[ad_1]

در بیماران RA که بیماری آنها با متوترکسات در ترکیب با etanercept به خوبی کنترل می شود ، ترک متوترکسات منجر به نتایج طولانی مدت می شود که تقریبا به اندازه ادامه درمان ترکیبی است. این یافته از مطالعه تصادفی کنترل شده SEAM-RA بدست آمده است ، که به دنبال رفع نقاط ضعف مطالعات قبلی است. این شامل زمان معرفی طولانی با ضوابط دقیق برای اطمینان از اینکه شرکت کنندگان کنترل بیماری بسیار خوبی دارند.

هم کالج روماتولوژی آمریکا و هم اتحادیه اروپا علیه روماتیسم ، کاهش داروهای بیماران RA را که در بهبودی طولانی مدت دارند توصیه می کنند ، اما هیچ استراتژی بهینه ای ایجاد نشده است.

“چندین تحقیق قبلی در مورد RA انجام شده است كه به دنبال كاهش یا ترك درمان بوده است ، اما بیشتر آنها از تعریف بسیار سختگیرانه ای درباره میزان خوب بودن افراد در هنگام شروع كار استفاده نكرده اند. دکتر جفری آر. کورتیس در هنگام ارائه نتایج نشست سالانه مجازی ACR گفت. این مطالعه همچنین در تاریخ 18 نوامبر در آرتروز و روماتولوژی منتشر شد.

معیارهای دقیق بهبودی

ویژگی اصلی مطالعه ، دوره دوز 6 ماهه بود که بیماران 50 میلی گرم اتانرسپت یک بار در هفته و 10-25 میلی گرم خوراکی متوترکسات یک بار در هفته مصرف می کردند و مجبور بودند حداقل سه بار مراجعه کنند. آنها در صورت داشتن یک شاخص فعالیت بیماری ساده (SDAI)> 3.3 و -11 در دو یا بیشتر ویزیت ، دارای SDAI> 11 در هر زمان در طول دوره القای ، یا SDAI> 3.3 از تصادفی سازی بعدی حذف شدند. در سومین بازدید معرفی شده است.

“ما [wanted them] برای مدت طولانی بسیار خوب این به صورت تجربی در پیگیری بعنوان بخشی از دوره القا تأیید شد ، و حتی قبل از آن محقق بالینی باید تأیید کند که آنها معتقد بودند بیمار 6 ماه یا بیشتر حتی قبل از آزمایش برای شرکت در آزمایش ، وضعیت خوبی دارد. ” گفت کورتیس ، استاد پزشکی در گروه ایمنی شناسی بالینی و روماتولوژی در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام.

پس از ورود به مطالعه ، بیماران 2: 2: 1 تصادفی شدند تا etanercept را به تنهایی ادامه دهند (n = 101) ، ادامه متوترکسات را به تنهایی (n = 101) یا ادامه هر دو دارو (51 = n). بیماران در صورتي كه در هر زمان نمره SDAI> 11 ، SDAI بين 3.3 تا 11 در سه ديدار جداگانه يا 3.3 تا 11 در دو ديدار متوالي با فاصله حداقل 2 هفته داشته باشند ، واجد شرايط نجات پس از تصادفي هستند. حدود سه چهارم بیماران در هر بازوی درمانی زنان هستند ، با میانگین سنی حدود 55 سال و 82٪ -91٪ سفیدپوستان هستند.

بهبود خوب بهبودی با نجات درمانی

در هفته 48 ، 7/28٪ از گروه فقط متوترکسات در بهبودی بودند (SDAI ، 33.3) ، در مقایسه با 49.5٪ از گروه فقط etanercept (پ = 0.004) و 52.9٪ از گروه ترکیبیپ = .006). زمان وخیم شدن بیماری در گروه متوترکسات به تنهایی (متوسط ​​، 198 روز) کوتاهتر از گروه etanercept به تنهایی بود (متوسط ​​، قابل برآورد نیست). پ 001/0) و گروه درمان ترکیبی (متوسط ​​، قابل ارزیابی نیست). پ <.001).

محققان همچنین دریافتند که اکثر بیماران تحت درمان نجات مجدداً بهبود یافتند ، از جمله 71٪ در گروه متوترکسات ، 75٪ در گروه etanercept و 80٪ در گروه ترکیبی. در زمان مورد نیاز برای بهبودی از بهبودی بین دو گروه هیچ تفاوتی وجود نداشت.

کورتیس گفت ، میزان بهبودی بالای بهبودی نشانه خوبی است. “برای من به عنوان یک پزشک ، خطر این است که سعی کنم [withdrawing a medication] کاملاً کم است زیرا احتمال اینکه بتوانید به جای قبلی خود بازگردید بسیار خوب است. بدیهی است که اگر متوترکسات را متوقف کرده و etanercept را ادامه دهید ، موفقیت بیشتری نسبت به این دارد که خلاف این عمل را انجام دهید ، اما برای من این یک آزمایش کاملاً عملی است و در واقع سختگیری معیارهای ورود به سیستم ، بیشتر از بیمارانی است که در مورد آنها صحبت می کنم بیشتر از گذشته است. مطالعاتی در این زمینه من فکر می کنم از نظر تعمیم پذیری کاملاً مفید باشد. ما می خواهیم افرادی که قبل از مصرف دارو خوب یا نزدیک به آن عمل می کنند ، استفاده کنیم. “

واکنش های مثبت روماتولوژیست ها

واکنش مخاطبان نیز مثبت بود. دکتر ژانت پوپ در توضیحات جلسه نوشت: “من فکر می کنم این مطالعه شکاف بزرگی را در داده های مربوط به آنچه در عمل بالینی انجام می دهیم پر می کند.”

پاپ ، استاد پزشکی در دانشگاه انتاریو غربی و رئیس روماتولوژی در مرکز بهداشت سنت جوزف در لندن ، گفت که نتایج بر اساس کارهای قبلی ، از جمله مطالعه CAMEO ، که نشان داد قطع متوتروکسات در بیمارانی که از متوترکسات و اتانرسپت استفاده می کردند ، نتوانستند تحمل هر دو دارو را به دست آورند و مطالعه PRIZE نشان داد که ادامه درمان ترکیبی با دوز کاهش یافته نتایج بهتری نسبت به روی آوردن به متوترکسات به تنهایی یا دارونما دارد. وی افزود: “این ممکن است همان چیزی باشد که آنها برای برخی از بیماران ترجیح می دهند اگر متوترکسات را تحمل نکنند.”

دکتر الیزابت وال ، دستیار موقت دانشگاه واشنگتن ، سیاتل و غیره نوشت: “داشتن این داده ها برای مشورت با بیماران بسیار خوب است. این چیزی است که ما هر روز با آن روبرو می شویم.” . رئیس روماتولوژی در سیستم سلامت VA Puget Sound.

بودجه این مطالعه توسط آمگن تهیه شده است. کورتیس از AbbVie ، Amgen ، Bristol-Myers Squibb ، Corrona ، Janssen ، Lilly ، Myriad ، Pfizer ، Regeneron ، Roche و UCB کمک مالی یا پشتیبانی تحقیقاتی دریافت کرده است. پاپا با شرکت های مختلف دارویی مشورت می کند. وال هیچ افشای مالی مرتبطی ندارد.

منبع: کورتیس JR و همکاران روماتول برای آرتروز. سال 2020 72 (مکمل 10) ، خلاصه 0939.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر