جراحی همزمان در پیوند کلیه برای چاقی باز می کند


چاقی شدید غالباً منع مصرف نسبی پیوند کلیه در نظر گرفته می شود ، اما اکنون جراحی نوعی چاقی همراه با یک روش رباتیک پیوند کلیه ، بیماران مبتلا به چاقی مرض همراه با نارسایی کلیه در مرحله نهایی را امیدوار می کند.

“در ایالات متحده ، هیچ منع مصرف واضحی برای پیوند کلیه مبتنی بر BMI وجود ندارد ، اما یافتن مراکزی که مایل به پیوند کلیه در بیماران با BMI بیشتر از 35 کیلوگرم در متر باشند ، دشوار است.2 دکتر پیرپائولو دی کوکو ، استادیار جراحی در دانشگاه ایلینوی در شیکاگو ، نویسنده دوم این مطالعه ، توضیح داد: اخبار پزشکی Medscape.

“انجام جراحی رباتیک کاهش وزن همراه با پیوند کلیه ، مرحله منطقی بعدی است که هم با نارسایی کلیه و هم با چاقی مقابله می کند. و بیماران مبتلا به کاهش وزن ناشی از عمل جراحی چاقی باید به بهبود بیماری های مشترک مانند دیابت و فشار خون بالا کمک کنند ، که به نوبه خود می تواند به عملکرد طولانی مدت عضو تازه پیوند شده تبدیل شود. ”

این مطالعه در تاریخ 9 نوامبر به صورت آنلاین منتشر شد مجله پیوند آمریکا توسط ماریو اسپادجاری ، Ph.D. ، همچنین از دانشگاه ایلینوی در شیکاگو و همکارانش.

دکتر پری ویلسون در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر وی گفت پروتکلی از این دست در گسترش دسترسی به پیوند کلیه در جمعیتی از بیماران که اغلب واجد شرایط نیستند ، زیاد است.

ویلسون در یک ایمیل پیشنهاد کرد: “این یک چیز خوب است ، اگرچه باید به یاد داشته باشیم که پیوند کلیه منبع محدودی است – بنابراین می تواند به ویژه در بیماران چاقی که یک اهداکننده بالقوه زنده دارند مفید باشد.”

ویلسون نفرولوژیست و دانشیار پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه ییل در نیوهون ، کانکتیکات و همکار اخبار پزشکی Medscape.

مطالعه یک مرکز ابتدا برای تصادفی کردن دو روش انجام می شود

مطالعه یک مرکز آینده نگر شامل 20 بیمار بود که 11 نفر از آنها به صورت رستاتیک به کمک آستین گاسترکتومی (RSG) و پیوند کلیه با کمک رباتیک (RAKT) انتخاب شدند و نه بیمار دیگر تحت پیوند رباتیک کلیه قرار گرفتند.

حتما بخوانید:
فصل 2. نصب FreeBSD

نویسندگان خاطرنشان می کنند: “از نظر دانش ما ، این اولین آزمایش کنترل شده تصادفی احتمالی است که ترکیبی از روش چاقی و پیوند کلیه است.”

میانگین BMI در حین پیوند با سرعت 44 کیلوگرم در متر در هر دو گروه بسیار مشابه بود2، همانطور که میانگین مدت دیالیز قبل از پیوند ، بین 2.5 و 3 سال بود.

مدت زمان لازم برای تکمیل روش مضاعف به طور قابل توجهی بیشتر بود ، 405 دقیقه ، در مقایسه با پیوند کلیه فقط 269 دقیقه (پ = .003). نویسندگان گفتند ، زمان اضافی 2.3 ساعت جراحی با گزارش های قبلی در مورد زمان مورد نیاز فقط برای عمل آستین رباتیک مطابقت دارد.

میزان بیشتری از بستری مجدد در طی 30 روز به دلیل حالت تهوع و استفراغ ، و همچنین اختلال حاد کلیوی ، در میان بیماران در گروه روش دوگانه مشاهده شد. برای کنار آمدن با این مسئله ، بیماران روز تخلیه کاتتر مرکزی قرار گرفتند و برای ماه اول بعد از عمل ، مایع داخل وریدی را با 2 لیتر محلول کریستالوئید روزانه پر کردند.

یک سال پس از عمل ، BMI به طور متوسط ​​9 کیلوگرم در متر کاهش یافت2 در گاسترکتومی آستین رباتیک ترکیبی و گروه کلیه پیوندی در مقایسه با افزایش متوسط ​​2 کیلوگرم در متر2 در گروه فقط برای پیوند (پ = .004).

به گفته نویسندگان ، در بیماران گروه دو رویه تقریباً 50٪ کاهش اضافه وزن وجود دارد که به ویژه قابل توجه است زیرا افزایش وزن پس از پیوند تقریباً جهانی است.

میزان فیلتراسیون گلومرولی محاسبه شده ، کراتینین سرم ، میزان بستری مجدد و میزان شکست پیوند تا 12 ماه تفاوت معنی داری بین دو گروه نداشت.

رویکرد رباتیک برای پیوند کلیه به خوبی کار می کند

دی کوکو گفت ، مزایای انجام پیوند کلیه با استفاده از رویکرد رباتیک حیرت انگیز است. وی توضیح داد: “با استفاده از این ربات می توانیم حرکات بسیار دقیق داشته باشیم و نخ های بسیار ریزی ایجاد کنیم.”

نویسندگان خاطرنشان می کنند ، گرچه گاسترکتومی آستین ، اگرچه به طور کلی یک روش ایمن در نظر گرفته می شود ، می تواند منجر به عوارضی مانند خونریزی و نشت شود ، اگرچه چنین عوارضی نداشتند.

حتما بخوانید:
این گجت ها واحدهای خانواده را تقویت کرده اند

“[And while] پیگیری نسبتاً کوتاه مدت 1 ساله توانایی ما را در پیش بینی عملکرد پیوند طولانی مدت یا به ویژه نتایج ثانویه مربوط به سندرم متابولیک محدود می کند ، مطالعه ما نشان می دهد که گاسترکتومی آستین رباتیک همزمان و پیوند کلیه یک درمان ایمن و موثر برای آنها نتیجه گیری کردند: “جمعیت منتخب بیماران مبتلا به چاقی مرضی و بیماری کلیوی در مرحله آخر”.

در عین حال ، آنها اذعان می کنند که جراحی رباتیک “به طور گسترده ای در دسترس نیست”.

دسترسی بیماران چاق را گسترش می دهید؟

ویلسون خاطرنشان کرد: این مطالعه به این س ofال که آیا نتایج پیوند کلیه در بین افراد چاق به طور قابل توجهی از افراد بدون چربی بدتر بود (به گفته برخی مطالعات) ، پاسخی نداد ، زیرا همه بیماران در مطالعه چاقی داشتند.

“به همین ترتیب ، بهتر است به عنوان یک مطالعه دیده شود که به این سوال پاسخ می دهد: اگر قرار است پیوند کلیه کنید [in a patient with obesity]، آیا باید گاسترکتومی آستین به طور همزمان انجام شود؟ “او گفت.

و او با نویسندگان موافقت کرد که برای ارزیابی کامل نتایج به نتایج طولانی مدت نیاز است.

“با این حال ، این داده های اولیه نشان می دهد که نتایج کلیه ها مشابه است و کاهش وزن به طور قابل توجهی بیشتر است. [with the dual procedure]که انتظار دارم طول عمر پیوند کلیه را افزایش دهد. “

ویلسون گفت: “به طور کلی ، من خوشحالم که می بینم آزمایشات تصادفی کنترل شده جراحی ، شایستگی لازم را دریافت می کنند و این می تواند به هدف والایی دسترسی پیوند کلیه برای هر کسی که به آن نیاز دارد ، برسد.

نویسندگان و ویلسون هیچ گونه رابطه مالی مرتبط را گزارش نکردند.

پیوند Am J. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 9 نوامبر 2020. خلاصه

برای اخبار بیشتر در دیابت و غدد، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma