[ad_1]

هنگامی که یک بیمار مرد 86 ساله در بنیاد درمان و تحقیقات بوها و مزه ها در شیکاگو ، ایلینوی خود را به نیشی چاندراسکران ، MBBS ، نشان داد ، در ابتدا از اختلال حافظه و تمرکز ، و همچنین برخی از مشکلات بویایی و راه رفتن شکایت داشت.

چاندراسکران در گفتگو با وی گفت: “در ابتدا ، این همه بود. بنابراین ما در مورد این موضوعات با هم صحبت کردیم و چندین روش درمانی را پیشنهاد دادیم ، اما همانطور که با یکدیگر آشنا شدیم ، بیمار همچنین فهمید که بسیار افسرده است.” اخبار پزشکی Medscape.

“او معتقد بود که هیچ کس نمی فهمد که چه اتفاقی برایش رخ داده است ، از جمله پسرش ، و حتی از صحبت با من دریغ کرد. اما با س questionsالات بعدی ، سرانجام فهمید که همه دنیا ، بدون توجه به اینکه کجا برود ، احساس آشنایی می کنند.”

سرانجام ، بیمار فاش کرد که در شش ماه گذشته ، هر کسی را که ملاقات کرده شخصی است که می شناسد – هرچند قادر به گفتن چگونگی شناخت او نبود. اگرچه او قاطع بود که قبلاً با این افراد ملاقات کرده است ، پسرش گزارش داد که همه آنها غریبه هستند.

در نهایت ، بیمار مبتلا به سندرم ابرشناخت صورت (HFF) تشخیص داده شد که با تشنج همراه است ، اگرچه وی سابقه چنین بیماری را ندارد.

با تحقیقات بیشتر ، بیمار همچنین نشان داد که وی هنگام تماشای تلویزیون نیز تجربه مشابهی داشته و به پزشکان گفته است که هر برنامه ای که تماشا می کند تکراری با طرح ها ، صحنه ها ، تنظیمات و بازیگران یکسان است.

“این شامل برنامه های نمایشی با میزبانی است که از همان سوالات می پرسد و همان مسابقه دهندگان همان جواب را می دهند که سایر برنامه های مورد علاقه خود مانند CSI NY. او از پسر خود شکایت کرد که همه برنامه های تلویزیونی تکرار شده است ، حتی اگر این برنامه ها برای اولین بار در حال پخش است “، چاندرسکران گفت.

در حالی که اکثر مردم دژاوو را شنیده اند یا تجربه کرده اند ، یک قسمت کوتاه که احساس می کنند قبلاً آن را تجربه کرده اند ، این بیمار سندرم معروف به دژا وکو را تجربه کرده است ، جایی که وضعیت فعلی مانند واقعیت احساس می شود.

این دو شرط همزمان کار را برای محققان دشوار کرده بود. چاندراسکران گفت ، برخی تحقیقات در مورد HFF وجود دارد ، اما دانش بیش از برنامه تلویزیونی قبلاً هرگز توصیف نشده است.

محققان بررسی کردند که آیا مشکل بیمار به سایر اختلالات شناسایی هذیانی مانند سندرم Capgras یا Fregoli مربوط است ، اما بدون سابقه قبلی توهم یا تغییر تجارب حسی ، سندرم وی بی نظیر است.

ضایعه ناپدید شده؟

چاندراسکران گفت ، MRI ضایعات ماده سفید ، انسفالومیلیت و گلیوز در لوب پیشانی راست ، آتروفی و ​​آتروفی جهانی خفیف در جسم پینه ای را کشف کرد – یافته هایی که با سندرم تفکیک مطابقت دارند.

وی افزود: نتایج آزمایش برای کشیدن ساعت بیمار یا نقص لوب جداری را نشان می دهد یا ناهنجاری ادراکی بینایی.

بیمار برای درمان افسردگی با میرتازاپین تحت درمان قرار گرفت و پس از 9 ماه خود به خود از HFF و دژا وکو بهبود یافت.

چاندراسکران گفت که ترکیبی از HFF و برداشت از پخش های تلویزیونی که همزمان شروع و حل شده است ، به وضوح نشان می دهد که این همان سندرم است.

مشخص نیست که چرا علائم خود به خود برطرف شد و بنابراین این پرونده همچنان یک راز پزشکی است. با این حال ، چاندرسکران اظهار داشت که قبلا گزارش هایی از ضایعات مغزی مرتبط با “صرع” و “ناپدید شدن روان پریشی” گزارش شده است. با این حال ، وی افزود ، این پدیده قبلاً در HFF توصیف نشده است.

وی گفت: “فقط می توان فرض كرد كه شاید با افسردگی تحت كنترل ، و با حمایت مثبت خانواده ، كه دائماً او را یادآوری می كند و سندرم را توضیح می دهد كه پلاستیكی عصبی تأثیر گذاشته و مغز به گونه ای بهبود یافته است.” او.

چاندراسکران گفت: “این مسئله برای سلامت روان بیماران بسیار مهم است. آنها می دانند که پزشک و خانواده آنها علت این علامت غیرمعمول را می فهمند و داستان نمی سازند.”

وی افزود که این مورد نشان می دهد که ارزش غربالگری سندرم انتقال مجدد در بیماران مبتلا به سندرم HFF déjà vécu یا شناسایی غلط گمراه کننده دارد.

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، در فیس بوک و توییتر.

Medical Mysteries یک ستون جدید Medscape است که شامل موارد غیرمعمول و سختی است که با ترکیبی از بینش بالینی و برخی از گرفتاری های جدی حل می شود.

آیا شما سابقه یک مورد بالینی غیرمعمول را دارید که در آن لکنت کنید اما در نهایت شکستید؟ به ما خبر دهید! با ما تماس بگیرید در medicalmysteries@medscape.net و ما می توانیم آن را ارائه دهیم.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر