[ad_1]

دانش آموزان از جوامع اقلیت و جوامع رنگی کمتر از افراد جامعه سفیدپوست واکسن ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) را دریافت می کنند ، با توجه به نتایج چند مطالعه ارائه شده در کنفرانس مجازی انجمن پرستاران مراقبت از ایدز.

نویسنده ارشد Kayla Mathis-Gamble ، MD ، MSN ، APRN-BC ، از کالج علوم پرستاری و بهداشت نیکول ورتهایم ، دانشگاه بین المللی فلوریدا ، میامی ، گفت که یافته ها تعجب آور است زیرا جمعیت زنان با هدف آموزش برای جلوگیری از عفونتهای مقاربتی (STIs).

علیرغم تفاوت های جنسیتی ، اقدامات آموزشی برای واکسیناسیون و پیشگیری از ویروس HPV برای زنان سیاه پوست و سیاه پوست به شدت کم است. ماتیس گمبل در حین سخنرانی خود گفت: “برنامه های آموزش HPV و اهمیت واکسیناسیون HPV برای مردان و زنان باید در کالج ها اجرا شود.”

آگاهی از عدم واکسیناسیون HPV در بین دانشجویان اقلیت

داده های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد که HPV به طور نامتناسبی بر زنان سیاه پوست و همجنسگرایان تأثیر می گذارد. با این حال ، بسیاری از والدین سیاه پوست در واکسیناسیون فرزندان خود در مورد HPV مردد هستند و واکسیناسیون HPV را برای پسران غیر ضروری می دانند.

محققان کالج بروارد و فلوریدا بین المللی بررسی کردند که آیا دانشجویان کالج سیاه پوست واکسینه نشده غیر HPV از وجود این واکسن در مراکز بهداشتی دانشجویان دانشگاه آگاه بودند.

ماتیس گمبل و همکارانش 152 دانشجو را از چهار کالج / دانشگاه سیاه پوست تاریخی استخدام کردند: یک منطقه روستایی در آلاباما و سه نفر دیگر در مناطق شهری در فلوریدا واقع شده اند. در این نمونه ، فقط 30.3٪ (47 نفر =) از دانشجویان اظهار داشتند كه قصد دریافت واكسن HPV را دارند.

به طور کلی ، دانش آموزان دارای مقدار متوسطی از تجربه جنسی بودند که با نمره متوسط ​​10.4 از پرسشنامه تجربه جنسی (SEQ) دیکته شد. همانطور که توسط نمره جنسی 7.8 از نظر سنجی خطر جنسی (SRS) پیشنهاد شده است ، دانشجویان همچنین رفتار کم خطر را نشان داده اند. تجزیه و تحلیل رگرسیون لجستیک دوجمله ای تعامل معناداری بین جنسیت و رفتار جنسی با هدف واکسیناسیون نشان نداد.

با این حال ، به تنهایی جنسیت به طور قابل توجهی با قصد دریافت واکسن HPV ارتباط دارد ، زیرا زنان به طور قابل توجهی کمتر از مردان به دنبال واکسیناسیون هستند (نسبت شانس ، 437/0). پ = .032).

عواملی که باعث اختلاف در واکسن های HPV می شوند

ماتیس گمبل در مورد شایعترین عواملی که منجر به اختلاف بین جوامع سیاه و سفید در مورد واکسیناسیون HPV می شود ، به “تابو” بودن HPV اشاره کرد و منجر به عدم گفتمان در مورد پیشگیری از ویروس در میان والدین سیاه پوست شد. و فرزندانشان

عدم آموزش بهداشتی مناسب فرهنگی نیز می تواند عاملی باشد. مجری جلسه Marik Moen ، PhD ، MPH ، RN ، گروه خانواده و بهداشت عمومی ، دانشگاه پرستاری ، مریلند ، کالج پارک ، گفت اخبار پزشکی Medscape در ایمیلی مبنی بر اینکه افراد در شرایط تبعیض ، فقر و سایر عوامل تعیین کننده سلامت می توانند احساس کنند که برخی از پیام ها برای آنها مهم نیست ، زیرا این پیام ها با زمینه فرهنگی / اجتماعی آنها مطابقت ندارند.

“علاوه بر این ، جوامع رنگی ، و در متن اینجا ، زنان و مردان جوان سیاه پوست ، دلایل بسیاری موجه دارند که به اطلاعات و واکسن های ارائه شده توسط سیستم بهداشتی به دلیل درمان های غیراخلاقی و آزمایشات گذشته اعتماد نکنند” ، افزود Moen ، که علایق تحقیق او شامل STIs است. و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت. این پیشنهاد می دهد که جوامع اقلیت نیز ممکن است ادامه درمان متفاوت را بر اساس تعصب ارائه دهندگان خدمات بهداشتی درک کنند ، و بیشتر به یک سیستم بهداشتی کمک می کنند – یا به نظر نمی رسد به ویژه شامل شود.

برای کاهش اختلافات چه کاری می توان انجام داد؟

ماتیس گمبل گفت: “من فکر می کنم این عوامل را می توان در سطح پایین در نظر گرفت.” “بسیاری از اوقات ما فقط ابتکار عمل نمی کنیم تا واقعاً وارد جمعیت شویم و ببینیم افکار آنها چیست و فکر می کنند باید موفق شوند.”

مون گفت ، اقدامات یکپارچه برای بهبود جذب HPV در جامعه سیاه پوست به خدمات بیشتر به علاوه پشتیبانی بیشتر برای تأمین نیازهای اساسی برآورده نشده از جمله مسکن ، درآمد و حمل و نقل نیاز دارد.

در مطالعه خود مون ، تأمین نیازهای اساسی به طور قابل توجهی از خطرات جنسی در مقایسه با افراد با نیازهای اساسی برآورده نشده محافظت می کند (J Urban Health. 2020؛ 97: 395-405). وی گفت: “من نمی دانم كه آیا می توان این عمل را برآورد كرد و گفت كه تأمین نیازهای اساسی بیشتر باعث افزایش رفتارهای بهداشتی محافظتی مانند دریافت واكسن HPV می شود ، اما این می تواند كمك كند.

علاوه بر حل عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت و نیازهای اساسی ، مون اضافه کرد که برای ارتقا trust اعتماد بیشتر در بین ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و جوامع محروم به کار بیشتری نیاز است. وی در پایان گفت: “بنابراین ، ایجاد روابط کافی و قابل اعتماد برای ارائه پیام های صحیح و تسهیل دسترسی و جذب برابر مانع بیشتری است.”

ماتیس گمبل و مون هیچ رابطه مالی را فاش نکردند.

کنفرانس مجازی انجمن پرستاران ایدز (ANAC) 2020:
خلاصه 11. ارسال شده در 12 نوامبر 2020.

براندون می یک روزنامه نگار پزشکی مستقل است که همچنین در ASCO Daily News ، CenterWatch Weekly و Oncology Times مقاله نویسی کرده است. او در بروکلین ، نیویورک زندگی می کند. از طریق توییتر قابل دسترسی است brandonmilesmay.

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر