[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع Coronavirus.

با توجه به نتایج یک آزمایش کنترل شده از قبل تصادفی ، درمان زود هنگام با داروی ضد افسردگی فلووکسامین (Luvox) ممکن است به جلوگیری از وخامت تنفسی در بیماران مبتلا به COVID-19 علائم خفیف کمک کند.

در این مطالعه ، هیچ یک از بیمارانی که در طی 7 روز از اولین علائم فلوووکسامین مصرف می کنند ، دچار مشکل در تنفس شدید یا برای بدتر شدن تنفس به بستری شدن در بیمارستان نیاز ندارند.

وی ادامه داد: بیشتر درمان های تحقیقاتی برای COVID-19 بیمارترین بیماران را هدف قرار می دهد ، اما یافتن روش های درمانی برای جلوگیری از بیمار شدن بیماران به اندازه کافی برای نیاز به اکسیژن اضافی یا مجبور شدن به بیمارستان بسیار مهم است. ، محقق تحقیق اریک جی لنز ، دکترای پزشکی ، استاد روانپزشکی و مدیر آزمایشگاه ذهن سالم در دانشکده پزشکی در واشنگتن ، سنت لوئیس ، میسوری ، در بیانیه ای گفت.

لنز افزود: “مطالعه ما نشان می دهد که فلووکسامین ممکن است به پر کردن این جایگاه کمک کند.”

این مطالعه در تاریخ 12 نوامبر به صورت آنلاین منتشر شد مجله انجمن پزشکی آمریکا.

اثرات ضد ویروسی؟

این مطالعه شامل 152 بزرگسال غیر بستری در بیمارستان (میانگین سنی ، 46 سال ؛ 72 درصد زن) با تایید عفونت SARS-CoV-2 و علائم خفیف COVID-19 در طی 7 روز و اشباع اکسیژن 92٪ یا بیشتر بود.

هشتاد نفر به مدت 100 روز و 100 بار فلووكسامین به میزان 100 میلی گرم فلووكسامین و 72 نفر به دارونما مربوطه تقسیم شدند.

نتیجه اولیه در طی 15 روز از تصادفی شدن ، وخیم بالینی بود که با رعایت دو معیار تعیین شد. این موارد شامل تنگی نفس یا بستری در بیمارستان برای تنگی نفس یا ذات الریه و اشباع اکسیژن <92٪ در هوای اتاق یا نیاز به اکسیژن اضافی برای دستیابی به اشباع اکسیژن 92٪ یا بیشتر است.

وخامت بالینی در هیچ یک از 80 بیمار دریافت کننده فلووکسامین اتفاق نیفتاده است ، در مقایسه با 6 نفر از 72 بیمار (8.3٪) که دارونما دریافت می کنند ، اختلاف مطلق 8.7٪ (95٪ CI ، 1.8٪ – 16) ، 4٪).

وخامت بالینی در گروه دارونما 1 تا 7 روز پس از تصادفی سازی و 3 تا 12 روز پس از شروع علائم COVID-19 رخ داده است. چهار نفر از 6 بیمار با وخامت بالینی به مدت 4 تا 21 روز در بیمارستان بستری شدند. یک بیمار به مدت 10 روز به تهویه مکانیکی نیاز دارد. هیچ بیماری فوت نکرد.

تولید فرضیه ها

نویسندگان هشدار می دهند که این مطالعه کم و کوتاه مدت بوده و یافته ها “باید به عنوان تولید فرضیه ها تفسیر شود نه به عنوان اثبات اثربخشی.”

با این حال ، آنها خاطرنشان می کنند که اگر دارو برای COVID-19 موثر باشد ، از مزایای بالقوه فلووکسامین برای استفاده سرپایی می توان به ایمنی ، استفاده گسترده ، هزینه پایین و تجویز خوراکی آن اشاره کرد.

دکتر کارولین ماهامر ، عضو هیئت مشاوره علمی صندوق درمان زودهنگام COVID-19 (CETF) ، که بودجه این مطالعه را تأمین کرد ، خاطرنشان کرد که دلایل مختلفی برای مفید بودن فلووکسامین در COVID-19 وجود دارد.

وی گفت: “داده های اولیه نشان می دهد كه این سازوكار شامل فعال كردن گیرنده سیگما -1 است كه دارای تعدادی فعالیت مستند است. یك احتمال بزرگ این است كه فعال سازی باعث کاهش ترشح سیتوكین ها و در نتیجه پاسخ التهابی می شود.” اخبار پزشکی Medscape.

Machamer گفت: “سایر مکانیسم های احتمالی ممکن است شامل مهار فعال شدن پلاکت ها و تعدیل خودتوفاژی باشد. ویروس های کرونا ویروس برخی از دستگاه های اتوفاژی را غصب می کنند تا غشا to را برای تکثیر ژنوم خود بازسازی کنند ، بنابراین این مکانیسم اخیر ممکن است در واقع ضد ویروس باشد.”

وی افزود که این مطالعه بسیار بزرگتر “برای دیدن اینکه آیا نتایج اولیه حیرت انگیز قابل تکرار است ، بسیار مهم است و آزمایشگاه ذهن و CETF در حال هماهنگی این مراحل بعدی هستند.”

ویراستاران جاما “یادداشت سردبیر” را با این مطالعه منتشر کرد. در آن ، آنها می گویند که این مطالعه آزمایشی “یک مسئله مهم در طی همه گیری در مورد چگونگی جلوگیری از وخامت افرادی که به COVID-19 مبتلا شده اند به بیماری جدی” پرداخته است. سلامتی میلیونها نفر در سراسر جهان است. “

نویسندگان کریستوفر سیمور ، دکتر هوارد باوچنر و دکتر رابرت گولوب هشدار دادند ، با این حال ، این مطالعه “محدودیت های مهمی دارد و باید یافته ها فقط به عنوان تولید کننده فرضیه ها تفسیر شوند.

این مطالعه توسط انستیتوی درمان روانپزشکی نوآورانه خانواده تیلور در دانشگاه واشنگتن و صندوق درمان زودهنگام COVID-19 (CETF) پشتیبانی شد. حمایت بیشتری توسط مرکز تحقیقات مغز در زمینه اختلالات خلقی در دانشگاه واشنگتن ، بنیاد بانتلی و م Nationalسسه ملی بهداشت ارائه شد.

لنز یک کمک مالی از مرکز تحقیقات نتیجه بیمار ، تاکدا ، آلکرمس ، جانسن ، آکادیا و بنیاد بیمارستان یهودی بارنز دریافت کرد. و از جانسن و داروسازی جاز هزینه مشاوره دریافت کرد. Machamer هیچ رابطه مالی را فاش نمی کند. سیمور از م fromسسات ملی بهداشت و هزینه های شخصی از بکمن کولتر و ادواردز لیفسسیانسس بورس دریافت می کرد.

جاما. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 12 نوامبر 2020. متن کامل ، یادداشت سردبیر

برای دریافت اخبار بیشتر از پزشکی روان پزشکی ، با ما همراه باشید فیس بوک و توییتر[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir