دانشجویان سیاه پوست به ویژه زنان واکسیناسیون HPV را به تأخیر می اندازند


دانش آموزان از جوامع اقلیت و جوامع رنگی کمتر از افراد جامعه سفیدپوست واکسن ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) را دریافت می کنند ، با توجه به نتایج چند مطالعه ارائه شده در کنفرانس مجازی انجمن پرستاران مراقبت از ایدز.

نویسنده ارشد Kayla Mathis-Gamble ، MD ، MSN ، APRN-BC ، از کالج علوم پرستاری و بهداشت نیکول ورتهایم ، دانشگاه بین المللی فلوریدا ، میامی ، گفت که یافته ها تعجب آور است زیرا جمعیت زنان با هدف آموزش برای جلوگیری از عفونتهای مقاربتی (STIs).

علیرغم تفاوت های جنسیتی ، اقدامات آموزشی برای واکسیناسیون و پیشگیری از ویروس HPV برای زنان سیاه پوست و سیاه پوست به شدت کم است. ماتیس گمبل در حین سخنرانی خود گفت: “برنامه های آموزش HPV و اهمیت واکسیناسیون HPV برای مردان و زنان باید در کالج ها اجرا شود.”

آگاهی از عدم واکسیناسیون HPV در بین دانشجویان اقلیت

داده های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد که HPV به طور نامتناسبی بر زنان سیاه پوست و همجنسگرایان تأثیر می گذارد. با این حال ، بسیاری از والدین سیاه پوست در واکسیناسیون فرزندان خود در مورد HPV مردد هستند و واکسیناسیون HPV را برای پسران غیر ضروری می دانند.

محققان کالج بروارد و فلوریدا بین المللی بررسی کردند که آیا دانشجویان کالج سیاه پوست واکسینه نشده غیر HPV از وجود این واکسن در مراکز بهداشتی دانشجویان دانشگاه آگاه بودند.

ماتیس گمبل و همکارانش 152 دانشجو را از چهار کالج / دانشگاه سیاه پوست تاریخی استخدام کردند: یک منطقه روستایی در آلاباما و سه نفر دیگر در مناطق شهری در فلوریدا واقع شده اند. در این نمونه ، فقط 30.3٪ (47 نفر =) از دانشجویان اظهار داشتند كه قصد دریافت واكسن HPV را دارند.

به طور کلی ، دانش آموزان دارای مقدار متوسطی از تجربه جنسی بودند که با نمره متوسط ​​10.4 از پرسشنامه تجربه جنسی (SEQ) دیکته شد. همانطور که توسط نمره جنسی 7.8 از نظر سنجی خطر جنسی (SRS) پیشنهاد شده است ، دانشجویان همچنین رفتار کم خطر را نشان داده اند. تجزیه و تحلیل رگرسیون لجستیک دوجمله ای تعامل معناداری بین جنسیت و رفتار جنسی با هدف واکسیناسیون نشان نداد.

حتما بخوانید:
باربری تهران نو - تجربه یک اسباب کشی رویایی با اتوبار در محدوده تهران نو

با این حال ، به تنهایی جنسیت به طور قابل توجهی با قصد دریافت واکسن HPV ارتباط دارد ، زیرا زنان به طور قابل توجهی کمتر از مردان به دنبال واکسیناسیون هستند (نسبت شانس ، 437/0). پ = .032).

عواملی که باعث اختلاف در واکسن های HPV می شوند

ماتیس گمبل در مورد شایعترین عواملی که منجر به اختلاف بین جوامع سیاه و سفید در مورد واکسیناسیون HPV می شود ، به “تابو” بودن HPV اشاره کرد و منجر به عدم گفتمان در مورد پیشگیری از ویروس در میان والدین سیاه پوست شد. و فرزندانشان

عدم آموزش بهداشتی مناسب فرهنگی نیز می تواند عاملی باشد. مجری جلسه Marik Moen ، PhD ، MPH ، RN ، گروه خانواده و بهداشت عمومی ، دانشگاه پرستاری ، مریلند ، کالج پارک ، گفت اخبار پزشکی Medscape در ایمیلی مبنی بر اینکه افراد در شرایط تبعیض ، فقر و سایر عوامل تعیین کننده سلامت می توانند احساس کنند که برخی از پیام ها برای آنها مهم نیست ، زیرا این پیام ها با زمینه فرهنگی / اجتماعی آنها مطابقت ندارند.

“علاوه بر این ، جوامع رنگی ، و در متن اینجا ، زنان و مردان جوان سیاه پوست ، دلایل بسیاری موجه دارند که به اطلاعات و واکسن های ارائه شده توسط سیستم بهداشتی به دلیل درمان های غیراخلاقی و آزمایشات گذشته اعتماد نکنند” ، افزود Moen ، که علایق تحقیق او شامل STIs است. و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت. این پیشنهاد می دهد که جوامع اقلیت نیز ممکن است ادامه درمان متفاوت را بر اساس تعصب ارائه دهندگان خدمات بهداشتی درک کنند ، و بیشتر به یک سیستم بهداشتی کمک می کنند – یا به نظر نمی رسد به ویژه شامل شود.

حتما بخوانید:
تشک داخل ماشین انواع خودروها

برای کاهش اختلافات چه کاری می توان انجام داد؟

ماتیس گمبل گفت: “من فکر می کنم این عوامل را می توان در سطح پایین در نظر گرفت.” “بسیاری از اوقات ما فقط ابتکار عمل نمی کنیم تا واقعاً وارد جمعیت شویم و ببینیم افکار آنها چیست و فکر می کنند باید موفق شوند.”

مون گفت ، اقدامات یکپارچه برای بهبود جذب HPV در جامعه سیاه پوست به خدمات بیشتر به علاوه پشتیبانی بیشتر برای تأمین نیازهای اساسی برآورده نشده از جمله مسکن ، درآمد و حمل و نقل نیاز دارد.

در مطالعه خود مون ، تأمین نیازهای اساسی به طور قابل توجهی از خطرات جنسی در مقایسه با افراد با نیازهای اساسی برآورده نشده محافظت می کند (J Urban Health. 2020؛ 97: 395-405). وی گفت: “من نمی دانم كه آیا می توان این عمل را برآورد كرد و گفت كه تأمین نیازهای اساسی بیشتر باعث افزایش رفتارهای بهداشتی محافظتی مانند دریافت واكسن HPV می شود ، اما این می تواند كمك كند.

علاوه بر حل عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت و نیازهای اساسی ، مون اضافه کرد که برای ارتقا trust اعتماد بیشتر در بین ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و جوامع محروم به کار بیشتری نیاز است. وی در پایان گفت: “بنابراین ، ایجاد روابط کافی و قابل اعتماد برای ارائه پیام های صحیح و تسهیل دسترسی و جذب برابر مانع بیشتری است.”

ماتیس گمبل و مون هیچ رابطه مالی را فاش نکردند.

کنفرانس مجازی انجمن پرستاران ایدز (ANAC) 2020:
خلاصه 11. ارسال شده در 12 نوامبر 2020.

براندون می یک روزنامه نگار پزشکی مستقل است که همچنین در ASCO Daily News ، CenterWatch Weekly و Oncology Times مقاله نویسی کرده است. او در بروکلین ، نیویورک زندگی می کند. از طریق توییتر قابل دسترسی است brandonmilesmay.

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma