً تمام مطالعات تحلیلی لازم را که برای مجوز لازم بوده و پس از شکرگذاری برنامه ریزی کرده ایم انجام داده ایم.”

بالدو خاطرنشان كرد كه آزمون را می توان قبل از ارسال به EUA یا اخذ تأیید آغاز كرد ، اما پس از آن ارسال باید در طی 10-14 روز پس از CLIA انجام شود.

تمرکز اولیه برای راه اندازی T-Detect COVID در ایالات متحده خواهد بود و محققان قصد دارند مطالعه را به همراه داده های اضافی برای انتشار در بررسی ها ارائه دهند.

نمونه ای از آزمایش سلول T ، اما داده های بیشتری مورد نیاز است

با توزین آزمایش ، دکتر اوتو یانگ ، استاد بیماری های عفونی دانشکده پزشکی دیوید گفن در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، اظهار داشت که هیچ مفهوم جدیدی وجود ندارد و در واقع استفاده از آزمایش سلول های T برای تشخیص عفونت های گذشته سابقه دارد. وی گفت: “شایع ترین آزمایش سل مورد تایید FDA یا آزمایش QuantiFERON است.” “آزمایش های پوستی برای سل و آزمایش های پوستی برای کوکسیدوئیدها نیز آزمایش های خشن برای سلول های T است.”

اما یان گفت اخبار پزشکی Medscape که هنوز مشخص نیست که آیا پاسخ های سلول T طولانی تر از پاسخ های آنتی بادی متعاقب عفونت COVID-19 است. ایان گفت: “تعداد افرادی که آزمایش شده اند بسیار کم است ، بنابراین نتیجه گیری در مورد خوب بودن تست حساسیت و ویژگی دشوار است.”

همچنین ، وی گفت ، “یک اشتباه واضح در واقعیت وجود دارد که ادعا می کند سطح آنتی بادی به شدت بیماری ارتباط ندارد … چندین نشریه تأیید می کند که عفونت شدیدتر با آنتی بادی بیشتر همراه است.”

Ravina Kular ، PharmD ، MPH ، متخصص بیماری های عفونی و اپیدمیولوژیست در UCLA گفت ، اگر این آزمایش توسط FDA برای استفاده اضطراری تأیید شود ، اولین محصولی است که پاسخ سلول TOV به COVID-19 را تشخیص می دهد.

وی توضیح داد: “تا كنون ، اندازه گیری پاسخ سلول T به SARS-CoV-2 دشوار بود ، مگر در آزمایشگاه ، بنابراین این فناوری جدید مورد استفاده توسط Adaptive جالب است.” “این تنها شرکتی است که من تاکنون می شناسم و دارای این فناوری است.”

كولار خاطرنشان كرد كه دیدن این شركتها امیدوار است كه جزئیات پاسخ ایمنی COVID-19 ، از جمله پاسخهای آنتی بادی و كدام سلولهای ایمنی خاص بیشترین نقش را در تعیین ایمنی در افراد مبتلا به COVID-19 دارند. .

وی گفت: “اگر نتایج این مطالعه بتواند بازتولید شود ، پیشرفت چشمگیری در سطح صحت آزمایش خواهد داشت.” “مطالعات مختلف نشان داده است که سلول های T می توانند مدت زمان طولانی تری نسبت به آنتی بادی ها دوام داشته باشند ، بنابراین این آزمایش تشخیصی می تواند تصویر واضح تری از مدت مصونیت با SARS-CoV-2 پس از عفونت یا تجویز واکسن. “

وی افزود: “من پیشنهاد می کنم مطالعات بیشتری برای ارزیابی این آزمایش در تعداد بیشتری از بیماران انجام شود.”

بالدو و چندین نویسنده دیگر شاغل هستند و در بیوتکنولوژی های سازگار اشتراک دارند. جان و كولار هیچ رابطه مالی را فاش نكردند.

medRxiv منتشر شده در 12 نوامبر سال 2020. پیش چاپ

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر