[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.شیوع COVID-19 رستوران های منطقه لس آنجلس را تحت تأثیر قرار داده است ، از پاندا اکسپرس در دره سان تا کافه بروین دانشگاه کالیفرنیا. اگر در لس آنجلس زندگی می کنید ، می توانید به صورت آنلاین به گزارش های وزارت بهداشت در مورد این شیوع دسترسی پیدا کنید.

اما در بیشتر مناطق کشور ، غذاخوری ها در مورد اینکه کدام یک از رستوران ها با شیوع ویروس مرتبط هستند ، در تاریکی مانده اند.

به نظر می رسد که رستوران ها از جمله سایت های رایج آلودگی به COVID-19 هستند ، اما ردیابی تماس ها در بیشتر مناطق آنقدر نامشخص است که تعداد کمی از بخش های بهداشتی توانسته اند خوشه های بیماری را به مراکز خصوصی متصل کنند.

هنگامی که KHN با دپارتمان های بهداشتی در 25 شهرستان پرجمعیت در ایالات متحده تماس گرفت ، تنها 9 کشور می توانند تأیید کنند که آنها در حال جمع آوری و گزارش داده ها در مورد ارتباط بالقوه بین رستوران ها و موارد COVID هستند.

از روز دوشنبه ، 13 کشور از 25 شهرستان ، علیرغم ثبت رکورد تعداد جدیدی از عفونت های COVID در ایالات متحده ، تغییراتی را در سیاست های غذاخوری داخلی خود اعلام نکرده اند.

در حالی که محققان بهداشت عمومی متقاعد شده اند که غذا خوردن در محیط داخلی در مناطقی که COVID-19 شیوع دارد فعالیت پرخطر است ، اما به دست آوردن داده های جامد برای توجیه محدودیت های رستوران دشوار است. برای تعیین محل آلودگی ویروس کرونا به تحقیقات عمیق در مورد منابع سنگین لازم است و این تلاش ها برای ردیابی تماس هرگز زمین را در بیشتر کشور ترک نکرده است.

این امر ایجاد اطلاعات خاص در مورد رستوران ها و بارهای پر خطر را دشوار کرده و ممکن است به احساس کلی ناتوانی در برابر بیماری همه گیر در بین مردم و کارمندان کمک کند.

دکتر بیل میلر ، عضو ارشد تحقیقات در کالج بهداشت عمومی دانشگاه ایالتی اوهایو ، گفت که نباید اینگونه بود.

وی گفت: “ما واقعاً فرصت را از دست دادیم تا از رهگیری سیستماتیک تماس استفاده كنیم تا” اطلاعات مفیدی برای ارائه ایده هایی در مورد نیاز به مداخله در اختیار ما قرار دهیم. “

برای ردیابی تماس با سایر بیماریهای عفونی ، مانند HIV / AIDS ، محققان معمولاً از بیماران می خواهند هرگونه تماس با آنها را که می توانند با آنها ویروس داشته باشند در نظر بگیرند. آنها همچنین بیشتر به گذشته فرو می روند تا مشخص کنند که چه کسی ممکن است شخص را آلوده کند.

اما ردیابی تماس ایالات متحده برای COVID-19 از این روش استفاده نکرده است ، بخشی از آن به دلیل کمبود منابع و اعتماد عمومی است. بخش های ردیابی تماس گسترده هستند ، حداقل داده ها را جمع آوری می کنند و با جمعیت مشکوک و اغلب بی پاسخ روبرو هستند.

نشانگرهای تماس در Maricopa County ، آریزونا ، مطالعه نام افراد را در اولویت قرار می دهند تا مکان هایی که ویروس کرونا گسترش می یابد. ران کلمن ، سخنگوی شهرستان گفت ، به استثنای امکانات مراقبت طولانی مدت و چندین مکان دیگر ، محققان چیزی را شیوع نمی دانند تا زمانی که بتوانند 10 مورد بالقوه را در یک مکان ردیابی کنند.

از آنجا که اردوگاه های زمستانی و مردم به طور فزاینده ای در خانه جمع می شوند ، بسیاری از دولت های محلی پرواز کورکورانه دارند ، فاقد داده های لازم برای ایجاد و تنظیم سیاست های محدود کردن COVID ، که می تواند در افزایش تعداد موارد آسیب جدی ایجاد کند.

میلر گفت: “تصور كنید یك رویداد بزرگ ورزشی وجود دارد.” “شما می توانید یک خوشه کامل را از یک موقعیت اجتماعی از دست ندهید” اگر بررسی نکرده اید که آیا یک فرد مثبت COVID برای تماشای آن به یک میله شلوغ رفته است.

ویروس COVID عمدتا از طریق قطرات تنفسی منتشر می شود ، که فرد آلوده می تواند با عطسه ، سرفه یا صحبت کردن دفع کند و غذا خوردن در یک رستوران چندین فعالیت پرخطر را در یک محیط ترکیب می کند: بدون ماسک زدن برای خوردن و نوشیدن ، ملاقات با افراد خارج از خانه شما. و چت برای آرام غذا خوردن. اگر تغذیه در فضای بسته انجام شود ، تهویه نامناسب این خطرات را به دلیل احتمال باقی ماندن ویروس در هوای آزاد تشدید می کند.

مطالعه منتشر شده در مورد نقش رستوران ها در بیماری همه گیر بسیار چشمگیر است. در کل ، مطالعات تصویری ترسناک از قدرتمند بودن رستوران ها در گسترش COVID-19 ارائه می دهند.

مطالعه انجام شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در 10 کشور نشان داد کسانی که آزمایش COVID-19 مثبت داشتند بیش از دو برابر احتمال دارد بگویند که دو هفته قبل از شروع بیماری در یک رستوران شام خورده اند. آنها در مقایسه با کسانی که تست منفی داشتند. غذا خوردن در رستوران تنها فعالیتی است که به طور قابل توجهی بین کسانی که آزمایش مثبت داده اند و کسانی که آزمایش منفی ویروس کرونا دارند تفاوت دارد.

به عنوان مثال ، به نظر می رسد این مطالعه افزایش خطر ابتلا به عفونت در ارتباط با خرید ، اجتماع با 10 نفر یا کمتر یا گذراندن وقت در مطب را نشان نمی دهد ، گفت: کیوا فیشر ، متخصص اپیدمیولوژی CDC و نویسنده اصلی این مطالعه.

جای تعجب نیست که به نظر می رسد محدودیت های رستوران در کاهش سرعت ویروس در جامعه م beثر است. به گفته محققان دانشگاه ورمونت ، با توجه به بسیاری از محدودیت ها در فاصله اجتماعی که کشورها در ابتدای شیوع بیماری همه گیر اعمال کردند ، تعطیلی رستوران ها قوی ترین ارتباط را با کاهش شیوع بیماری داشت.

مطالعه اخیر انجام شده توسط دانشگاه استنفورد ، که از داده های تلفن همراه از شهرهای مختلف برای شبیه سازی شیوع ویروسی استفاده می کند ، نشان می دهد که رستوران های با ظرفیت کامل چهار برابر بیشتر از عفونت های COVID-19 گسترش می یابد بدترین مکان بعدی ، ورزشگاه های داخلی

جور لسكووتس از دانشگاه استنفورد ، نویسنده اصلی این تحقیق ، گفت: این مدل پیش بینی می كند كه فقط حدود 10٪ از “نقاط دیدنی” – مكان های عمومی كه افراد در آن جمع می شوند – بیش از 80٪ عفونت هایی را كه در اماكن عمومی رخ داده اند نشان می دهد. برای تلفن های همراه.

وی گفت: تعداد کمی از این سایت های توزیع وجود دارد که اکثریت قریب به اتفاق عفونت ها را تشکیل می دهند. یکی از ویژگی های سایت های پخش فوق العاده این است که “مردم شلوغ هستند و مدت طولانی در آنجا می مانند”.

محققان گفتند ، با این حال ، هیچ یک از این مطالعات نمی تواند به طور قطعی اثبات کند که رستوران ها باعث عفونت می شوند. شناسایی هر مورد خاص از یک رستوران یا خوشه به نوع بررسی کفش چرمی نیاز دارد که جوامع کمی در ایالات متحده توانسته اند انجام دهند.

فیشر گفت: اپیدمیولوژی CDC: “شما باید شخص را دنبال کنید و جزئیات و اطلاعات بیشتری را در اختیار داشته باشید.”

بسیاری از کشورها توانسته اند ردپای فردی ویروس را ردیابی کنند. به عنوان مثال ، در چین ، ردیابی تماس نشان داده است که چگونه سیستم تهویه مطبوع یک رستوران با انتقال قطرات ویروس به بیمار مثبت از یک میز به دو میز ، باعث آلوده شدن 9 مورد دیگر شده است.

در ژاپن ، محققان با استفاده از ردیابی تماس ، گروه های بیماری را در محل زندگی یا اجتماع افراد شناسایی می کنند. از حدود 3000 مورد تایید شده از ژانویه تا آوریل در کشور ، محققان می توانند 61 خوشه را شناسایی کنند که 16٪ آنها در رستوران ها یا بارها هستند.

عدم دستیابی به رهگیری جامع تماس به این معناست که تصمیم گیری در مورد بستن رستوران ها یا تعداد مجاز مشتری در یک زمان به شدت به فضای سیاسی محلی متکی است. از آنجا که داده های ردیابی تماس به صورت شماتیک است ، مقایسه محدودیت های رستوران های موجود در جامعه با تکرار موارد همیشه آسان نیست.

در سان دیگو ، جایی که شام ​​در داخل خانه از زمان آغاز به کار سیستم بازگشایی ایالت در ماه آگوست مجاز بود ، 9.2 درصد از ساکنان آلوده به COVID گفتند که در عرض دو هفته از بروز علائم ، از یک بار یا رستوران بازدید کرده اند. تمام ناهارخوری های داخل خانه در شهرستان در تاریخ 14 نوامبر به پایان رسید زیرا این شهرستان برای مواردی که منجر به تعطیلی مورد نیاز ایالت شد ، به آستانه گزارش رسید.

در همین حال ، در هوستون ، 8.7٪ از افراد مبتلا به COVID که برای پیگیری مصاحبه کرده اند ، از اول ژوئن یک رستوران ، کافه یا غذاخوری را بعنوان منبع بالقوه تماس قرار دادند. رستوران های آنجا از اواسط سپتامبر مجاز به کار با 75 درصد ظرفیت فضای داخلی هستند.

سایر مقامات محلی از نظر ردیابی تماس چنان سطح پایینی دارند که ممکن است داده های جمع آوری شده مرتبط نباشند.

به عنوان مثال ، در فیلادلفیا ، تنها حدود 2٪ از بیماران COVID مصاحبه شده با تماس پیگیری ، مراجعه به رستوران را گزارش كردند و این شهر به رستوران ها اجازه داد تا در 8 سپتامبر برای یك شام داخل خانه بازگشایی شوند. اما مشخص نیست که اطلاعات شهر چقدر نمایندگی دارد. در هفته گذشته ، محققان در فیلادلفیا موفق شدند فقط از 2910 مورد مثبتی که سعی کردند با آنها تماس بگیرند ، به 29 درصد برسند. با این حال ، غذا خوردن در محیط داخلی در 20 نوامبر برای مقابله با موج موارد متوقف شد.

در کالیفرنیا ، این ایالت فعالیت موسسات را بر اساس تعداد کل موارد و وضعیت مثبت در هر شهرستان محدود می کند. اما شهرستانهایی که برنامه های ردیابی ارتباط قوی تری دارند ، مانند لس آنجلس ، موفق شده اند از مصاحبه با بیماران مثبت بینش حیرت انگیزی کسب کنند.

به گفته وزارت بهداشت ، در لس آنجلس ، حدود 6 درصد از عفونت های COVID در میان مشتریان رستوران اتفاق افتاده است ، اگرچه از زمان آغاز سیستم متمایز کنونی در ماه آگوست ، فقط غذا خوردن در فضای باز مجاز بوده است.

شیرا شافیر ، استادیار بهداشت جامعه و اپیدمیولوژی در UCLA گفت ، این داده ها نشان می دهد که حتی یک شام در فضای باز می تواند ویروس را گسترش دهد.

او غذای منظمی برای کمک به رستوران های محله خود دریافت می کند ، اما از ماه فوریه غذا نخورده است ، پس از نتیجه گیری اینکه ارزش خطر برای خود و سایر مراجعه کنندگان یا کارگران رستوران را ندارد.

وی گفت: “من نمی خواهم از شخص دیگری بخواهم كه خطری را بپذیرد كه من نمی خواهم آن را بپذیرم.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر