[ad_1]

(رویترز) – CVS Health Corp روز چهارشنبه گفت که از طریق یک پروژه آزمایشی تحت حمایت دولت ایالات متحده ، درمان آزمایشی با آنتی بادی های Eli Lilly & Co را برای بیماران مبتلا به COVID-19 در خانه ها و مراکز مراقبت طولانی مدت انجام می دهد.

واحد CVS از روز پنجشنبه در هفت شهر ، به مدت سه ماه ، در مجموع 1000 دوز درمان وریدی را شروع می کند ، مانند درمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هنگام ابتلا به COVID-19 داشت.

عرضه اولیه این دارو که از طرف سازمان غذا و داروی ایالات متحده مجاز است ، بیماران با خطر عفونت های شدید را هدف قرار می دهند اما بدون پرداخت هزینه جیب در بیمارستان بستری نمی شوند.

زنجیره داروسازی اعلام کرد با افزایش عرضه دارو ، خدمات را به بازارهای بیشتری گسترش می دهد. خلبان در بوستون ، شیکاگو و کلیولند و سایر شهرها شروع به کار کرد.

دولت آمریكا این گزینه را دارد كه تا سه ماه دیگر خلبان را تا 1000 دوز دیگر تمدید كند. این دارو در حال حاضر می تواند به صورت سرپایی تجویز شود.

این دارو ماه گذشته توسط ایالات متحده تأیید شد و دولت 300000 دوز خریداری کرد. لیلی انتظار دارد تا پایان سال 2020 بیش از یک میلیون دوز باملانیویماب ایجاد کند و در سه ماهه اول سال 2021 بیشتر به عرضه برسد.

پیش از این ، لیلی گفته بود که تحویل bamlanivimab را از طریق توزیع کننده دارو AmerisourceBergen آغاز می کند ، اما توزیع منطقه ای این دارو توسط دولت فدرال تعیین می شود.

ماه گذشته ، دولت ایالات متحده با زنجیره داروخانه های منطقه ای و داروخانه های مستقل جامعه برای افزایش دسترسی به واکسن های COVID-19 در زمان تهیه آنها همکاری کرد.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر