[ad_1]

دوزهای بالاتر مکمل های ویتامین D نه تنها هیچ فایده ای در جلوگیری از سقوط در افراد مسن در معرض خطر بیشتر سقوط نسبت به کمترین دوزها نشان نمی دهد ، بلکه به نظر می رسد خطر را افزایش می دهد ، تحقیقات جدید نشان می دهد.

لارنس ج. نویسنده اصلی ، گفت: بر اساس یافته ها ، ویتامین D مکمل بالاتر از حداقل دوز 200 واحد بین المللی در روز سود چندانی نخواهد داشت. درخواست تجدید نظر ، MD ، MPH ، اخبار پزشکی Medscape.

“در صورت عدم بهره 1000 واحد بین المللی در روز در مقایسه با 2000 واحد بین المللی در روز [of vitamin D supplementation] در موارد افتادن ، همراه با احتمال صدمه از دوزهای بالاتر از 1000 واحد بین المللی در روز ، توصیه می شود دوز بالای 200 واحد بین المللی در روز در افراد مسن توصیه شود ، مگر اینکه دلیل قانع کننده ای وجود داشته باشد. ” اپیدمیولوژی و تحقیقات بالینی در دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز در بالتیمور ، مریلند.

وی گفت: “بیشتر همیشه از نظر نقش ویتامین D در جلوگیری از سقوط بهتر نیست – یا شاید بدتر باشد.”

این مطالعه ، منتشر شده در این هفته در سالنامه طب داخلی، دکتر بروس آر تروین در مقاله ای همراه می گوید ، شواهد مهمی را به مبارزه مداوم برای جلوگیری از سقوط اضافه می کند.

ترون ، یک پزشک تحقیق در سیستم بهداشتی کهنه سربازان نیویورک نوشت: “سقوط و اثرات مضر آنها همچنان یک خطر قابل توجه برای افراد مسن و یک چالش بزرگ برای تیم های مراقبت های بهداشتی است.”

با این حال اظهار نظر اخبار پزشکی Medscape، Troen هشدار می دهد: “بسیاری از مطالعات اپیدمیولوژیک وجود دارد که بیش از آنکه عل causی باشند ، همبستگی دارند و احتمال سود [with vitamin D supplementation]. “

“بنابراین ، هیچ دلیلی برای پزشکان وجود ندارد که بخاطر این مطالعه مصرف ویتامین D را در انسان قطع کنند.”

“اگر بزرگسالی را دیدید که ضعیف است و بیماری های زیادی دارد ، می خواهید بدانید که سطح ویتامین D آنها چقدر است. [and] در صورت لزوم مکمل مناسبی برای آنها تهیه کنید “.

برخی از دستورالعمل ها در حال حاضر فقدان شواهد مربوط به هرگونه نقش مکمل ویتامین D در جلوگیری از افتادن را منعکس می کنند ، از جمله در کارگروه خدمات پیشگیری 2018 ایالات متحده ، که برخلاف توصیه 2012 ، اکنون اپل و همکارانش مکمل های ویتامین D را برای جلوگیری از افتادن در بزرگسالان بدون پوکی استخوان یا ویتامین D توصیه نمی کند.

بدون در نظر گرفتن ویتامین D اولیه ، از سقوط جلوگیری نمی شود

به عنوان بخشی از STURDY (مطالعه درک میزان کاهش پاییز و ویتامین D در شما) ، اپل و همکارانش 688 شرکت کننده در جامعه را که خطر سقوط آنها افزایش یافته بود ، به عنوان 25-هیدروکسی ویتامین D سرم ثبت نام کردند. [25(OH)D] سطح از 25 تا 72.5 نانومول در لیتر (10 تا 29 نانوگرم در دسی لیتر).

شرکت کنندگان به طور متوسط ​​77.2 سال داشتند و میانگین کل 25 (OH) D 55.3 نانومول در لیتر در هنگام ثبت نام داشتند.

آنها به طور تصادفی به یکی از چهار دوز ویتامین D تقسیم شدند.3، شامل 200 واحد بین المللی در روز (گروه کنترل) ، یا 1000 ، 2000 یا 4000 واحد بین المللی در روز.

مشخص شد که بالاترین دوزها با نتایج بدتر – نه بهتر – همراه است ، از جمله مدت زمان کمتری تا بستری شدن در بیمارستان یا مرگ در مقایسه با گروه 1000 واحد در روز. بنابراین ، گروه های با دوز بالاتر به دوز 1000 واحد بین المللی در روز یا کمتر تغییر پیدا کرده بودند و همه شرکت کنندگان تا 2 سال پیگیری می شدند.

به طور کلی ، 63٪ در طول مطالعه سقوط کرده بودند که اگرچه زیاد بود ، اما مطابق با معیارهای مطالعه شرکت کنندگان در معرض خطر سقوط بود.

از 667 شرکت کننده ای که این مطالعه را به اتمام رساندند ، هیچ منفی در جلوگیری از افت در هر یک از دوزها نسبت به دوز گروه کنترل 200 واحد بین المللی در روز ، صرف نظر از سطح پایه ویتامین D وجود نداشت.

تجزیه و تحلیل های ایمنی نشان می دهد که حتی در گروه 1000 واحد بین المللی در روز ، خطر ابتلا به اولین سقوط جدی و اولین سقوط در بیمارستان نسبت به گروه IU / روز 200 بیشتر است.

محدودیت این است که این مطالعه گروه دارونما ندارد ، اما “200 IU / day یک دوز بسیار کم است ، احتمالاً هومیوپاتی است.” اخبار پزشکی Medscape. وی گفت: “احتمالاً نزدیک به دارونما بود.”

هشدارها: بیماری های همزمان ، زیر گروه ها

در سرمقاله خود ، Troen خاطرنشان كرد كه مطالعات دیگر ، از جمله VITAL (ویتامین D و نمونه امگا 3) ، همچنین هیچ كاهش در دوزهای بالاتر ویتامین D را نشان نداد. با این حال ، این مطالعه خطرات قابل توجهی را در دوزهای بالاتر نشان نداد.

وی افزود که هیچ اطلاعاتی در مورد زیر گروه های شرکت کنندگان در مطالعه حاضر وجود ندارد.

“ما اطلاعات کافی در مورد بیماری های همراه و دارویی موجود نداریم که این افراد برای کشیدن لایه ها استفاده می کنند. شاید یک زیر گروه وجود داشته باشد که نیازی به گرفتن 4000 IU نداشته باشد ، در حالی که ممکن است زیر گروه دیگری آسیب نبیند و شما می توانید تصمیم بگیرید که بیمار می تواند بهره مند شود “.

علاوه بر این ، این مطالعه شامل گروه هایی مانند ساکنان خانه های سالمندان نبود.

“به عنوان مثال ، من افراد 85 ساله ای با ویتامین D حدود 20 نانومول در لیتر با بسیاری از مشکلات پزشکی دارم ، اما سطوح کم در مطالعه شامل نمی شوند ، بنابراین این یک تجارت پیچیده است ، اما مهمتر از همه ، بدون آسیب دید “.

وی در پایان گفت: “ما واقعاً به آزمایشاتی نیاز داریم كه بسیاری از جنبه های مختلف را در نظر داشته باشد تا بتوانیم به یك رویكرد كلی و میان رشته ای امیدوار شویم كه این معمولاً بهترین راه برای بهینه سازی مراقبت از افراد مسن ضعیف است.”

این مطالعه بودجه ای را از موسسه ملی پیری دریافت کرد.

آن اینتر اینترنشنال. منتشر شده در 7 دسامبر 2020. خلاصه ، بازبینی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و غدد درون ریز ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر