[ad_1]

عوامل دهان و دندان نقش مهمی در درمان سرطان های زنان دارند. با این حال ، یک مطالعه جدید نشان داد که زنان تحت درمان این سرطان ها کمتر از حد ایده آل به چنین داروهایی پیروی می کنند – فقط بیش از نیمی از آنها گزارش می کنند که آنها را دقیقاً طبق تجویز مصرف کرده اند.

یافته های گزارش شده در زنان و زایمان با گزارش سایر جمعیت های دریافت کننده داروهای ضد سرطان خوراکی مطابقت دارد که در آنها میزان پایبندی به طور کلی کمتر از درمان های داخل وریدی است.

برای تحقیقات خود ، کاترین واتسون ، Ph.D. ، و همکارانش در دانشگاه دوک ، دورهام ، کارولینای شمالی ، 100 زن را در موسسه خود استخدام کردند که از داروهای خوراکی ضد سرطان خوراکی برای سرطان رحم یا تخمدان به مدت 30 روز یا بیشتر استفاده می کردند (میانگین زمان ، 6 ماه ها). زنان به پرسشنامه ای پاسخ دادند که مطابقت و همچنین سواد سلامت ، کیفیت زندگی و پریشانی را اندازه گیری می کند. محققان همچنین اطلاعاتی راجع به نژاد ، سن ، نوع بیمه ، شدت دارو و هزینه های دارو جمع آوری کردند.

چهارده زن شرکت کننده درمورد تجربه خود با داروهای خوراکی ضد سرطان مصاحبه های دیگری انجام دادند. محققان همچنین از پزشکان و پرستاران شاغل در مورد عقایدشان درباره پیروی پرسیدند.

واتسون و همکارانش گزارش دادند که 54٪ از زنان در هفته گذشته خود پایبندی به داروهای خود را گزارش کردند ، در حالی که 21٪ یک دوز را فراموش یا فراموش کرده اند و 25٪ بیش از یک دوز را فراموش یا فراموش کرده اند.

محققان تفاوت قابل توجهی را بین گروه های وابسته و غیر مرتبط با نژاد ، سن ، یا سایر مشخصات دموگرافیک یا بالینی مشاهده نکردند ، اما آنها اشاره کردند که مطالعه آنها قادر به شناسایی چنین ارتباطاتی نبود. واتسون و همکارانش اذعان دارند که حجم نمونه کوچک و داده های گزارش خود از محدودیت های این مطالعه است.

مصاحبه های بیمار دلایل شگفت انگیزی برای پایبندی کمتر از حد مطلوب نشان می دهد ، با 43٪ از زنان که از شدت مصرف دارو در خانه نگران هستند. در حالی که بیماران راحتی رژیم های خوراکی را تشخیص می دادند ، برخی نیز تمایل به تماس بیشتر با پزشکان و پشتیبانی را داشتند. برخی از زنانی که دل بسته نیستند می گویند که اثر عوامل خوراکی را کمتر از درمان های داخل وریدی می دانند.

واتسون و همکارانش نوشتند که پزشکان و پرستاران با مصاحبه محققان “تمایل دارند که بیماران خود را به دلیل اهمیت درمان به درمان ضد سرطانی خوراکی پایبند نگه دارند و بسیاری از آنها معمولاً از بیماران خود پیوستن نمی خواهند.”

دکتر اما روسی ، متخصص انکولوژیست زنان در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل ، در مصاحبه ای گفت که این مطالعه “بر اهمیت تعمیم ندادن برداشت ما از بیماران تأکید کرده است. ما به عنوان ارائه دهندگان ، باید وقت خود را صرف پرسیدن بیماران از کجا کنیم”. چگونه آنها در مورد مصرف داروهای خوراکی فکر می کنند ، توجه ویژه ای به ترس ، انتظارات و نگرانی های خود دارند. ما نه تنها قبل از شروع درمان ، بلکه در طول درمان باید آنها را لمس کنیم. “

روسی تأكید كرد كه مطابقت با شرایط زندگی واقعی با آنچه در آزمایشات بالینی داروهای ضد سرطان خوراكی مشاهده می شود متفاوت خواهد بود. “مهم است که تشخیص دهیم که اثربخشی واقعی درمان ممکن است با کارآزمایی کارآزمایی متفاوت باشد. ما این اختلافات را در پزشکی بسیار مشاهده می کنیم ، جایی که مطالعات نشان می دهد درجه بالایی از تأثیر است که در عمل زندگی واقعی آشکار نمی شود – به دلیل عواملی مانند این. “

حدود 57٪ از زنان در مطالعه داروهای خود را به عنوان نگهدارنده مصرف کردند ، در حالی که بقیه از دارو به عنوان درمان فعال استفاده کردند. وی گفت ، این امر همچنین می تواند در پایبندی تأثیر بگذارد ، زیرا گروه درمانی فعال به طور بالقوه انگیزه بیشتری برای حفظ پایبندی کامل دارند.

روسی گفت: “در مصاحبه ها مشاهده می کنید که پزشکان پیشنهاد می کنند بیماران به دلیل شدت بیماری رعایت کنند.” “اما برخی از بیماران می گویند که داروهای خوراکی را کمتر قوی و م effectiveثر می دانند. اگر بیمار در زمان اسکن هیچ سرطانی نداشته باشد و بیماری قابل اندازه گیری نداشته باشد ، با تجویز داروی خوراکی ممکن است پیام ناخودآگاه ارسال شود که اهمیت چندانی ندارد.”

روسی ادامه داد: “پزشكان” ممكن است لازم باشد اقدامات شخصی دیگری برای مشاوره ما با بیماران انجام دهند – به ویژه با روشهای درمانی كه آنها مسئول اداره هستند. “همانطور که این مطالعه نشان می دهد ، هر بیمار درمان را از طریق لنزهای شخصی خود مشاهده می کند. ما واقعاً باید در جاهایی که هستند با آنها ملاقات کنیم تا در درمان خود راحت باشند و مطابقت را بهینه کنند.”

مطالعه واتسون و همکارانش توسط موسسه آنها پشتیبانی شد. یک نویسنده همکار ، ارتباط مالی با تولیدکنندگان دارو را به صورت کمک هزینه و حمایت از آزمایشات بالینی و هزینه ها گزارش کرده است. یکی دیگر از نویسندگان ، عضو هیئت مدیره ها و کمیته های مختلف مدیریتی است که غرامت دریافت نمی کند. روسی گفت که هیچ مناقشه مالی وجود ندارد.

منبع: واتسون سی و همکاران متخصص زنان و زایمان. 2020. doi: 10.1097 / AOG.000000000000004170.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر