[ad_1]

بر اساس یک مطالعه همگروهی گذشته نگر گزارش شده در سمپوزیوم سرطان پستان در سن آنتونیو در سال 2020 ، بیش از یک از هر هشت زن که تحت جراحی ماستکتومی بازسازی شده برای درمان یا پیشگیری از سرطان پستان قرار می گیرند ، به طور منظم به مصرف مواد کنترل شده تبدیل می شوند. г.

پس از عمل جراحی ، 1/13٪ از بیماران ساده لوح افیونی به طور منظم به مصرف دائمی مواد مخدر تبدیل شدند و 6/6٪ از بیماران با آرامش ، خواب آور و ساده لوح ، به طور منظم به مصرف داروهای آرام بخش – خواب آور تبدیل شدند. عوامل خطر برای استفاده مداوم از مواد شامل سن پایین تر ، تشخیص سرطان پستان و شیمی درمانی است.

جاکوب کوگان ، محقق تحقیق ، از یک مرکز پزشکی نیویورک-پروتستان / دانشگاه کلمبیا در نیویورک در یک کنفرانس خبری گفت: “با ادامه اپیدمی مواد مخدر در ایالات متحده ، میزان وابستگی به مواد افیونی در جمعیت سرطان نیز همچنان در حال افزایش است.”

“دوره بعد از عمل یکی از بالاترین خطرات برای بیماران سرطانی است ، تا 10٪ پس از جراحی سرطان به طور منظم به مواد مخدر استفاده می کنند. با این حال ، میزان ماستکتومی و بازسازی مشخص نیست. دسته دیگری از مواد کنترل شده که شایسته توجه ما هستند ، خواب آورهای خواب آور هستند. “علیرغم سطح بالای اختلالات روانپزشکی در جمعیت سرطان ، تحقیقات کمی در مورد میزان ادامه استفاده از داروهای آرامبخش و خواب آور در این بیماران انجام شده است.”

با توجه به این موضوع ، کوگان و همکارانش داده های ادعای بهداشتی MarketScan را برای بیمارانی که بین سالهای 2008 تا 2017 تحت عمل جراحی ماستکتومی و بازسازی (چه درمانی و چه پیشگیری) قرار گرفتند ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

محققان سپس نسخه های مربوط به مواد افیونی و خواب آور را در سه دوره شناسایی کردند:

  • دوره قبل از عمل – 365 روز تا 31 روز قبل از جراحی.

  • دوره قبل از عمل – 31 روز قبل تا 90 روز پس از جراحی.

  • دوره بعد از عمل – 90 روز تا 365 روز پس از جراحی.

نتایج “چشمگیر”

این تجزیه و تحلیل بر اساس 25270 زن که قبلاً از مواد افیونی استفاده نکرده بودند و 27651 زن که قبلاً از خواب آورهای خواب آور استفاده نکرده بودند ، انجام شد.

زنان در صورت عدم استفاده در دوره قبل از عمل ، اما حداقل یک نسخه در دوره قبل از عمل و حداقل دو نسخه در دوره بعد از عمل ، مصرف کننده مداوم جدید محسوب می شدند.

به طور کلی ، 1/13٪ از بیماران ساده لوح مخدر به مصرف مداوم مواد افیونی و 6/6٪ از بیماران آرامبخش-خواب آور-ساده لوح پس از جراحی و بازسازی ، به مصرف کنندگان آرام بخش-خواب آور تبدیل شدند.

نسبت مصرف مواد حتی بیشتر است ، 17.5٪ برای مواد افیونی و 17.0٪ برای خواب آورهای خواب آور ، به استثنای زنانی که نسخه قبل از عمل را دریافت یا تکمیل نکرده اند.

در تجزیه و تحلیل چند متغیره ، بیماران اگر بیمه Medicaid داشته باشند (نسبت شانس ، 31/2) ، با سرطان پستان در مقابل اندیکاسیون پیشگیری (OR ، 44/1) تشخیص داده می شوند و شیمی درمانی می شوند ، به طور قابل توجهی بیشتر به مصرف کنندگان منظم مواد مخدر تبدیل می شوند. OR ، 1.33) و در سنین 50-64 سال (OR ، 1.29) یا 49 سال یا کمتر (OR ، 1.27) بودند ، در مقایسه با 65 سال یا بالاتر.

به همین ترتیب ، در صورت دریافت شیمی درمانی (OR ، 2.24) ، داشتن بیمه Medicaid (OR ، 1.85) ، تشخیص سرطان پستان (OR ، 79/1) ، و بیماران 50 تا 64 سال (OR ، 1.65) یا 49 سال یا کمتر (OR ، 1.79).

سرانجام ، احتمال استفاده مداوم جدید بیماران با تعدادی از عوامل خطر افزایش می یابد. با ادامه استفاده از مواد افیونی ، نسبت شانس از 2.27 در بیماران با دو فاکتور خطر به 34/6 در بیماران با پنج عامل خطر افزایش می یابد. برای استفاده دائمی از خواب آور-خواب آور ، نسبت شانس به ترتیب از 2.55 به 7.71 افزایش یافت.

به گفته کوگان ، استفاده مشاهده شده از مواد ماندگار جدید در این جمعیت بیمار “حیرت انگیز” است. اگرچه عوامل خطر شناسایی شده ممکن است به ارائه دهندگان کمک کند تا بیمارانی را که باید بیشتر تحت نظارت قرار گیرند شناسایی کنند ، اما یک رویکرد فعال و سیستماتیک برای پیگیری بعد از عمل برای همه بیماران لازم است.

کوگان توصیه می کند: “هنگامی که بیماران را در مراحل پیگیری کنترل می کنید ، این موضوعی است که ممکن است بخواهید صریحاً از آن بپرسید و فقط تصور نکنید که مواد مخدر بعد از عمل گرفته شده و سپس دور انداخته شده اند.” از آنها بپرسید ، “آیا شما هنوز هم مواد افیونی مصرف می کنید ، آیا هنوز آمبین یا داروهای تجویز شده برای شما تجویز می شود؟” “این چیزی است که باید به دقت کنترل شود و اطمینان حاصل شود که دارو دور انداخته شده است ، یا اگر کسی هنوز آن را مصرف می کند ، آنها را به خدمات مناسب ارجاع دهید. “

علاوه بر این ، بیماران باید تشویق شوند که حتی الامکان از داروهای بدون نسخه استفاده کنند.

نسخه: پیچیده است

“من تعجب می کنم که آیا شاید ما اصلاً نباید به بیماران خاصی مواد افیونی بدهیم. به عنوان مثال ، ماستکتومی و بازسازی ایمپلنت ها غالباً به طرز شگفت آوری یک عمل وحشتناک نیستند. اما TRAM [transverse rectus abdominis] دریچه یا دریچه شکمی ، واقعاً همین طور است. “

آزبورن افزود: “من تعجب می كنم كه بسیاری از بیماران نسخه من را دریافت می كنند اما حتی از این قرص ها استفاده نمی كنند و من تعجب می كنم كه اگر نسخه فقط برای ما تجویز می شود تا شب كسی كه احساس درد می كند مزاحمت نشود.”

کوگان گفت ، تجویز مواد افیونی برای درد بعد از عمل پیچیده است ، و خاطرنشان کرد که این مطالعه نوع خاصی از بازسازی بیماران را ارزیابی نکرده است.

“شما نمی خواهید که مردم درد داشته باشند. حتی اگر فقط به یک یا دو قرص نیاز داشته باشند ، اما دریافت این داروها برای آنها منطقی است و قطعاً ما نمی خواهیم از تحقیقات خود پیشنهاد کنیم که مردم در صورت نیاز این نسخه ها را دریافت نکنند. کوگان گفت. “اما وقتی بیماران آنها را دریافت کردند ، آنها را فقط در خانه خود رها نکنید ، زیرا مطالعات دیگر نشان می دهد که این زمانی است که افراد واقعاً به این داروها اعتیاد پیدا می کنند ، اگر بعداً به دلایل دیگری از آنها استفاده می کنند یا فقط به این دلیل که آنها به استفاده از آنها ادامه می دهند ، آنها آنها را در اطراف دارند. “

ویرجینیا کاکلامانی ، سخنگوی UT Health San ، گفت: خطر استفاده مداوم از مواد کنترل شده “چیزی است که همه پزشکان باید از بیماران بدانند. این چیزی است که ما آن را از دست می دهیم.” آنتونیو

“آسان است که به جای اینکه با یک بیمار بحث کنید که چرا ، فقط یک نسخه تهیه کنید نه به آنها یک دستور العمل می دهد “، کاکلامانی گفت.” و در پایان … درد ذهنی است. اگر بیمار به شما بگوید که صدمه دیده است ، اگر شما به او بگویید نباید صدمه بزند ، یک دکتر بد هستی. “

“ما باید روی روشهای دیگری برای مقابله با درد تمرکز کنیم ، مانند فیزیوتراپی ، اعزام بیماران به طب فیزیکی و پزشکان توانبخشی که برای کمک به علائم جراحی ، دامنه حرکت و همه اینها آموزش دیده اند. که می تواند به درد کمک کند. “انجام این کار بسیار دشوارتر از ارسال نسخه دارویی است؟ اما این پاسخ آسان همیشه بدترین پاسخ است. “

این مطالعه توسط بنیاد تحقیقات سرطان پستان و موسسه ملی بهداشت تأمین شد. کوگان تعارض منافع را اعلام نکرد. آزبورن روابط خود را با Wolters Kluwer ، Lilly ، Tolmar و GeneTex آشکار کرده است. Kaklamani روابط خود را با Amgen ، AstraZeneca ، Athenex ، Celgene ، Celldex ، Daiichi ، Eisai ، Genentech ، Genomic Health ، Immunomedics ، Novartis ، Pfizer ، Puma و Seattle Genetics نشان داده است.

منبع: Cogan JC و همکاران SABCS 2020 ، خلاصه GS3-08.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر