دستورات برای پوشاندن چهره دولت ها در دفاع خلاsهایی ایجاد می کند


یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.کالین برگ (سمت چپ) ، کانر درهر و بردی بومن ، دانشجویان کالج ، در اواسط ماه نوامبر با پوشیدن گترهای منطبق ، از مرکز شهر بولدر ، کلرادو عبور می کنند. برخی مطالعات نشان می دهد که ماده نازکی که در گترها استفاده می شود به اندازه ماسک صورت پارچه ای انسداد ویروس کرونا را مسدود نمی کند ، حتی اگر به درستی پوشیده شود ، دو برابر شود و بینی و دهان را بپوشاند.

بولدر ، کلرادو – بردی بومن ، دانشجوی 19 ساله دانشگاه کلرادو-بولدر و دو دوست در خیابان یازدهم در حال قدم زدن بودند ، همه گترهای ورزشی با آرم مافین انگلیسی توماس. او یک جعبه کامل گتر تبلیغاتی دریافت کرده بود.

او معتقد است که پوشیدن آنها راحت تر از ماسک صورت است. او در حالی که بالای روپوش زیر چانه اش پایین بود ، گفت: “به خصوص روزی مثل امروز که هوا سرد است.”

شیک تر؟ شاید. راحت تر؟ شاید. اما بسیار موثر است؟ لازم نیست.

با توجه به کشورهایی مانند کلرادو برای جلوگیری از شیوع COVID-19 به پوشش داخلی در داخل خانه احتیاج دارند ، گترها و باندان ها به ویژه در بین دانشجویان و جوانان دیگر به لوازم جانبی محبوب تبدیل شده اند. کمتر از ماسک محدود کننده است ، در صورت لزوم می توان آنها را به راحتی بالا یا پایین کشید – و این جو را فقط از بیمارستان منتقل نکنید.

اما آزمایشات نشان می دهد که این ماسک های صورت بیش از حد ماسک صورت جراحی یا پارچه ای مثر نیستند. باندان ، مانند محافظ های پلاستیکی صورت ، باعث می شود که ویروس از ذرات ذرات آئروسل که از ساعت ها در هوا معلق هستند ، از پایین فرار کند. و گترها اغلب از چنان ماده نازکی ساخته می شوند که به اندازه ماسک های پارچه ای ویروس نمی گیرند.موانع برفی در امتداد بازار پرل استریت در بولدر ، کلرادو ، پیامی از ایمنی دارند.علائم موجود در بولدر ، کلرادو ، رهگذران را ترغیب می کند تا برای کنترل شیوع ویروس کرونا ، از پوشش های صورت استفاده کنند. اما مقامات بهداشت عمومی راهنمایی کمی در مورد اینکه چه نوع پوشش می تواند مثرتر باشد ارائه داده اند.

با افزایش موارد جدید COVID ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در زمستان ، بسیاری از متخصصان بهداشت عمومی این سوال را دارند که آیا زمان آن فرا رسیده است که فراتر از هر چیزی به ماسک های استانداردتر و با کیفیت بالاتر برویم. جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، در حال بررسی یک دستور ملی برای پوشش صورت است که نه تنها می تواند باعث افزایش استفاده از ماسک شود ، بلکه برای آمریکایی ها بهتر تعیین می کند که محافظت از چه نوع صورت بیشتر باشد.

دکتر مونیکا گاندی ، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو گفت: “برخلاف کمربند ایمنی ، کاندوم یا سایر استراتژی های پیشگیری ، ما هنوز آنچه را به عموم توصیه می کنیم استاندارد نکرده ایم.” “و داشتن این همه ماسک در بازار برای عموم مردم آمریکا بسیار گیج کننده بود.”

مقررات وصله

نشان داده شده است که ماسک ها باعث کاهش شیوع قطرات تنفسی حاوی ویروس کرونا می شوند. و اکنون مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می گویند ماسک ها نه تنها به جلوگیری از آلوده شدن افراد دیگر کمک می کنند بلکه به محافظت از ناقلین در برابر عفونت نیز کمک می کنند.

حتما بخوانید:
کاهش "چشمگیر" التهاب بعد از OHCA با توسیلیزوماب

طبق تجزیه و تحلیل اخیر موسسه شاخص ها و ارزیابی های بهداشتی ، استفاده از ماسک جهانی در اواخر سپتامبر باعث نجات جان حدود 130،000 آمریکایی تا پایان ماه فوریه خواهد شد.

با این حال ، بسیاری از آمریکایی ها هنوز ماسک ندارند. و در بعضی از ایالت ها نیز چنین الزامی ندارند.

حداقل 37 ایالت و ناحیه کلمبیا کاشی کاری اجباری دارند ، اما در تعیین صلاحیت ها اختلافات زیادی نشان می دهند. کشورهایی مانند مریلند و رود آیلند در تعاریف خود بندانا یا گتر راه انداخته اند ، در حالی که کارولینای جنوبی و میشیگان این کار را نمی کنند ، طبق بررسی سفارشات KHN. برخی شرایطی را که باید تحت پوشش قرار گیرد توضیح می دهند یا سیاست های اجرایی را تعیین می کنند.

اما طبق گفته لارنس گوستین ، استاد حقوق در دانشگاه جورج تاون ، بسیاری از کشورها از این قوانین پیروی نمی کنند. برخی از مقامات دولتی یا محلی تصمیم می گیرند که آنها را تحمیل نکنند.

گوستین گفت: “ما در سراسر کشور مجموعه ای از قوانین و قوانین متناقض داریم.” “و هنگامی که در سراسر کشور با یک بیماری همه گیر دست و پنجه نرم می کنیم ، تکه تکه کاری فقط کار نخواهد کرد.”

تولید ماسک پارچه در ایالات متحده قبل از همه گیری تقریباً وجود نداشت ، بنابراین مقامات بهداشت عمومی ترجیح می دهند به جای تلاش برای تمرکز بر روی یک استاندارد ، بر اهمیت استفاده از هر نوع پوشش صورت در ابتدای سال تأکید کنند. . در نتیجه ، آمریکایی ها از سطح بخیه گرفته تا نسخه های تجاری ، با سطوح مختلف حفاظت ، پوشش های پر شده می پوشند.

و آنچه پوشیده است مهم است. دکتر ایهان گونسنهاوزر ، متخصص بیماری های عفونی در مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو گفت که پوشش های صورت معمولاً به سه دسته عملکرد تقسیم می شوند. ماسک های N95 (نه آنهایی که دارای فلپ هستند) ، ماسک های جراحی و ماسک های پارچه ای خوش ساخت (ساخته شده از مواد بافته شده منسجم ، دو یا سه بار تا شده و دهان و بینی را به درستی می پوشانند) در رده های بالا قرار دارند.

بندان ، دستبندهای گردن و محافظ های صورت در انتهای دیگر طیف قرار دارند و تقریباً همه موارد دیگر در وسط قرار دارند.

وی گفت: “باندانا” معمولاً ماده نازك تری است ، بنابراین اگر دو یا سه برابر نشود ، می تواند قطره ها را به ویژه از طریق ماسك ها جابجا كند. وی ادامه داد: “این واقعیت که آنها در انتهای دهان و گردن باز هستند ، اگر در پیراهن یا چیزهایی از این قبیل فرو نروند ، همچنین باعث می شود مقدار زیادی از این قطره بازدم از اطراف ماسک خارج شود و به هوا راه یابد. “

محافظ پلاستیکی صورت می تواند قطرات بزرگتر را مسدود کند ، اما جریان ذرات آئروسل شده را از لبه های آن متوقف نخواهد کرد.

شواهد پیرامون گتوهای گردن متفاوت است ، تا حدی به دلیل استفاده از مواد و طرح های بسیار زیاد. اما آزمایشات اخیر نشان می دهد حتی ماده نازکی که معمولاً برای ساخت گتر استفاده می شود تقریباً به اندازه ماسک پارچه ای در صورت دو برابر شدن م effectiveثر است.

گونسنهاوزر گفت: “به غیر از موارد استثنایی ، بهترین ماسک ماسکی است که کسی به طور منظم و مداوم از آن استفاده خواهد کرد.” “ممکن است معلوم شود که بهترین ماسک فنی ، ماسکی نیست که همه مایل به استفاده مداوم از آن باشند.”

محققان موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی دریافتند که بیشتر ماسک های موجود در بازار 40 تا 60 درصد از قطرات را مسدود می کنند و به اثربخشی ماسک های جراحی نزدیک می شوند.

حتما بخوانید:
بیماران بستری در بیمارستان COVID-19 با خطر کمتری برای مرگ روبرو هستند

ویلیام لیندسلی ، مهندس پزشکی پزشکی NIOSH گفت: “شما نمی توانید همه چیز را آزمایش کنید ، اما مطمئناً یک پیام در خانه این است که همه چیز از هیچ چیز بهتر است.” “ما هیچ چیزی را آزمایش نکرده ایم که م doesn’tثر واقع نشود.”

برای استاندارد سازی فراخوانی کنید

اما گاندی معتقد است كه زمان آن فرا رسیده است كه استانداردهای ماسك ها را بالا ببریم ، تولید ماسك های جراحی یكبار مصرف را افزایش دهیم و در صورت عدم دستور ، آمریکایی ها را به استفاده از آنها ترغیب كنیم. در ابتدای همه گیری ، دولت ترامپ گفت که ارسال ماسک برای هر آمریکایی را در نظر گرفته است ، اما سرانجام علیه آن تصمیم گرفت.

از طرف دیگر ، تایوان در تولید و توزیع ماسک های جراحی سرمایه گذاری می کند و یکی از کمترین میزان مرگ و میر ناشی از COVID در جهان را دارد: کمتر از 10 مرگ در کشوری با 24 میلیون نفر جمعیت.

گاندی گفت: “منطقی تر است كه ماسك ها استاندارد شوند ، ماسك های جراحی انبوه تولید كنیم كه خیلی گران نیستند.” “ما برای هر چیز دیگری خیلی بیشتر هزینه می کنیم.”

وی گفت ماسک های جراحی حتی می توانند از شدت COVID-19 بکاهند. گاندی و چند نفر از همکارانش اخیراً در یک مجله پزشکی نوشتند که شواهد نشان می دهد هرچه فرد در معرض ویروس کمتری قرار بگیرد ، بیماری او کمتر می شود.

این امر با آزمایش هایی که روی حیوانات آزمایشگاهی در معرض ویروس کرونا انجام می شود و همچنین در معرض ویروس های تنفسی کمتر خطرناک ، توسط انسان پشتیبانی می شود.

شواهد دیگر نیز این نظریه را تأیید می کند. در حالی که CDC تخمین می زند که حدود 40٪ موارد COVID بدون علامت باشد ، شیوع در کارخانه های فرآوری مواد غذایی که کارگران هنگام ورود به آنها ماسک جراحی یا ماسک N95 دریافت می کنند ، نسبت بسیار بیشتری از کارگران آلوده را نشان می دهد که هرگز علائمی پیدا کرده اند این می تواند توضیح دهد که چرا بسیاری از کشورهای آسیایی ، جایی که استفاده از ماسک برای چند دهه طبیعی است ، موفق شده اند اقتصاد خود را بدون اینکه میزان مرگ و میر در ایالات متحده را ببینند ، دوباره باز کنند.

گاندی گفت: “توكیو مثال خوبی است. این كاملاً باز است ، مردم در كنار هم قدم می زنند ، مردم به دفاتر می روند ، مردم به مدرسه می روند.” وی افزود: “اما همه آنها نقاب دار هستند و دارای بیماری بسیار جدی هستند.”

اگر درست باشد ، یک دستور ملی که ماسک های جراحی را می خواهد هم می تواند انتقال را کاهش دهد و هم از بیماری جدی پیشگیری کند.

گاندی گفت: “ما هیچ حوصله ای نداریم.” “ما به دلیل این عفونت به میزان کافی مرگ و میر داریم. مرگ ما در کشوری با چنین درجه توسعه ای بسیار غم انگیز است.”

باید دید آیا آمریکایی ها تمایل بیشتری به ماسک های راحت تر ، اما موثرتر برای محافظت از خود و دیگران دارند. وقتی از بومن ، یکی از دانشجویان کالج بولدر ، سال شد که آیا او نگران است که گتوها بتوانند به اندازه ماسک صورت ویروس را مسدود کنند ، او بی خیال به نظر می رسید.

وی گفت: “به شرطی که دیگری نقاب داشته باشد.”
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma