[ad_1]

(رویترز) – باراک اوباما ، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون ، روسای جمهور سابق آمریکا گفته اند که آماده اند واکسن ویروس کرونا را در تلویزیون واکسینه کنند تا شک و تردید عمومی نسبت به ایمنی واکسن های جدید را برطرف کنند.

اوباما ، یک دموکرات که کاخ سفید را در سال 2017 ترک کرد ، در مصاحبه با رادیو Sirius XM گفت: “در نهایت ، من می توانم آن را از تلویزیون پخش کنم یا از آن فیلمبرداری کنم ، فقط برای اینکه مردم بدانند که من به این علم اعتماد دارم.” چهارشنبه

به گفته فردی فورد ، رئیس دفتر بوش ، بوش ، یک جمهوری خواه و سلف اوباما پس از تأیید فوری سازمان غذا و داروی آمریکا آماده دریافت واکسن روی دوربین است.

سخنگوی وی ، آنخل اورنا در نامه الکترونیکی نوشت: کلینتون ، یک دموکرات ، “قطعاً واکسن را به محض تزریق به وی ، براساس اولویت های تعیین شده توسط مقامات بهداشت عمومی ، دریافت خواهد کرد. اگر او به همه آمریکایی ها کمک کند همان کار را بکنند ، “و او این کار را در محیط عمومی انجام خواهد داد.”

قرار است پانلی از مشاوران خارجی FDA در تاریخ 10 دسامبر برای بحث در مورد توصیه مجوز استفاده اضطراری از واکسن تولید شده توسط Pfizer Inc با شریک آلمانی BioNTech که 95٪ در پیشگیری از بیماری موثر است ، دیدار کنند. مقامات بهداشتی ایالات متحده پیش بینی می کنند که اولین تلقیح ها ممکن است روزها یا هفته ها بعد آغاز شود.

واکسن Moderna Inc که از فناوری مشابه Pfizer استفاده می کند و در مطالعه اصلی تقریباً 95٪ م effectiveثر بود ، انتظار می رود یک هفته بعد بررسی شود.

بسیاری از آمریکایی ها نسبت به علمی که در زمینه واکسیناسیون وجود دارد تردید دارند و نسبت به میزان تولید واکسن COVID-19 محتاط هستند ، اگرچه 58٪ از آمریکایی ها ماه گذشته در نظرسنجی های گالوپ گفتند که واکسن ضد ویروس کرونا ، در مقایسه با 50 in در سپتامبر.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، یك جمهوری خواه كه از اوایل سال جاری از نبرد COVID-19 بهبود یافت ، بر مشاركت دولت خود در تأمین بودجه برخی از واكسن ها تأكید كرد ، اما كاخ سفید بلافاصله به سوالات درباره اظهارات سلف خود پاسخ نداد. پنج شنبه.

دفتر معاون رئیس جمهور مایک پنس خبرنگاران را به مصاحبه های قبلی هدایت کرد که در آن پنس گفت که “اگر واکسن در دسترس باشد افتخار می کند”.

ایوانکا ترامپ ، دختر ارشد ترامپ و مشاور ارشد کاخ سفید ، در ماه سپتامبر گفت که دوست دارد در برنامه گفتگوی ABC “The View” واکسینه شود.

وی روز پنجشنبه در توئیتر در پاسخ به گزارش های خبری در مورد وعده روسای جمهور سابق نوشت: “من از این اظهارات استقبال می كنم تا به مردم كمك كنم كه واكسن ایمن و مثر باشد.” “پیشنهاد من همان است.”

استفان دوژاریک سخنگوی سازمان ملل روز چهارشنبه گفت ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، به محض دسترسی به واکسن ، احتمالاً واکسن را دریافت می کند. .

دوجاریک در پاسخ به این س ifال که آیا گوترش می تواند واکسن را در انظار عمومی مصرف کند ، گفت: “ما خواهیم دید که آیا او این کار را در ملا public عام انجام می دهد یا خیر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر