داده ها برای تغییر در عمل در نشست ASH امسال


به جای پرواز به سان دیگو ، کالیفرنیا و آفتاب گرفتن هنگام گوش دادن به سخنرانی های تحقیقاتی جدید ، متخصصان خون شناسی از سراسر جهان آخر هفته آینده به صفحه رایانه خود چسبیده و به شصت و دومین نشست سالانه انجمن آمریکایی برای خون شناسی

مانند بسیاری از کنفرانس های دیگر امسال ، جلسه ASH به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 مجازی خواهد بود ، اگرچه تاریخ ها ثابت مانده است: 5-8 دسامبر.

دکتر آرون تی.گردس ، رئیس کمیته ارتباطات ASH ، گفت: این رویداد مهم خون شناسی سال و بزرگترین کنفرانس هماتولوژی در جهان است که حدود 3500 چکیده مقاله در سال جاری ارائه شده است.

روکسولیتینیب در GvHD مزمن

دکتر رابرت برودسکی ، دبیر ASH گفت: “یکی از دلایلی که افراد به ASH مراجعه می کنند ، شنیدن آزمایشات بالینی است که باعث تغییر روند می شود و امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست.”

وی در یک وبینار پیش نمایش ، چهار خلاصه را که فرصت هایی را برای تغییر شیوه ها و تجدید نظر در استانداردهای فعلی مراقبت ارائه می دهد ، برجسته کرد.

وی گفت ، یک آزمایش بالینی که “تقریباً به طور حتم عمل را تغییر می دهد” ، مطالعه REACH 3 (خلاصه 77) از مهار کننده های JAK روکسولیتینیب بود (جاکافیIncyte) در بیماران مبتلا به پیوند مزمن در مقابل بیماری میزبان (GvHD) پس از پیوند سلول های بنیادی.

برادسکی گفت: “درمان در بیمارانی که تحت پیوند مغز استخوان آلوژنیک قرار گرفته اند واقعاً دشوار است.” “استروئیدها یک درمان خط اول هستند ، اما هیچ چیز دیگری بهبودی را نشان نداده است و حتی استروئیدها نیز به خوبی کار نمی کنند.”

وی تأکید کرد: در حال حاضر هیچ روش خط دوم درمانی تایید شده ای برای اشکال مزمن GvHD وجود ندارد.

نقطه نهایی اصلی مطالعه میزان پاسخ کلی بود که با روکسولیتینیب در مقایسه با بهترین درمان موجود دو برابر شد (50٪ در مقابل 25٪).

برادسکی گفت: “این اولین مطالعه موفقیت آمیز در مرحله 3 برای GvHD مزمن است.”

پیوند برای بیماران بزرگسال مبتلا به MDS

برادسکی گفت ، پیوند تنها گزینه درمانی برای سندرم های میلو دیسپلاستیک (MDS) است ، اما این گزینه معمولاً به بیماران جوان تر ارائه می شود زیرا مزایای افراد مسن به خوبی مشخص نیست.

داده های جدید از یک آزمایش بالینی در بیماران مبتلا به MDS پیشرفته 50-75 ساله (خلاصه 75) قوی ترین شواهد تاکنون را نشان می دهد که پیوند سلول های خونساز آلوژنیک (AHCT) می تواند به طور قابل توجهی نتایج را در بزرگسالان بزرگسال بهبود بخشد.

برادسکی گفت که واضح است که پیوند مراقبت استاندارد برای بیماران جوان است و اگرچه تمایل دارد که به بیماران مسن ارائه شود ، بعضی از آنها هدف قرار نمی گیرند و در عوض مراقبت تسکینی ارائه می دهند. وی گفت: “ایده این است كه پیوند مغز استخوان در این گروه سنی بسیار سمی باشد.” “اما آنچه در اینجا بسیار واضح است این است که در تجزیه و تحلیل قصد درمان ، یک مزیت زنده ماندن قابل توجهی وجود دارد – 48٪ در مقابل 27٪ در 3 سال برای پیوند – و این در همه زیر گروه ها دیده می شود.”

زیر جلدی داراتوموماب

داده های جدید در مورد فرمولاسیون زیر جلدی داراتوموماب (دارزالکس، Janssen) ، که معمولاً از طریق تزریق وریدی تجویز می شود ، از مطالعه APOLLO (خلاصه 412) در بیماران مبتلا به میلومای مولتیپل عود کننده / مقاوم به درمان ارائه می شود.

در بیمارانی که داراتوموماب زیر جلدی در ترکیب با پومالیدومید و دگزامتازون دریافت کرده اند ، در مقایسه با کسانی که پومالیدومید و دگزامتازون را به تنهایی دریافت کرده اند ، 37٪ کاهش در پیشرفت بیماری یا مرگ داشته است.

برودسکی گفت: “ما در سال های گذشته آموخته ایم که داراتوموماب تأثیر عمده ای در نتایج مولتیپل میلوما داشته است.” “خوبی در مورد فرمولاسیون زیر جلدی این است که می توان آن را به سرعت و در محیط سرپایی استفاده کرد ، این امر خصوصاً در دوره COVID بسیار مهم است.”

حتما بخوانید:
PTSD ، فشرده سازی همراه با خطر بالای مرگ زودرس در زنان

داده های منفی با اسید ترانکسامیک

وی گفت ، خلاصه چهارم ، مورد تأکید برودسکی ، یک مطالعه منفی است ، اما نتایج آن می تواند به هدایت عمل بالینی کمک کند. مطالعه a-TREAT (خلاصه 2) نشان داد که اگرچه ترانکسامیک اسید به طور روتین در محیط بالینی استفاده می شود ، در صورت تجویز پروفیلاکتیک در بیماران با ترومبوسیتوپنی شدید تحت درمان بدخیمی های خون ، از خونریزی جلوگیری نمی کند.

برودسکی گفت: “آنها هیچ تفاوتی در خونریزی یا نیاز به تزریق خون مشاهده نکردند.” “آنچه آنها دریافتند لخته شدن خون بیشتر مربوط به کاتتر در گروه اسید ترانکسامیک است. این یک تغییر در عمل است ، زیرا احتمالاً نباید به صورت پیشگیری به بیماران مبتلا به ترومبوسیتوپنی داده شود.”

خیلی هیجان انگیز اخبار مربوط به ژن درمانی

برودسکی همچنین چندین خلاصه بعدی را که در جلسه ارائه می شود برجسته کرد.

وی گفت ، به طور خاص ، اولین داده ها در مورد ژن درمانی برای هموفیلی B (خلاصه 6) “بسیار بسیار هیجان انگیز است”. مطالعه HOPE-B در بیماران مبتلا به هموفیلی B تحت درمان با اتراناکوژن دزاپارووتس ، 96٪ پاسخ نشان داد ، یک مطالعه ژن درمانی شامل یک بردار سروتیپ 5 (AAV5) ویروس مرتبط با آدنو حاوی یک نوع بهینه شده با کدون از فاکتور IX انسانی Padua.

برودسکی گفت این یک مطالعه بزرگ روی 54 بیمار بود ، اما مهمتر از همه ، آن شامل بیمارانی است که دارای آنتی بادی های خنثی کننده ضد AAV5 هستند. برادسکی گفت: “حدود 40٪ از بیماران آنتی بادی های طبیعی AAV5 دارند و آنها از مطالعات قبلی حذف شدند زیرا تصور می شد این ناقل را نمی گیرند.” “اما فقط یک بیمار پاسخی دریافت نکرد.”

به دنبال یک دوز واحد دپسرووژن اتراناکوژن ، فعالیت فاکتور IX بدون نیاز به سرکوب سیستم ایمنی پیشگیرانه نسبتاً نرمال افزایش یافت. بیماران تحت درمان توانستند پروفیلاکسی را قطع کرده و خونریزی در بیشتر گروه ها کنترل شود.

برودسکی گفت: “این یک گام بزرگ به جلو است و ما در حال نزدیک شدن به نقطه ای هستیم که ژن درمانی برای برخی از انواع هموفیلی مراقبت استاندارد باشد.” با این حال ، وی افزود که “ما همچنان باید بیماران بیشتری را ببینیم و پیگیری بیشتری داشته باشیم”.

وی افزود: با گذشت زمان ، فناوری پشت ژن درمانی احتمالاً ارزان تر و در دسترس بیشتر بیماران قرار خواهد گرفت و به استاندارد مراقبت تبدیل می شود.

وی افزود که این امیدواری برای فناوری پشت آنتی ژن کایمریک سلول درمانی T (CAR-T) است. در حال حاضر ، این سلول درمانی به صورت جداگانه برای هر بیمار تولید می شود و بسیار گران است ، اما کار بر روی محصولات نهایی در حال انجام است. این موضوع در سمپوزیوم ریاست جمهوری تحت عنوان “راه حل های اهدا کنندگان جهانی در خون شناسی” بررسی خواهد شد.

اطلاعات جدید در مورد یکی از محصولات سلول CAR-T موجود در این جلسه ارائه خواهد شد. فاز 2 مطالعه ZUMA-5 نشان داد که axicabtagen cilolevcel (Axi-Cel) ممکن است برای برخی از بیماران مبتلا به لنفوم غیرهوچکین پرخطر که به درمان استاندارد پاسخ نداده اند گزینه مناسبی باشد (خلاصه 700).

با میانگین پیگیری تقریباً 18 ماه ، 92٪ از شرکت کنندگان به یک پاسخ عینی و 78٪ به یک پاسخ کامل به درمان دست یافتند. در 12 ماهگی ، 72 درصد هنوز پاسخ می دهند و در 17.5 ماه ، 64 درصد هنوز پاسخ می دهند.

حتما بخوانید:
بهترین ماساژور برقی

کارون جاکوبسون ، محقق ارشد موسسه سرطان دانا-فاربر در بوستون ، ماساچوست ، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “ما از مقیاس پاسخ ها و همچنین دوام بسیار تحت تأثیر قرار گرفتیم.” “اوایل من تحت تأثیر قرار گرفتن مشخصات ایمنی در مقایسه با آنچه در لنفوم های با رشد سریع مانند لنفوم سلول بزرگ B مشاهده می کنم ، تحت تأثیر قرار گرفتم.”

نژاد نژاد و خون

استفانی لی ، رئیس دبیرخانه ASH ، دکترای کابینه ، خلاصه ای از اختلافات را که در جلسه ارائه خواهد شد ، برجسته کرد. یکی از آنها ، که باید در جلسه عمومی ارائه شود ، تجزیه و تحلیل بقای بیماران مبتلا به لوسمی میلوئید حاد (AML) است (خلاصه 6).

لی گفت: “مشخص شده است که ارزیابی خود نژادی بهترین شاخص برای بقا است.”

وی خاطرنشان کرد: بقای کلی پس از 3 سال در بیماران سفیدپوست 41٪ در مقابل 32٪ در سیاه پوستان بود ، تفاوتی که بسیار قابل توجه است.

لی گفت ، بخشی از این مطالعه همچنین بیمارانی را ارزیابی کرد که همگی در یک پروتکل شیمی درمانی یکسان بودند ، “بنابراین هیچ تأثیری در درمان های مختلف وجود نداشت زیرا آنها در درمانی بودند که توسط مطالعه تعیین شده بود.”

بیماران سیاه پوست کمتر از بیماران سفید پوست سیتوژنتیک طبیعی داشتند (38 درصد در مقابل 51 درصد). پ = .01) و از نظر پیش آگهی میزان مطلوبی پایین تر بود NPM1 جهش (25٪ در مقابل 38٪؛ پ 04/0 =) ، اما فرکانسهای بالاتر جهش ژنی اسپلیکوزومی (24٪ در مقابل 12٪). پ = .009). بنابراین ، نتایج نشان می دهد که نژاد یک پیش بینی مستقل از بقا ضعیف در AML ، علاوه بر نشانگرهای مولکولی ایجاد شده است.

لی خاطرنشان کرد ، یک جلسه علمی ویژه در مورد نژاد در 5 دسامبر برگزار خواهد شد. در حالی که خلاصه های دیگر به نژاد در کنار بیمار می پردازد ، این جلسه به جنبه دانشمند متمرکز خواهد شد ، وی پاسخ داد و به س questionsالاتی از جمله “عواقب ناشی از تنوع و نژادپرستی چیست؟” و این چگونه بر دانشمندان ضعیف تأثیر می گذارد. اقلیت های نمایندگی؟ ”

COVID-19 و اختلالات خونی

لی همچنین یک مطالعه (خلاصه 215) را که داده های در حال ظهور از رجیستری برای آزمایش خون COVID-19 ASH Research Colation را تحلیل کرده است ، بررسی کرد ، که برای بررسی نتایج عفونت COVID-19 در بیماران مبتلا به اختلالات عمده خون ایجاد شده است.

تجزیه و تحلیل داده های 250 بیمار در 74 مکان در سراسر جهان نشان داد که مرگ و میر کلی 28٪ است. نویسندگان می گویند: “این از اجماع در حال ظهور حمایت می کند که بیماران مبتلا به بدخیمی هماتولوژیک از نظر عفونت COVID-19 دچار مرگ و میر قابل توجهی می شوند.”

لی گفت: “ما به داده های دنیای واقعی نیاز داریم تا ببینیم چگونه SARS-CoV-2 بر بیماران ما با بیماری های هماتولوژیک یا کسانی که بیماری هماتولوژی ندارند اما پس از آن با ویروس کرونا ویروس آلوده می شوند و یک مشکل هماتولوژیکی مانند لخته های خون دارند ، تأثیر می گذارد.”

“ما داده های بیشتری به دست خواهیم آورد ، اما این نمونه خوبی از تلاش برای استفاده از اطلاعات دنیای واقعی برای یادگیری است در حالی که آزمایشات کنترل شده بیشتری داریم.

چت روی آتش با فاوسی

COVID-19 در دستور کار جلسه ویژه ای خواهد بود که به عنوان “گپ در آتش” با دکتر آنتونی فاوسی از انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، انستیتوهای ملی بهداشت اعلام شده است.

لی گفت: “این جلسه ما صبح شنبه آغاز می شود.”

برای کسب اطلاعات بیشتر از Medscape Oncology ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma