هارد درایوهای HPE Midline نیز از پروسه کنترل کیفیت مشابهی بهره میبرند که کارایی و اطمینان مورد نیاز شما را در حجمهای کاری کم (کمتر از ۴۰% I/O) فراهم میکنند. درایو های NL-SAS سطح بالاتر و جدیدتر درایو های SATA با استفاده از رابط، هد و سرعت چرخش نوع SAS میباشد. NL-SAS : این نوع ( Near Line SAS ) تقریبا یک تازه وارد در زمینه ذخیره سازی است. از آنجایی که درایو معمول حاوی حجم زیادی اطلاعات پراهمیت میباشد، در نتیجه قابل اطمینان بودن هارد برای کاربران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سرعت بالا : سرور از هارد دیسکی استفاده میکند که بتواند به حداقل 7200 یا 10 هزار دور در دقیقه برسد.

سرعت هارد SATA چیزی مابین 5400 تا 7200 دور بر دقیقه میباشد. سرعت چرخش این هارد ها بین 5400 تا 7200 RPM (دور در دقیقه) است که در زبان تخصصی 7.2K گفته میشود .سرعت انتقال داده یا transfer rate در نسل سوم این اینترفیس به 6 گیگابیت بر ثانیه میرسد . این هارد ها میتواند SAS یا SATA باشد هارد های SASبه هاردهای 2.5 اینچی (SFF) با سرعت 10000 و 15000 هزار دور و هاردهای SATA به هاردهای 3.5 اینچی(LFF) با سرعت 10000 و 7200 تقسیم می شوند .هارد SAS در واقع نسل جدیدی از پروتکل های ارتباطی است که دارای سرعت بالایی است و برای سخت افزاری هایی که عملیات انتقال اطلاعات را انجام می دهند استفاده می شود که قطعاً یکی از آن ها هارد دیسک است.

در هر دو مدل از وسایل ذخیرهسازی اعداد مربوط به IOPS ترتیبی معمولا بیشترین سرعت که وسیله ذخیرهسازی مورد نظر میتواند از آن پشتیبانی کند را نمایش میدهد. علاوه بر این، باید اشاره کنیم که سرور های سطح پایین معمولا از هارد دیسک SATA استفاده میکنند. از این جهت که هارد دیسک سرور باید همیشه آماده پاسخگویی به درخواست ها در کمترین زمان ممکن باشد، به همین از هارد دیسک نوع SAS استفاده میکنند.

دائما در حال read و write است و همزمان باید حداقل زمان پاسخگویی، سرعت و عملکرد را داشته باشد. این تکنولوژی برای سرورها از آنجایی که شبانه روز در حال کار هستند بسیار پراهمیت است. سرور ها اکثرا ساعات زیادی در حال کار کردن با مقادیر بسیاری از دیتا هستند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد هارد سرور های hp لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر