[ad_1]

کاهش فشار خون برای بیماران مبتلا به خونریزی داخل مغزی (ICH) بهبود عملکرد را بهبود نمی بخشد ، بررسی سیستماتیک و متاآنالیز را نشان می دهد ، اگرچه رشد هماتوم را در این بیماران کاهش می دهد.

علیرغم یافته منفی ، محققان تغییرات گسترده ای را در تأثیر درمان در بین مطالعاتی که بررسی کردند مشاهده کردند. آنها همچنین دریافتند که فشار خون مبتنی بر درمان بیشتر از درمان با دوز ثابت باعث بهبود عملکرد می شود.

دکتر کریگ اندرسون ، استاد مغز و اعصاب و اپیدمیولوژی در دانشگاه نیو ساوت ولز ، سیدنی ، استرالیا ، گفت: “این داده ها پیام محکمی را ارائه می دهد که درمان زودرس برای کاهش فشار خون می تواند خونریزی را کنترل کند. این موضوع قبلاً مشخص نبود.” . اخبار پزشکی Medscape.

وی افزود: “اما این داده ها همچنین نشان می دهد كه مدیریت فشار خون ICH پیچیده است.” وی گفت: زمان ، نوع دارو و نوع بیمار باید در نظر گرفته شود. “ما به داده های بیشتری نیاز داریم تا امکان شخصی سازی بهتر چنین درمانی فراهم شود.”

نتایج در کنفرانس سازمان سکته مغزی اروپا – سازمان جهانی سکته مغزی (ESO-WSO) 2020 ارائه شد.

با وجود مطالعاتی که به این موضوع پرداخته شده است ، بحث در مورد اثر کاهش فشار خون در بیماران مبتلا به ICH همچنان ادامه دارد. در این تجزیه و تحلیل ، اندرسون و همکارانش به دنبال بررسی شواهد از آزمایشات کنترل شده تصادفی در این زمینه و شناسایی ناهمگنی بالقوه فراموش شده در میان آزمایشات هستند.

محققان یک بررسی سیستماتیک و فراتحلیل از مطالعات در پایگاه داده های Cochrane Central of Trialled Controlled ، EMBASE و MEDLINE را انجام دادند. آنها در حال بررسی مطالعات کنترل شده کنترل فشار خون تصادفی در بزرگسالان مبتلا به ICH حاد هستند که بر مطالعاتی که بیماران طی 7 روز پس از شروع ICH شامل می شوند ، تمرکز دارند. این مطالعات مدیریت فشار خون فشرده و مدیریت مبتنی بر راهنما را مقایسه می کند.

محققان تابعی را تعریف کردند که به عنوان مقیاس اصلاح شده Rankine (mRS) در 90 روز به عنوان نتیجه اصلی آنها تعریف شده باشد. نتایج رادیولوژی شامل رشد هماتوم مطلق (> 6 میلی لیتر) و متناسب (> 33٪) طی 24 ساعت است. آنها در تجزیه و تحلیل آماری خود از مجموعه داده های هدف درمان از هر مطالعه استفاده کردند و با استفاده از یک روش یک مرحله ای ، مدل های مخلوط خطی تعمیم یافته را با متغیرهای از پیش تعیین شده ایجاد کردند.

تنوع داروها

در مجموع 7094 مطالعه شناسایی شد که 50 مورد از آنها واجد شرایط ورود بودند. تجزیه و تحلیل آنها 16 مطالعه را در بر می گیرد که محققان مربوطه آماده اشتراک داده ها در سطح بیمار هستند. تجزیه و تحلیل شامل داده ها برای 6221 بیمار بود. میانگین سنی بیماران 2/64 سال ، 4/36 درصد زن بودند و میانگین زمان از شروع علائم تا تصادفی 8/3 ساعت بود.

میانگین نمره در مقیاس سکته مغزی NIH تقریباً 11 است. میانگین فشار خون سیستولیک در ابتدا 177 میلی متر جیوه و میانگین حجم هماتوم تقریبا 10.6 میلی لیتر بود.

اختلاف فشار خون بین گروههای فشرده و جهت گیری تقریباً 8 میلی متر جیوه در 1 ساعت و 12 میلی متر جیوه در 24 ساعت است.

مدیریت شدید فشار خون تا 90 روز بر عملکرد تأثیر نمی گذارد. نسبت اصلاح شده ضرایب (aOR) برای تغییر نامطلوب در نتایج mRS 0.97 (95٪ CI ، 0.88 – 1.06) است. پ = .503)

با این حال ، مدیریت فشار خون فشرده باعث کاهش رشد هماتوم می شود (aOR مطلق ، 0.75 ، 95٪ CI ، 0.60 – 0.92 ؛ پ = .007 ؛ aOR نسبی ، 0.82 ؛ 95 C CI ، 0.68 – 0.99 ؛ پ = .034).

در تجزیه و تحلیل زیرگروههای از پیش تعیین شده ، آنها در بیماران مبتلا به مسدودكننده های رنین-آنژیوتانسین و همچنین در بیماران مبتلا به آنتاگونیست گیرنده های آلفا یا بتا یا مسدود كننده های كلسیم گرایشی به سمت نتایج منفی پیدا كردند. آنها رابطه واضحی بین زمان درمان و نتیجه مشاهده نکردند.

علاوه بر رشد هماتوم ، عوامل دیگری نیز در پیش آگهی بعد از ICH تأثیر می گذارند ، مانند وضعیت بیمار قبل از ICH (به عنوان مثال عوامل خطر قلبی عروقی ؛ سن ؛ و اثرات فشار خون بالای مغز ، کلیه ها و قلب) ، محل ICH و اثرات آن بر دیگران. اندرسون گفت ، ساختارها و عوارض مراقبت از بیمارستان ، مانند عفونت و خونریزی.

آنها در حال انجام دو آزمایش بالینی مداوم بر روی بیماران مبتلا به ICH هستند. یکی از آنها ، INTERACT3 ، بسته کنترل کیفیت “بسته مراقبت از کیفیت” را ارزیابی می کند که شامل کاهش شدید فشار خون در اوایل بیماران با ICH بالا است که تحت عمل جراحی قرار دارند.

دیگری ، INTERACT4 ، کنترل زود هنگام فشار خون در آمبولانس را برای بیماران مشکوک به سکته حاد ارزیابی می کند. اندرسون گفت ، حداقل یک پنجم این بیماران ICH خواهند داشت.

پیشگیری ضروری است

دکتر لوئیس آر کاپلان ، متخصص مغز و اعصاب در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess در بوستون ، ماساچوست ، گفت: در میان بیماران مبتلا به ICH ، بسیاری از خونریزی ها قبل از بستری شدن رخ می دهد. اخبار پزشکی Medscape. علاوه بر این ، خونریزی عمدتا در قسمت عمیق مغز ، جایی که بیشتر مسیرهای حرکتی مهم قرار دارد ، رخ می دهد. کاپلان گفت: “اگر این مناطق قبلاً تحت تأثیر قرار گرفته باشند ، کمی خون اضافی چیزها را تغییر نمی دهد.”

علاوه بر این ، خون از داخل مغز به محیط پیرامونی رانده می شود تا زمانی که فشار خارج از مغز با فشار داخل آن برابر شود. کاپلان گفت: “شما می توانید میزان خونریزی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید ، اما این احتمالاً نتیجه را تحت تأثیر قرار نمی دهد.”

وی گفت: یکی از عوامل عدم بهبود عملکرد در بیماران این است که mRS به تغییرات جزئی در ناتوانی حساس نیست. کاپلان گفت: “شما برای تغییر باید یک تغییر بسیار مهم را نشان دهید.”

علاوه بر این ، بهبودی از خونریزی بسیار بیشتر از بهبودی ناشی از حمله قلبی است. کاپلان گفت ، یک نظرسنجی 6 ماهه بر جمعیت بهتر از یک نظرسنجی 90 روزه است ، اما محققان ممکن است هیچ داده 6 ماهه نداشته باشند.

وی در پایان گفت: “مسئله اصلی واقعاً پیشگیری است.”

بودجه این مطالعه توسط Takeda تأمین شد. اندرسون اعلام کرد که بودجه خود را از شورای ملی تحقیقات بهداشت و پزشکی استرالیا و هزینه های سخنرانی از Takeda دریافت کرده است. کاپلان رابطه مالی مربوطه را فاش نکرد.

سازمان سکته مغزی اروپا – کنفرانس سازمان جهانی سکته مغزی (ESO-WSO) 2020 ارائه شده در 8 نوامبر 2020

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر