[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

به طور فزاینده ای از پزشکان خواسته می شود به ورزشکارانی که از زمان ابتلا به COVID-19 بهبود یافته اند ، توصیه کنند که هنگام بازگشت به بازی بی خطر باشند.

آنها اکنون دو گزارش دارند که اطلاعات بیشتری در مورد اثرات قلبی سمی COVID-19 بر قلب ورزشکار ارائه می دهد.

در اولین گزارش ، محققان از شیوع بالای درگیری قلب در ورزشکارانی که از بیماری COVID-19 بهبود یافته بودند خبر دادند و توصیه های عملی خود را در مورد چگونگی بازگشت دوباره این ورزشکاران به بازی ایمن ارائه دادند.

در گزارش دوم ، یک گروه تخصصی از متخصصان قلب و عروق ورزشی راهنمایی جامعی در مورد تصویربرداری مناسب از ورزشکارانی که ممکن است از COVID-19 دچار عوارض قلبی عروقی شوند ، ارائه می دهد.

هر دو در JACC: تصویربرداری قلب و عروق.

“سردبیران JACC از ما خواستند که این سند را ارائه دهیم و انگیزه این امر این واقعیت بود که پس از ابتلا به COVID-19 تعداد زیادی از ورزشکاران در حال بازگشت هستند ، ما باید سعی کنیم و به متخصصان قلب و عروق راهنمایی کنیم که چگونه بهترین ارزیابی را انجام دهند. این ورزشکاران ، “گفت: Dermot Phelan ، MD ، Sanger Heart and Vascular Institute ، Atrium Health ، شارلوت ، کارولینای شمالی و نویسنده اصلی بیانیه اجماع. theheart.org | Medscape قلب و عروق.

اعلامیه اجماع تصدیق می کند که اطلاعات در مورد عوارض قلبی عروقی COVID-19 همچنان در حال تکامل است. در همین حال ، آسیب هایی مانند میوکاردیت ، پریکاردیت و اختلال عملکرد بطن راست ، در صورت عدم وجود علائم بالینی قابل توجه ، در ورزشکارانی که تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته اند همچنان یک نگرانی مهم است.

وی همچنین چالشهای منحصر به فرد متخصص قلب و عروق را در تشخیص آنچه برای قلب یک ورزشکار طبیعی است و آسیب شناسی واقعی پس از عفونت با COVID-19 را برجسته می کند. با جزئیات توضیح می دهد که چگونه روش های مختلف تصویربرداری می توانند در غربالگری ، ارزیابی و نظارت بر ورزشکارانی که مشکوک به عوارض قلبی عروقی عفونت COVID-19 هستند ، کمک کند. و در مورد نقاط قوت و محدودیت های این روش بحث می کند.

سرانجام ، اعلامیه اجماع برخی از رهنمودهای مورد نیاز برای تصمیمات بازگشت به بازی را هم برای ورزشکار و هم برای پزشک ارائه می دهد.

بازسازی ورزشی یا آسیب دیدن COVID-19؟

ممکن است ورزشکاران به دلیل فعالیت ورزشی برخی از ویژگی های قلبی عروقی را داشته باشند و گاهی اوقات این امر می تواند تصویر تشخیصی را پنهان کند.

“آیا این تغییر به دلیل اثرات COVID-19 است یا صرفاً به دلیل اینکه قلب یک ورزشکار است؟” این یک اجماع تخصصی بین المللی متشکل از متخصصان قلب و عروق از سراسر جهان است که تجربه زیادی در کار با ورزشکاران دارند. “ما سعی کردیم اطلاعات مهمی را به متخصص قلب و عروق که عادت به کار روزانه با ورزشکاران ندارد ، انتقال دهیم. در مورد آنچه که آنها ممکن است انتظار داشته باشند در این ورزشکار پیدا کنند و آنچه که مورد انتظار نیست و باید بیشتر آزمایش شود. “

Phelan ، یک متخصص قلب و عروق ورزشی ، با آنچه برای قلب یک ورزشکار طبیعی است و آسیب شناسی چیست ، آشنا است.

“ما می دانیم که ورزشکاران ، به ویژه ورزشکاران با استقامت طولانی مدت ، در قلب تغییراتی ایجاد می کنند که می تواند نه تنها جریان های الکتریکی بلکه ساختار قلب را تحت تأثیر قرار دهد ، و گاهی اوقات با ناهنجاری های آسیب شناسی همپوشانی دارد. این می تواند باشد یک چالش برای متخصص قلب و عروق غیر ورزشی برای تمایز. “

فلان و گروه وی دو مقاله اجماعی دیگر در زمینه مدیریت مشکلات قلبی عروقی ایجاد کرده اند که در برخی از ورزشکاران آلوده به COVID-19 ایجاد می شود.

اولین بار در ماه مه منتشر شد قلب و عروق JAMA ، و مقاله دوم ، که برخی از توصیه های اصلی ارائه شده در سند اول را بررسی می کند ، در تاریخ 26 اکتبر در سال آنلاین منتشر شد قلب و عروق JAMAهمانطور که گزارش شده است theheart.org پزشکی قلب و عروق.

مجموعه اول توصیه های لازم برای تصویربرداری از همه ورزشکاران است ، اما مجموعه دوم بیان می کند ورزشکارانی که بهبود می یابند و بدون علامت هستند نیازی به آزمایش های تصویربرداری گسترده (و گران) ندارند.

فلان گفت: “این دو سند دست به دست هم می دهند.” “ما در ماه مه تجربه بسیار کمی با COVID داشتیم و نگرانی زیادی در مورد بیماران بستری در بیمارستان با ضربان قلب بسیار بالا بود. ما این توصیه ها را منتشر کردیم ، اما در آن زمان فهمیدیم که داده های بسیار کمی داریم و هنگامی که تجربه بیشتری در استفاده از داده ها داشتیم ، آنها را بررسی خواهیم کرد. .

پهلان افزود: “این مجموعه توصیه های فعلی كه در اینجا آورده ایم ، برای آن دسته از ورزشكارانی است كه نیاز به آزمایش های اضافی دارند ، بنابراین این یك گام فراتر است.” “بنابراین تکرار دوم این است که ورزشکاران جوانی که علائم خفیف یا علائمی داشتند نباید این آزمایش قلب را انجام می دادند ، اما دیگران به آن نیاز دارند.”

ساخت تصاویر معمول قلب و عروق برای بسیاری از افراد بسیار گران است. در واقع ، در ایالات متحده مراكزی كه تمام تجهیزات پیشرفته مورد نیاز برای انجام چنین آزمایشاتی را داشته باشند ، وجود ندارد.

وی گفت: “یكی از نكات اصلی ما دشواری در گرفتن آزمون است ، اما همچنین هزینه آن. این تست ها بسیار گران قیمت هستند. محدودیت هایی نیز وجود دارد. در صورت استفاده در زمینه مناسب ، مفید هستند.”

بازی کردن یا بازی نکردن سوال است

Partho P. Sengupta ، MD ، DM ، باید بیش از 50 ورزشکار جوان را که مشتاق بازگشت با تیم های خود و زمین بازی بودند ، به دانشگاه دانشگاه ویرجینیا غربی بازگشتند ، به این سوال پاسخ دهند. آنها به COVID-19 آلوده بودند و باید بدانند چه زمانی می توانند به بازی برگردند.

Sengupta ، که نویسنده بیانیه اجماع Phelan و همکاران در مورد تصاویر است ، گفت که فشار زیادی وجود دارد – از طرف همه ذینفعان مختلف و والدین مضطرب ، نگران ورزشکاران دانشگاه ، هم تیمی های آنها و دانشگاه – برای تعیین اینکه آیا جوانان می توانند برای بازگشت به بازی

ترس از این بود که عفونت COVID-19 قلب این ورزشکار جوان را در معرض میوکاردیت و در نتیجه مرگ ناگهانی در زمین بازی پس از فعالیت سنگین قرار دهد.

وی توضیح داد: “در آن زمان که ما این تصاویر را انجام می دادیم ، نگرانی زیادی در رسانه ها وجود داشت و مقالاتی وجود داشت که گزارش می داد بسیاری از بیماری های قلبی یا میوکاردیت مربوط به COVID-19 است. هیچ کس واقعاً نمی دانست چه کاری انجام دهد.”

“انواع س ،الات ، نگرانی ها وجود داشت. والدین ما را تحت فشار قرار می دادند ، ورزشکاران می خواستند بدانند ، تیم ها ، دانشگاه. بنابراین ما یک تیم را تشکیل دادیم و تمام معاینات ، از جمله آزمایش نشانگر خون را طی یک دوره دو هفته انجام دادیم. این جوانان ورزشکار ، ترسیده اند. نگران و مضطرب ، آنها نمی دانند که بورس تحصیلی آنها چه خواهد شد ، بنابراین در آن شغل اضطراری وجود داشت. “

وی گفت: “ما باید در مدت زمان بسیار كوتاهی همه را معاینه می كردیم. ما 54 بیمار متوالی داشتیم ، به آنها آزمایش كامل ، آزمایش باتری ، آزمایش خون و همه آنها برای مدت 2 هفته پرداختیم.”

به گفته وی ، سرعت ضروری بود و سنگوپتا و تیمش آستین های خود را بالا زدند و شروع به کار کردند. “ما باید بدانیم که چه کسی برای بازگشت به بازی مطمئن است و چه کسی ممکن است به پیگیری بیشتر نیاز داشته باشد.”

غربالگری اکوکاردیوگرام

آنها اکوکاردیوگرام غربالگری 54 ورزشکار متوالی دانشگاهی را که از نظر آزمایش COVID-19 در آزمایش سواب بینی از پشت عرضی مثبت بودند و یا آنتی بادی های IgG به COVID-19 نشان دادند ، انجام دادند. اکوکاردیوگرام های غربالگری پس از قرنطینه شدن ورزشکاران برای حداقل 14 روز گرفته شد و دیگر مسری نبودند.

بیشتر آنها (85٪) مرد هستند و میانگین سنی آنها 19 سال است. در مجموع 16 (30٪) ورزشکار بدون علامت بودند ، 36 نفر (66٪) علائم خفیف مربوط به COVID-19 و دو نفر (4٪) علائم متوسط ​​را گزارش کردند.

از 54 ورزشکاری که در ابتدا توسط اکوکاردیوگرافی غربالگری شدند ، 48 نفر (11 نفر بدون علامت ، 37 علامت) به تصویربرداری با تشدید مغناطیسی ادامه دادند.

نتایج نشان می دهد که بیش از نیمی از ورزشکاران (27 نفر ؛ 3/56 درصد) نوعی ناهنجاری قلبی را نشان داده اند. شایعترین آن بزرگ شدن پریکاردیال در اواخر سال است که همراه با ریزش پریکاردیال همراه است و 19 ورزشکار (5/39٪) را درگیر می کند.

از این تعداد ، شش نفر (12.5٪) فشار طولی جهانی (GLS) را کاهش داده و یا T1 طبیعی را افزایش دادند.

یک بیمار تقویت میوکارد را نشان داد.

علاوه بر این ، هفت ورزشکار (14.6٪) کسر تخلیه بطن چپ کاهش یافته یا GLS را با T1 طبیعی بالا یا بدون آن کاهش دادند. سطح T2 بومی در همه افراد طبیعی است و هیچ ویژگی تصویربرداری خاصی از التهاب میوکارد مشخص نشده است.

شرکت کنندگان برای دریافت نتایج آزمایش خود و دریافت یک برنامه فردی برای بازگشت ایمن خود به بازی 3 تا 5 هفته پس از قطع آلودگی به COVID-19 بازگردانده شدند.

وی گفت: “ما التهاب پریکارد را دیدیم که برطرف شده است. ما هیچ نشانگر خون مشاهده نکردیم که نشان دهد التهاب فعال وجود دارد.” “ما همچنین هیچ التهاب عضلانی مشاهده نکردیم ، اما جیب مایعات را در بیش از یک سوم ورزشکاران خود دیدیم.”

خوشبختانه ، بیشتر افراد قادر به بازگشت به بازی ایمن بودند ، اگرچه شواهدی از التهاب پریکارد دارند.

این تحت شرایط سختی بود که از نظر عوارض جانبی که ممکن است هنگام شروع دوباره آموزش ایجاد شود ، کاملاً تحت کنترل قرار گیرند.

“وقتی آنها برای شروع تمرینات و مربیگری به زمین برگردند ، تحت نظارت بسیار خوبی قرار می گیرد. ما به همه پزشكان ورزشی و سایر سران تیم دستور دادیم كه این افراد باید بسیار دقیق تحت نظارت قرار گیرند. بنابراین در حالی كه آنها بدون علامت بودند سنگوپتا گفت: “حتی اگر علائم التهاب پریکارد وجود داشته باشد ، اما اگر علائمی از التهاب در خون وجود نداشته باشد ، ما می توانیم آنها را کنترل کنند و از نزدیک تحت کنترل قرار گیرند.”

سنگوپتا گفت ، تعداد کمی در پایان پنج هفته بسیار علامت دار باقی مانده و هدف آنها توان بخشی قلب بود. “آنها خسته ، خسته ، تنگی نفس بودند ، حتی 5 هفته بعد از اینکه دچار COVID شدند ، بنابراین ما آنها را به توانبخشی قلب فرستادیم تا به آنها کمک کند تا دوباره آماده شوند.”

محققان قصد دارند تا 3 ماه دیگر همه ورزشکاران را مورد ارزیابی مجدد و بازآفرینی قرار دهند تا سلامت قلب آنها کنترل شود.

Sengupta محدودیت های این مرکز واحد ، یک گزارش کنترل شده غیر تصادفی را تصدیق کرد ، اما اصرار داشت که گزارش هایی از این دست کمی بیشتر به آنچه که ما هر روز درباره COVID-19 می آموزیم اضافه می کنند.

“این بچه ها به ما مراجعه کردند و از ما س questionsالاتی پرسیدند. شما باید از بهترین علمی که در حال حاضر دارید استفاده کنید. برخی از مردم می پرسند که چرا ما گروه کنترل نداریم ، اما چگونه می توان یک جمعیت کنترل را در میان یک بیماری همه گیر ایجاد کرد؟ علم می تواند این کامل نیست ، موافقم ، اما اطلاعاتی که دریافت کردیم مهم هستند “، وی گفت.

سنگوپتا گفت: “در حال حاضر ، من فکر نمی کنم که ما دانش کافی داشته باشیم و هنوز در حال یادگیری هستیم. پیش بینی اینکه چه کسی به بیماری قلبی عروقی یا بیماری پریکارد مبتلا شود بسیار دشوار است.” “ما باید کار را به سرعت انجام می دادیم تا در اسرع وقت به جوانان ورزشکار ، والدین ، ​​هم تیمی ها ، دانشگاه آنها پاسخ دهیم و ما این کار را در شرایط همه گیر انجام دادیم.”

این کار توسط بنیاد ملی علوم ملی موسسه ملی علوم پزشکی عمومی موسسه ملی بهداشت پشتیبانی شد. Phelan روابط مالی مربوط را گزارش نمی کند. Sengupta گزارش داد که وی مشاور HeartSciences ، Kencor Health و Ultromics است.

تصویربرداری قلب و عروق JACC. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 4 نوامبر 2020. متن کامل

تصویربرداری قلب و عروق JACC. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 30 اکتبر 2020. متن کامل

برای اطلاعات بیشتر از theheart.org Medscape Cardiology ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر