[ad_1]

تحقیقات جدید نشان می دهد که معاینه چشم ممکن است تمام مواردی باشد که برای تشخیص بیماری پارکینسون مورد نیاز است.

محققان می توانند با استفاده از الگوریتم پیشرفته یادگیری ماشینی و تصویربرداری از چشم که از رگهای خونی کوچک و دیگران در پشت چشم استفاده می کند ، بیماران مبتلا به پارکینسون را در مقایسه با گروه های کنترل طبقه بندی کنند. ماکسیمیلیان دیاز ، دانشجوی دکترای دانشگاه فلوریدا در گینسویل ، به Medscape گفت: “ما دریافتیم که ریزهای خونی از نظر اندازه و تعداد در بیماران پارکینسون کاهش می یابد.”

یک معاینه ساده چشمی ممکن است راهی برای تشخیص بیماری پارکینسون در اوایل پیشرفت بیماری پیشنهاد کند.

دیاز گفت که این آزمایش می تواند در معاینه فیزیکی سالانه بیمار نه تنها برای جستجوی پارکینسون ، بلکه برای سایر بیماری های عصبی نیز انجام شود. تیمی از آزمایشگاه وی همچنین در حال بررسی این موضوع هستند که آیا با همین روش می توان بیماری آلزایمر را تشخیص داد.

زیبایی این امر این است که “تکنیک ساده است”. “آنچه ما را شگفت زده کرد این بود که ما می توانیم این کار را با تصاویری از فوندوس انجام دهیم که می تواند در یک محیط بالینی با لنزی که به تلفن هوشمند شما متصل است انجام شود.”

وی افزود: “قابل دسترسی و قابل حمل است و کمتر از یک دقیقه طول می کشد.”

یادگیری ماشینی روی تصاویر چشمی از فوندوس

محققان به سرپرستی دکتر Ruogu Fang ، مدیر آزمایشگاه آموزش و ارزیابی اطلاعات پزشکی هوشمند (SMILE) در J. Crayton Pruitt ، تصاویری از بنیاد 476 فرد هم سن و جنس را جمع آوری کردند که 238 بیمار مبتلا به پارکینسون بودند. و 238 تصویر گروه کنترل. مجموعه ای دیگر از 100 تصویر با استفاده از کانال های رنگ سبز (UKB-Green و UF-UKB Green) از پایگاه داده دانشگاه فلوریدا جمع آوری شده و برای بهبود تقسیم رگ استفاده شده است. از این تعداد ، 28 نفر کنترل و 72 بیمار مبتلا به پارکینسون بودند. محققان 44 تصویر کنترل دیگر از Biobank انگلستان برای تکمیل مجموعه دوم داده های سن و جنسیت اضافه کردند.

دیاز گفت: “ما از 80٪ تصاویر برای توسعه شبکه یادگیری ماشین استفاده کردیم.” 20٪ باقیمانده تصاویر جدید الگوریتم برای آزمایش آن ، برای تعیین درست یا غلط بودن پارکینسون یا کنترل استفاده شده است؟

دیاز گفت: “ما توانستیم به صحت 85٪ برسیم.” اخبار پزشکی Medscape. در حال حاضر هیچ نشانگر زیستی برای تشخیص پارکینسون وجود ندارد. این بیماری تنها پس از تجزیه 80 درصد سلولهای دوپامینرژیک شناخته می شود. دیاز گفت: “از نظر بالینی ، هیچ راهی وجود ندارد كه بفهمیم چه مدت شخصی به آن مبتلا شده است.” او امیدوار است که با تحقیقات بیشتر و آزمایشات زودتر – با تصویربرداری طولی – مدلی برای پیش بینی بهتر بیماری پیدا شود.

عروق چشم بیماری را نشان می دهد

“این مفهوم [studying eye vasculature] در حال حاضر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. “گفت آنانت مادابوشی ، دکترای دانشگاه کیس وسترن رزرو ، کلیولند ، اوهایو. اخبار پزشکی Medscape. “چشم پنجره ضرب المثلی برای روح است و در این حالت آنچه در بقیه بدن اتفاق می افتد را نشان می دهد.”

مادابوشی ، که در تحقیقات پارکینسون نقش ندارد ، همچنین با تیمی در کلیولند در حال بررسی چگونگی پیش بینی عروق در چشم پاسخ به درمان های دارویی برای ادم ماکولای دیابتی ، از جمله مدت زمان درمان است. وی با بیان اینکه مطالعه آسیب شناسی چشم بسیار منطقی است ، گفت: “آنچه ما فهمیدیم این است که هرچه رگ ها محکم تر باشند ، باریک تر و کمتر احتمال دارد فرد به درمان پاسخ دهد.” “موقعیت عروق در چشم احتمالاً عواقبی را برای انواع بیماری ها به دنبال خواهد داشت.”

از آنجا که بیماری پارکینسون هیچ نشانگر زیستی ندارد ، این فناوری می تواند در تشخیص بسیار مفید باشد. وی گفت: “با اندازه گیری های کمی خاص ، ما می توانیم نشانگرهای زیستی تصویربرداری محاسباتی داشته باشیم تا خطر پارکینسون و پیش آگهی بیماری را پیش بینی کند. این مفید بودن واقعی این رویکرد است.”

دیاز رابطه مالی مربوطه را فاش نکرد. مادابوشی با Aiforia Inc مشاوره کرد و تحقیقاتی را با حمایت مالی AstraZeneca ، Bristol-Myers Squibb و Boehringer Ingleheim انجام داد.

نشست سالانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی (RSNA): پوستر IN-1A-07. ارائه شده در 29 نوامبر سال 2020.

اینگرید هاین خبرنگار مستقلی در زمینه بهداشت و فناوری و مستقر در هادسون ، کبک است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir