[ad_1]

تحقیقات جدید نشان می دهد ، کودکان مبتلا به صرع بدون تشخیص قبلی روانپزشکی ، به طرز نگران کننده ای از افکار و رفتارهای خودکشی بالا برخوردار هستند.

در مطالعه ای که روی بیش از 100 جوان مبتلا به این اختلال انجام شد ، بیش از 40٪ افسردگی ، 30٪ اضطراب و حدود 1 از 10 نفر علائم افکار و رفتارهای خودکشی را نشان دادند.دکتر تاتیانا فالکون

تاتیانا فالکونه ، MD ، استادیار مغز و اعصاب و روانپزشکی کودک و نوجوان در کلینیک کلیولند در اوهایو ، گفت: این شاخص ها “واقعاً نگران کننده” هستند و لزوم غربالگری همه کودکان و نوجوانان مبتلا به صرع را تأکید می کنند.

فالكون گفت: “از نظر خودكشی و افسردگی و اضطراب ، حتی در مواردی كه بیماران علائم را گزارش نمی كنند ، بسیار مهم است.” Medscape پزشکی جدیدs

تحقیقات قبلی نشان داده بود که کودکان مبتلا به صرع با علائمی مانند سردرد یا دردهای معده به بخش اورژانس مراجعه می کنند ، “هنگامی که دلیل اصلی ویزیت کودک خودکشی است”.

“مگر اینکه سوال خاصی بپرسید ،” آیا فکر جراحت دارید؟ ” وی افزود: “این بدون حساب باقی خواهد ماند.”

یافته ها در اینجا در نشست سالانه انجمن آمریکایی صرع (AES) 2020 ارائه شد که امسال به دلیل همه گیری COVID-19 بصورت آنلاین برگزار شد.

پرچم قرمز

اطلاعات زیادی در مورد خودکشی در کودکان و نوجوانان مبتلا به صرع شناخته نشده است ، به جز اینکه افسردگی و اضطراب – شایعترین بیماریهای روانپزشکی در این جمعیت – به نظر می رسد در افکار خودکشی نقش دارند.دکتر انجلی داگر

فالکون گفت که او و همکارانش اغلب کودکان و نوجوانان مبتلا به صرع را در کلینیک خود که اقدام به خودکشی می کنند می بینند. دکتر آنجالی داگر ، محقق ارشد تحقیقات بالینی در کلینیک کلیولند ، گفت: در سال های اخیر ، پزشکان تلاش خود را برای تلاش برای شناسایی آنها قبل از اقدام به خودکشی موفق افزایش داده اند.

این مطالعه شامل 119 بیمار 10 تا 24 ساله (میانگین سنی 15.8 سال ؛ 54.6٪ زنان) بود. همه در کلینیک صرع حضور یافتند یا در واحد صرع کودکان در کلینیک کلیولند آزمایش شدند و تشخیص روانپزشکی نداشتند.

شدت صرع در بین شرکت کنندگان در مطالعه متفاوت بود. حدود نیمی از آنها مقاوم به دارو بودند و در مرکز ارزیابی جراحی بودند و بقیه تازه تشخیص داده شدند.

شرکت کنندگان پرسشنامه هایی را برای گزارشگری خود از شرایط روانپزشکی تکمیل کردند. ابزارهای غربالگری کاملاً تثبیت شده شامل مرکز مقیاس تحقیقات افسردگی برای کودکان (CES-DC) ، صفحه اختلالات عاطفی مربوط به اضطراب دوران کودکی (ترسناک) و س Askالات در مورد خودکشی – غربالگری (ASQ) است.

نمره 15 یا بالاتر در CES-DC خطر افسردگی را نشان می دهد. در آزمون SCARED ، نمره بالاتر از 32 نشان دهنده اضطراب است. فالكون گفت ، تحقيقات اخير نشان داده است كه اضطراب يك عامل خطر عمده “در سوق دادن افراد به خودكشي به قصد خودكشي است.”

ASQ شامل چهار س aboutال در مورد افکار خودکشی و اینکه آیا پاسخ دهندگان سعی کرده اند خودشان را آسیب بزنند. داگر خاطرنشان کرد که پاسخ مثبت به هر یک از این س shouldالات باید پرچم قرمز را برافراشته کند.

قیمت های بسیار بالا

نتایج نشان می دهد که تقریباً یک سوم (30.2٪) از شرکت کنندگان از نظر اضطراب SCARED مثبت و 41.2٪ از نظر افسردگی از نظر CSE-DC رتبه بندی می کنند.

فالكون گفت ، این نرخ ها “بسیار بالا” است. وی خاطرنشان کرد: برای مقایسه ، میزان اضطراب گزارش شده در نظرسنجی های مدارس کمتر از 10 درصد است.

علاوه بر این ، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده گزارش داده است که حدود 3٪ از افراد 2 تا 17 ساله در جمعیت عمومی افسرده هستند. فالکون گفت ، حتی در مقایسه با سایر بیماری های مزمن (از جمله دیابت ، بیماری های قلبی و سرطان) ، کودکان مبتلا به صرع میزان افسردگی بیشتری دارند.

بیش از 1 از 10 نفر (10.9٪) شرکت کنندگان در مطالعه علائم خودکشی را نشان دادند ، همانطور که حداقل با یک پاسخ مثبت ASQ نشان داده شد.

فالكون گفت: “این خیلی زیاد است” و خیلی بیشتر از درصد تخمینی كل نوجوانان است.

وی خاطرنشان كرد كه “اینها فقط كودكان معمولی مبتلا به صرع هستند” كه قبلاً به آنها اختلال روانی تشخیص داده نشده است.

وی گفت: افسردگی ، اضطراب و خودکشی موارد شایع در بیماران مبتلا به صرع است ؛ و حتی اگر بیمار علائمی را گزارش نکند ، باید برای کمک به آنها این س questionsالات را بپرسیم.

شرکت کنندگان در مطالعه که حداقل یک پاسخ ASQ مثبت داشتند ، دارای میانگین نمره ترسناک 32.1 در مقایسه با میانگین نمره 18.3 برای کسانی که پاسخ ASQ مثبت ندارند (پ = .003).

“ما می خواستیم ببینیم آیا رابطه مستقیمی بین اضطراب و افکار خودکشی در نمونه ما وجود دارد یا خیر [that] بله ، آنجا بود “، فالكون گفت.

این امر همچنین ارتباطی با افسردگی داشت. بیش از 26٪ از شرکت کنندگانی که 16 یا بیشتر امتیاز CES-DC را کسب کرده اند حداقل یک پاسخ ASQ مثبت گزارش کرده اند. این به طور قابل توجهی بالاتر از کسانی است که در CES-DC امتیاز 15 یا کمتر کسب کرده اند (پ <.0001).

اتصال دو طرفه

داگر گفت ، یافته ها نشان می دهد که افسردگی یا اضطراب می تواند در افکار یا رفتار خودکشی نقش داشته باشد.

وی افزود: “این مانند دو دست است. این می تواند اضطراب منجر به خودكشی یا افسردگی باشد ، یا می تواند هر دو باشد.”

فالكون خاطرنشان كرد: كودكانی كه به صرع مبتلا نیستند و مطمئن نیستند كه در تشنج بعدی خود روبرو می شوند یا در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گیرند ، زیرا متفاوت هستند ، به ویژه مستعد اضطراب یا افسردگی هستند.

وی گفت ، ارتباط کمی بین “مرغ و تخم مرغ” بین افسردگی و صرع وجود دارد ، اختلالی که بر سیگنال های الکتریکی مغز تأثیر می گذارد. وی افزود تحقیقات قبلی نشان داده است که “ارتباط دو طرفه” وجود دارد.

فالكون گفت: حتی در بیماران افسرده كه مبتلا به صرع تشخیص داده نمی شوند ، فقط به دلیل ابتلا به افسردگی ، میزان صرع 3٪ بیشتر است.

جوانان خودکشی بیش از یک بار تمایل به خودکشی دارند. فالکون و همکارانش سعی دارند “در سطوح مختلف” ، چه در بیمارستان و چه به صورت سرپایی ، مداخله کنند تا از این امر جلوگیری کنند.

وی گفت: “ما می خواهیم بدانیم كه چه كارهای متفاوتی می توانیم انجام دهیم تا آنها را درگیر كنیم و احتمال تلاش مجدد آنها را افزایش دهیم.”

همه کودکان و نوجوانان مبتلا به صرع باید از نظر اضطراب ، افسردگی و عقاید و رفتار خودکشی آزمایش شوند. فالكون افزود ، از سن 10 سالگی ، كودكان مبتلا به صرع باید حداقل یك بار در سال مورد معاینه قرار گیرند ، اما كودكانی كه دارای اختلال روانی هستند باید بیشتر مورد معاینه قرار گیرند. محققان خاطرنشان کردند که یافته های آنها باید در مطالعات بزرگتر و متنوع تری تأیید شود.

اهمیت غربالگری

اظهار نظر در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape، دکتر مایکل پریویترا ، مدیر مرکز صرع و استاد مغز و اعصاب در انستیتوی مغز و اعصاب در دانشگاه سینسیناتی گاردنر ، سینسیناتی ، اوهایو ، گفت این یافته ها تقویت می کند که مانند بزرگسالان ، افسردگی و اضطراب در کودکان مبتلا به صرع شایع است. .

پریویترا اظهار داشت: متخصصان مغز و اعصاب برای شناسایی این مشکلات در کودکان و سالخوردگانشان باید از ابزارهای زیادی برای غربالگری روانپزشکی استفاده کنند.

از همه مهمتر ، غربالگری می تواند به شناسایی افرادی که ممکن است بیشتر در معرض خطر خودکشی باشند ، کمک کند.

بودجه این مطالعه توسط اداره منابع بهداشت تأمین شد. محققان و Privitera هیچ رابطه مالی را فاش نکردند.

نشست سالانه انجمن صرع آمریکا (AES) 2020: خلاصه 913294 (پوستر 548). ارائه شده در 6 دسامبر سال 2020

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، با ما همراه باشید فیس بوک و توییتر[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر