[ad_1]

تقریباً 10 سال پیش ، یک فروشنده هنرهای عتیقه و عتیقه به نام فارست فن ، صندوقچه ای از طلا ، جواهرات و سایر گنجینه ها را در جایی از جنگل های کوهستانی غرب ایالات متحده پنهان کرد. این باعث آزار و شکنجه ای شد که مورد توجه میلیون ها نفر در سراسر جهان قرار گرفت ، که چند نفر از آنها به دنبال او درگذشتند. حالا شکار تمام شده است. شکارچی گنج: دانشجوی پزشکی در پنسیلوانیا.

دانش آموز ، جاناتان “جک” استیو ، 32 ساله ، پس از کشف گنج پنهان شده در جنگل های وایومینگ در ژوئن گذشته ، می خواست ناشناس بماند. با این حال ، یک قاضی حکم داد که دادخواست فدرال که توسط خزانه دار دیگری مطرح شده ، نیاز به افشای نام وی دارد. استاف موافقت کرد که اجازه دهد نام او روز دوشنبه در مقاله ای منتشر شود خارج از. او همچنین مقاله ای را در وب سایت Medium قرار داد و خود را معرفی کرد. Stuff به درخواست های مربوط به نظر در مورد داستان پاسخ نداد.

دانیل باربریسی ، نویسنده کتاب خارج از مقاله و کتاب آینده در مورد شکار گنج با عنوان در تعقیب هیجان گفت: برخی از کسانی که برای گنج شکار می کردند ، استوف را از نظر قانونی و جسمی تهدید کردند. استاف می گوید که او حتی برای محافظت به خانه ای با امنیت بیشتر نقل مکان کرده است.

در پیچشی که برای اکثر متخصصان پزشکی قابل درک خواهد بود ، استوئف به باربری گفت که قصد نگهداری این گنج را ندارد. باربریسی نوشت: “این گنج اکنون در نیومکزیکو امن است ، اما استاف قصد دارد آن را بفروشد.” “او می گوید وام های دانشکده پزشکی برای بازپرداخت وجود دارد.”

چگونه جستجو شروع شد

در سال 2010 ، فن یک کمد با گنجینه های ناشناخته را پنهان کرد. مجموعه دار هنری سانتافه هرگز از مطالب آن قدردانی نکرده است ، اما ارزش این گنجینه میلیون ها دلار است. پس از پنهان کردنش ، فن شعری نوشت که حاوی نه سرنخ از محل آن بود. اگرچه او گاهگاهی با شکارچیان صحبت می کرد یا با آنها مکاتبه داشت – و چندین کتاب خود را نوشت – اما هرگز مختصات را فاش نکرد.

داه نیتزل ، مستندساز ، گفت: “تمام نگرانی فارست این بود كه مردم وقت زیادی را در داخل می گذرانند و او آنقدر در كوه ، ماهیگیری و پیاده روی و دوچرخه سواری سرگرم می شد كه می خواست در این امر سهیم باشد.” اخبار پزشکی Medscape. “بنابراین او این گنج را جایی در جنگل پنهان کرد ، به این امید که بچه ها از کاناپه پایین بیایند و به دنبال او بروند ، تا خانواده ها آن را بخشی از تعطیلات خود کنند.” ناتزل خودش یک شکارچی گنج بود ، کشتی های غرق شده را جستجو می کرد و درباره آنها فیلم می ساخت. نیتزل وبلاگ Fenn را اداره می کند و همان شخصی است که از Fenn خواسته شده بود تا از طریق وب سایت به جهانیان بگوید که این گنج در ماه ژوئن پیدا شده است.

طبق اکثر ایده ها ، این ایده موفقیت آمیز بود. روزنامه آلبوكرك تخمین زده می شود که در 10 سال گذشته ، 350،000 نفر به جستجوی گنج رفته اند. در فوریه سال 2020 ، یک محقق از دانشگاه داکوتای شمالی مقاله ای را منتشر کرد که در ژورنال منتشر شده بود عرصه های انسانی که در آن او روشهایی را که در آن شکار گنج Fen از نوع پیگیری فردی اهداف که می تواند مردم را درگیر خود کند تقلید می کند ، تجزیه و تحلیل می کند. این مطالعه تخمین می زند که حدود دو میلیون آمریکایی بزرگسال در سطحی درگیر شکار فن شده اند ، به نظر می رسد 433000 نفر رقابتی به نظر می رسند.

حداقل پنج نفر در جستجوی گنج جان خود را از دست دادند. ناتزل گفت که او زنی را می شناسد که ورشکست می شود و هر هفته آخر هفته برای جستجوی از خانه خود در غرب میانه به راکی ​​می رود. استاف گنج را در جایی از وایومینگ پیدا کرد ، آن را از جنگل بیرون کشید و به خانه فن برد. مکان فعلی فاش نشده و نخواهد بود. نایتزل گفت که او و فن توافق کردند که محل باید مخفی نگه داشته شود تا از خود محافظت کند.

استف نه تنها بازی را تمام کرد ، بلکه شیدایی را نیز به پایان برد. ناتزل گفت: “ما افرادی داریم که 8-9 سال روی این معما کار کرده اند و اکنون معما حل شده است و آنها راه حل را نمی دانند.” “این برای بسیاری از مردم افتضاح بود.”

دانش آموز دبیرستان طلا پیدا می کند ، به دادخواهی دامن می زند

نتیزل می گوید وقتی استوئف گنج را پیدا كرد ، صندوق را در جنگل رها كرد و با فن تماس گرفت تا هم به او اطلاع دهد و هم برای گرفتن اجازه از او خواستار شد. Stuff در مقاله خود می نویسد که محل تقریبی آن را از سال 2018 می داند. آن را پس از 25 روز جستجوی متوالی پیدا کنید. هنگام بازگشت ، به اتومبیل خود بازگشت ، دستان خود را پشت فرمان قرار داد و فریاد زد.

استاف می نویسد: “لحظه ای كه اتفاق افتاد ، هالیوود پیروزمندانه ای نبود كه مطمئناً از قبل پیش بینی شده به پایان رسید ؛

نیتزل گفت که او ایمیل های خود را با استوف رد و بدل کرده و از این که صندوق را یک شب دیگر قبل از بردن آن به خانه فن در نیومکزیکو ، در جنگل گذاشته بود ، ابراز تعجب کرد. ناتزل گفت: “او گفت که احساس می کند چیزی در کل راه سازماندهی شکار گنج وجود دارد که فکر می کند برای گرفتن اجازه فارست برای انتقال او از مکان مخفی خود مهم است.”

اندکی پس از یافتن گنج Steuf ، زنی در شیکاگو با طرح شکایت علیه فن و کاشف ناشناس آن زمان ادعا کرد که ایمیل های ارسال شده به طرف فن هک شده و کاشف از اطلاعات خود برای یافتن گنج استفاده کرده است. او ادعا می کند که این گنج در نیومکزیکو پیدا شده است. Fan و Stuff می گویند که این در وایومینگ بوده است.

فن در سپتامبر در سن 90 سالگی درگذشت ، اما پرونده همچنان ادامه داشت. باربریسی چندین ماه بدون دانستن نام وی با استاف در مکاتبه بود. هفته گذشته ، استیو با ارسال نامه ای به باربری ، گفت که پرونده معکوس شده است و احتمالاً نام وی به عنوان بخشی از این دادخواست ها علنی می شود. استوف نام خود را به باربریسی گفت و سبزه را برای فاش کردن داد.

از آنجا که مشخص نیست پرونده چگونه به نتیجه خواهد رسید ، استئوف اظهار داشت که قصد بازگشت به دانشکده پزشکی را ندارد. اگر او از درآمد حاصل برای پرداخت بدهی های تحصیل خود استفاده کند ، اولین بار نیست که بودجه Fan به آموزش پزشکی مرتبط می شود. در یک زمان ، فن موافقت کرد که هزینه تحصیل پزشکی را برای یکی از نوه های خود بپردازد ، به گفته نتزل ، به شرط اینکه نوه به مدت 5 سال در یک منطقه محروم از کشور تمرین کند. نوه در نهایت حرفه پزشکی را دنبال نکرد.

حتی اگر هیچ یک از ثروتهای فن به حرفه پزشکی نرود ، ناتزل می گوید ناراحت نخواهد شد. “من کی هستم که از هر چیز جک ناامید شوم؟” او پرسید. “من فکر می کنم بسیاری از شکارچیان گنج از این تصمیم ناامید شده بودند که او دیگر به دانشکده پزشکی برنگردد زیرا این امر برای فارست بسیار معنی دارد. اما البته بسیاری از افراد دیگر هستند که هیچ تصمیمی ندارند. این زندگی جک است. “

لورا آرنشیلد خبرنگار کلمبوس ، مستقر در اوهایو ، برنده جایزه MDedge است که بیش از یک دهه در مورد علم و بهداشت مقاله نوشته است.

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر