گرمه. به طور جدی داغ. در خانه شما. میدونی… اون عرق کردن، ناراحت کننده و چسبیده به همه چیز یه جورایی داغه. البته تسکین وجود دارد. استندبای قدیمی تهویه مطبوع است. اما، چیزی که در مورد استندبای ها وجود دارد این است که آنها در واقع قدیمی هستند. و این معمولاً با جنبه منفی فناوری کهنه است همراه است.

 

با این حال، چیزی جدید وجود دارد. (حداقل برای اکثر مردم جدید است زیرا همچنان از وضعیت مخفیانه‌اش محبوبیت پیدا می‌کند.) این یک پنکه تمام خانه است، یک پنکه روی اتاق زیر شیروانی که دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که از نامش پیداست: کل خانه شما را خنک می‌کند.

اما این کاملاً کل داستان را بیان نمی کند. در اینجا 5 مورد کلیدی وجود دارد که یک پنکه کل خانه را به یک راه حل تهویه موثر و اقتصادی تبدیل می کند:

 

 

 

 

 

1. خنک کننده سریع با هوای تازه – بیایید با مفهوم اصلی نحوه عملکرد یک پنکه تمام خانه شروع کنیم. در اتاق زیر شیروانی شما، یک فن قدرتمند در انتهای کانال انعطاف پذیر قرار دارد که به یک دریچه متمرکز در سقف خانه شما متصل می شود. وقتی هوای بیرون خنک‌تر از هوای داخل خانه است، تعدادی پنجره (یا درها) را باز می‌کنید و فن کل خانه را روشن می‌کنید. فوراً هوای گرم را از محل زندگی شما بیرون می کشد و آن را به سمت اتاق زیر شیروانی می راند و از تهویه آن خارج می کند و در عین حال هوای خنک را از طریق پنجره ها به خانه شما می آورد. در عرض چند دقیقه، کل خانه شما با هوای تازه بیرون خنک می شود، به جای اینکه دائماً هوای کهنه داخل خانه در گردش باشد (مانند تهویه مطبوع).

 

 

 

 

 

2. کاهش هزینه های تهویه مطبوع  – به لطف خنک کننده سریع یک فن Whole House، لازم نیست تهویه مطبوع خود را دائما روشن نگه دارید، که پیشنهاد بسیار گران تری است. هزینه اجرای یک پنکه تمام خانه بسیار کم است … مانند پنی در ساعت. و از آنجایی که در خنک کردن سریع خانه و اتاق زیر شیروانی بسیار موثر است، می توان از آن به طور متناوب تر از تهویه مطبوع استفاده کرد. این به معنای صرفه جویی 50 تا 90 درصدی در هزینه های برق مربوط به تهویه مطبوع است.

 

 

 

 

 

3. خانه ای سالم تر  – وقتی خانه شما بسته است، به خصوص در ماه های زمستان، انواع چیزهای بد به دام می افتد. باکتری ها، مواد حساسیت زا، شوره حیوانات خانگی، بو و غیره. اوه. (در واقع، آژانس حفاظت از محیط زیست تخمین می زند که هوای داخل خانه ممکن است 2 تا 5 برابر بیشتر از هوای بیرون آلوده باشد). خوشبختانه، هواداران کل خانه کارهای بیشتری از خنک کردن خانه شما انجام می دهند. یکی از بزرگترین مزایای آنها این است که تمام آلاینده های به دام افتاده در هوای خفته و کهنه داخل خانه را از بین می برند و آنها را با هوای تازه بیرون جایگزین می کنند و به طور چشمگیری خلوص هوا و سلامت خانه شما را بهبود می بخشند.

 

 

 

 

 

4. عملکرد آرام  – در حالی که بسیاری از طرفداران می توانند آنقدر بلند باشند که شما نتوانید فکر خود را بشنوید، هواداران کل خانه جایگزین مناسبی هستند. از آنجایی که آنها در اتاق زیر شیروانی قرار دارند و از کف معلق هستند، به سختی می توان آنها را شنید. به‌علاوه، مدل‌های دارای کانال‌های میرایی صدا و موتورهای فن بدون جاروبک بسیار بی‌صدا هستند. بنابراین، می‌توانید بدون نویز پس‌زمینه روی چیزهایی که مهم‌تر هستند تمرکز کنید.

 

 

 

 

 

5. خنک نگه داشتن هسته خانه  – خنک کردن هوای خانه یک چیز است، اما اگر جرم خانه شما (ساختار، محتویات، اتاق زیر شیروانی و غیره) گرم بماند، خنک کردن آن سخت تر و گران تر است. دفعه بعد خونه با خنک کردن تمام جرم خانه، فن های کل خانه به آنها اجازه می دهند روز بعد بسیار خنک تر بمانند (تا 30 درجه) که به عنوان اصل خنک کننده جرمی حرارتی شناخته می شود. بنابراین هزینه های کلی خنک نگه داشتن خانه به طور چشمگیری کاهش می یابد، به خصوص در مقایسه با تهویه مطبوع.

ایندکسر