دود سیگار آسیب پذیری سلول ها را در برابر COVID-19 افزایش می دهد


(رویترز) – به گفته محققان UCLA ، قرار گرفتن در معرض دود سیگار سلول های مجاری تنفسی را در برابر عفونت با ویروس کرونا آسیب پذیرتر می کند.

محققان فرهنگ رابط مایع هوا-مایعات حاصل از سلولهای بنیادی اولیه راه هوایی غیرسیگاری اولیه انسان (ABSC) را بدست آوردند و به طور خلاصه برخی از آنها را در معرض دود سیگار قرار دادند. آنها سپس تمام سلول ها را در معرض ویروس کرونا قرار دادند.

محققان سلول سلول بنیادی گزارش دادند در مقایسه با سلولهایی که در معرض دود نیستند ، سلولهایی که در معرض دود هستند دو یا حتی سه برابر بیشتر احتمال دارد به ویروس آلوده شوند.

تجزیه و تحلیل سلولهای منفرد نشان داد که دود سیگار باعث کاهش پاسخ اینترفرون سلول ها به ویروس می شود.

بریژیت گومپرتس ، نویسنده همکار ، به رویترز گفت: “اگر راه های هوایی را به عنوان دیوارهای بلندی که از قلعه محافظت می کنند ، تصور کنید ، کشیدن سیگار مانند ایجاد سوراخ در آن دیوارها است.” سیگار دفاعی طبیعی را کاهش می دهد و این باعث می شود ویروس وارد سلول ها شود و به آنها حمله کند. “

منبع: https://bit.ly/3kPAYRx سلول های بنیادی ، آنلاین 17 نوامبر 2020
منبع: ketabche-online.ir

حتما بخوانید:
مقامات روسی فشار برای پیوستن به آزمایشات واکسن را توصیف می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma