دهه کار و نصف دوز شانس ، موفقیت واکسن در آکسفورد


لندن / فرانکفورت (رویترز) – درخشان ترین ذهن دانشگاه آکسفورد دهه ها تلاش کرده تا واکسن ضد COVID-19 تولید کند. در پایان ، این یک اشتباه لحظه ای بود – و یک دوز شانس – که آنها را از آن طرف خط عبور داد.

دکتر واکسیناسیون آکسفورد روز دوشنبه هنگامی که داروی AstraZeneca ، که با آنها این نوار را تولید کرده اند ، گفت که این می تواند در حدود 90٪ موثر باشد ، به استناد داده های مطالعات اخیر ، بسیار خوشحال شدند.

آدریان هیل ، مدیر م Instituteسسه جنر در دانشگاه آکسفورد ، به رویترز گفت: “این تنها در صورت حمایت فوق العاده می تواند اتفاق بیفتد.” “ما یک موسسه کاملاً خوب در آکسفورد داشتیم که روی این واکسن کار می کرد.”

در حالی که مهارت و سخت کوشی باعث تحریک پیشرفت می شد ، AstraZeneca گفت این یک اشتباه کوچک است که باعث شد تیم متوجه شود چگونه می تواند میزان موفقیت یک ضربه را به میزان قابل توجهی از حدود 60٪ به 90٪ برساند: با استفاده از نصف دوز و به دنبال آن یک دوز کامل. یک ماه بعد.

منه پانگالوس ، رئیس تحقیق و توسعه غیرسرطانی در AstraZeneca ، به رویترز گفت: “دلیل اینکه نیمی از دوز دارو را دریافت کردیم ، تصادف است.”

این برنامه برای شرکت کنندگان در مطالعه برای دریافت دو دوز کامل بود ، اما محققان وقتی متوجه شدند عوارض جانبی مانند خستگی ، سردرد یا درد دست خفیف تر از حد انتظار است ، گیج شدند.

“بنابراین ما برگشتیم و بررسی کردیم … و متوجه شدیم که آنها نیمی از دوز واکسن را پیش بینی کرده اند.”

وی گفت که با این وجود ، تیم تصمیم گرفت با این گروه با دوز نیم به جلو حرکت کند و در زمان تعیین شده شات تقویت کننده دوز کامل دوم را اعمال کند.

پانگالوس گفت ، نتایج نشان می دهد که واکسن 90٪ در میان این گروه مثر است ، در حالی که گروه بزرگتر که دو دوز کامل دریافت کردند ، اثر 62٪ را نشان داد و در نتیجه با هر دو روش دوز ، 70٪ موثر بود.

وی به رویترز گفت: “اساساً ، ما با نصف دوز دوز كامل (گروه) مواجه شدیم.” “بله ، این یک اشتباه بود.”

این واکسن از آدنو ویروس بی ضرر برای رساندن مواد ژنتیکی استفاده می کند که باعث می شود بدن انسان پروتئین های معروف به آنتی ژن تولید کند که به طور معمول در سطح ویروس کرونا دیده می شود و به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا زرادخانه ای در برابر عفونت ایجاد کند.

حتما بخوانید:
سیگنال زنده ماندن پس از غربالگری AF با پچ مانیتور ECG

پانگالوس گفت که برای توضیح اینکه چرا دوز اولیه پایین باعث افزایش محافظت می شود ، تجزیه و تحلیل بیشتر لازم است. وی افزود ، یک توضیح ممکن این است که سطح آنتی ژن پایین تر برای شروع با ساخت بهتر سیستم ایمنی بدن شروع می شود.

1991 تا امروز

اگرچه شانس در این امر نقش داشت ، اما توسعه آنچه دانشمندان آکسفورد از آن به عنوان “واکسن برای جهان” یاد می کنند ، مبتنی بر 30 سال آزمایش و تغییر روش است.

هیل از انستیتوی دانشگاه جنر گفت که پلت فرم آدنو ویروس “بردار ویروسی” که نامزد آنها از سال 1991 استفاده می کند.

او با سارا گیلبرت ، متخصص واکسیناسیون دیگر ، برای تنظیم دقیق این فناوری کار کرده بود. این شامل استفاده از ویروس سرماخوردگی شامپانزه به عنوان بردار برای انتقال دستورالعمل ها در آزمایش هایی با بیماری هایی مانند آنفلوانزا ، MERS و ابولا در دهه گذشته است. امید این بود که روزی توانایی بالقوه خود را در برابر یک یا چند بیماری مهلک اثبات کند.

آنها توجه خود را به ویروس کرونا جدید ، SARS-CoV-2 ، در ژانویه معطوف کردند. لوئیز ریچاردسون معاون رئیس دانشگاه آکسفورد گفت که در مورد کار گیلبرت به او گفته شده و به نظر می رسد ویروس کرونای جدید امیدوار کننده است اما از طریق بند ناف عمل می کند.

ریچاردسون به خبرنگاران که هنگام ورود دولت و AstraZeneca در ماه مه به درستی رسیدند ، دانشگاه سپس یک میلیون پوند برای امضای تحقیق تا زمان تأمین اعتبار بیشتر پیشنهاد داد.

فوریت و منابع بی سابقه ای که برای اثبات اثربخشی سیستم عامل در برابر COVID-19 در اختیار آکسفورد قرار گرفته است ، به معنای جهش واکسن ها در برابر سایر عوامل بیماری زا است که هنوز در مراحل اولیه آزمایش قرار دارند.

گیلبرت گفت تجربه با MERS یا سندرم تنفسی خاورمیانه ناشی از نوع دیگری از ویروس کرونا ، به ویژه آموزنده است.

وی به خبرنگاران گفت: “این به ما نشان داده است كه می توانیم با این فناوری واكسنی بسازیم كه بتواند پاسخ های ایمنی خوبی را علیه پروتئین پیك ویروس كرونا ایجاد كند.”

حتما بخوانید:
30 مدل جدید کلید و پریز خارجی [ارزان قیمت] برای آپارتمان های امروزی

“ما همچنین در حال فکر کردن بودیم که چگونه یک عامل بیماری زای جدید ظاهر می شود و باید واکسن جدیدی بسازیم. ما برای آماده سازی آن کارهایی انجام داده ایم.”

2020: یک سال بسیار طولانی

اندرو پولارد ، سرپرست تیم واکسن ها در آکسفورد و استادی که دو دهه را در آزمایش های بالینی گذرانده است ، گفت که این تجربه به او اطمینان می دهد که احتمال واکسن جدید در آکسفورد ، که در اصل با نام ChAdOx1 nCoV-19 شناخته می شود ، وجود دارد.

پولارد به رویترز گفت: “من فکر می کنم ما از ابتدای سال می دانستیم که اگر بتوانیم از این پیشرفت عبور کنیم ، می توانیم چیزی را تغییر دهیم.”

اما مشکلی پیش آمد. علاقه محدود به واکسن های آکسفورد برای سایر عوامل بیماری زا قبل از امسال بدان معنی است که آنها تاکنون توانایی اثبات اثربخشی سیستم عامل را نداشته اند: تاکنون.

هیل گفت: “یا برای وارد کردن این منبع به مقدار زیادی پول ، یا یک بیماری همه گیر احتیاج دارید ، و بسیار خوب است که ما این فرصت را داشتیم که این فناوری آدنو ویروس شامپانزه را برای این ویروس کرونا تأیید کنیم.”

“اگر یک سال پیش به من می گفتی که در سال 2020 همه علیه یک بیماری همه گیر واکسینه می شوند – و نه در ماهها ، نه سالها – من فکر می کردم که این بسیار چالش برانگیز است.”

پولارد گفت که اگرچه سرعت تولید واکسن COVID-19 تا حدودی غیرمعمول بود ، از سال 2020 که تیم کار بر روی واکسن را در ژانویه آغاز کرده است ، “سال بسیار طولانی” است.

پولارد گفت که این آخر هفته گذشته ، به عنوان “کوه عظیم برای صعود برای جمع آوری تمام اطلاعات” به پایان رسید ، بنابراین او می تواند اعلامیه روز دوشنبه درباره موثر بودن 90٪ واکسن را صادر کند.

وی پیش از اطلاع به دفتر نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، در مورد یافته ها به رویترز گفت: “چند هفته گذشته کاملاً طاقت فرسا بوده است. در این مرحله ، این احساس کاملاً خستگی شدید و خستگی است.”

“اگر نتایج مطابق با این الزامات نظارتی نبود ، آنها به ما می گفتند که فقط با آزمون ادامه دهیم. بنابراین خیال آسوده بود.”
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma