[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

در یک مطالعه کوچک و تک مرکز از انگلستان ، خطر لوله گذاری برای COVID-19 در بسیاری از بیماران بستری در بیمارستان در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی در مقایسه با افراد فاقد آن ، بیش از 5 برابر افزایش یافته است.

نکته مهم ، خطر لوله گذاری مستقل از عوامل خطر معمولی برای نتایج ضعیف COVID-19 است.

Janaka Caralidde ، سرپرست محقق ، دکتر پ.

Karalliedde و همکارانش خاطرنشان کردند که این “اولین توصیف رتینوپاتی دیابتی به عنوان یک عامل خطر بالقوه برای نتایج ضعیف COVID-19 است.”

“به همین دلیل ، جستجوی وجود یا سابقه رتینوپاتی یا سایر عوارض عروقی دیابت می تواند به متخصصان مراقبت های بهداشتی کمک کند تا بیماران در معرض خطر COVID-19 شدید را شناسایی کنند” ، Karalliedde از Guy و St. Thomas NHS Foundation Trust ، لندن افزود. ، بریتانیای کبیر.

این مطالعه به صورت آنلاین در تحقیقات دیابت و اقدامات بالینی.

رتینوپاتی دیابتی موجود و نتایج COVID-19

شیوع رتینوپاتی دیابتی به طور متوسط ​​حدود 55٪ در افراد دیابتی نوع 1 و 30٪ در افراد دیابتی نوع 2 تخمین زده می شود.

Karalliedde بخشی از یک گروه تحقیقاتی در کالج کینگ لندن است که بر روی چگونگی استعداد بیماری های عروقی به COVID-19 شدیدتر تمرکز دارد.

وی گفت: “COVID-19 بر رگهای خونی در سراسر بدن تأثیر می گذارد ، بنابراین آنها از خود پرسیدند كه آیا وجود رتینوپاتی از قبل موجود” زمینه ساز ابتلا به COVID-19 شدید است. “

این مطالعه مشاهده ای شامل 187 بیمار دیابتی (179 بیمار دیابتی نوع 2 و هشت بیمار دیابتی نوع 1) بستری شده با COVID-19 در موسسه NHS موسسه Guy و St Thomas ‘بین 12 مارس و 7 آوریل (اوج اولین موج همه گیری) در بریتانیا)

کارالیدد گفت: “این یک جمعیت بسیار قومی بود که بسیار بیمار بود و نظارت بالینی بر زندگی واقعی را انجام می داد.”

تقریبا نیمی از بیماران کارائیب آفریقایی (44٪) ، 39٪ سفیدپوست و 17٪ از سایر اقوام هستند ، از جمله 8٪ آسیایی هستند. میانگین سنی گروه کوهنوردی 68 سال (دامنه ، 22-97 سال) و 60٪ مرد بود.

رتینوپاتی دیابتی در 67 بیمار (36٪) گزارش شده است ، که 80٪ آنها رتینوپاتی پس زمینه و 20٪ رتینوپاتی پیشرفته تر داشتند.

آنها سپس بررسی کردند که آیا وجود رتینوپاتی با شدت بیشتری COVID-19 مرتبط است ، همانطور که توسط نیاز به لوله گذاری نای تعیین می شود.

از 187 بیمار ، 26٪ لوله گذاری شده بودند و 45٪ این بیماران رتینوپاتی دیابتی داشتند.

تجزیه و تحلیل نشان داد که مبتلایان به رتینوپاتی دیابتی بیش از 5 برابر افزایش خطر لوله گذاری دارند (OR ، 81/5 ، 95٪ CI ، 37/1 تا 24/66).

از کل گروه ، 32٪ از دنیا رفتند ، اگرچه هیچ ارتباطی بین رتینوپاتی و مرگ و میر مشاهده نشد.

کارالیدد گفت: “تعداد بیشتری از بیماران مبتلا به دیابت با COVID-19 در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند. پس از تجزیه و تحلیل چند عاملی ، متوجه شدیم که رتینوپاتی با وجود اینکه در بخش مراقبت های ویژه بستری شده است ، مربوط است.”

با این حال ، آنها خاطر نشان می کنند که “به دلیل طراحی مقطعی مطالعه ما ، ما نمی توانیم یک رابطه علیت را ثابت کنیم [between retinopathy and intubation]. “

“برای درک سازوکارهایی که ارتباط بین رتینوپاتی و سایر شاخصهای میکروآنژیوپاتی با COVID-19 شدید را توضیح می دهند ، مطالعات بیشتری لازم است.”

تمرین دیابت Res Clin. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 2 نوامبر 2020. متن کامل

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و غدد درون ریز ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر