[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – بر اساس یک مطالعه جدید ، کودکان دارای اضافه وزن که تحت عمل گاسترکتومی آستین قرار می گیرند ، کاهش تراکم مواد معدنی استخوان و افزایش چربی استخوان ستون فقرات کمر را تجربه می کنند.

دکتر میریام بردلا از دانشکده پزشکی هاروارد از طریق ایمیل به رویترز سلامتی گفت: “نوجوانی زمانی است که ما توده استخوانی خود را می سازیم ، بنابراین هر چیزی که در این روند اختلال ایجاد کند ، می تواند عواقب ناگواری در اواخر زندگی داشته باشد.

دکتر بردلا ، معاون رادیولوژی در ماساچوست افزود: “در حالی که جراحی کاهش وزن برای کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی متابولیک مفید است ، باید مراقب باشید که سلامت استخوان را قبل و بعد از انجام چنین جراحی بهینه کنید.” بیمارستان

دکتر بردلا ، با ارائه یافته های خود در نشست سالانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی (RSNA) ، گفت: همچنین یافتن راه های جدید برای درمان کاهش استخوان در کودکان تحت عمل جراحی کاهش وزن نیز مهم خواهد بود.

“با شیوع مداوم چاقی ، کودکان بیشتری تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار می گیرند. از مطالعات انجام شده بر روی بزرگسالان ، ما می دانیم که جراحی کاهش وزن برای استخوان ها مضر است ، اما هیچ مطالعه ای اثرات جراحی کاهش وزن در نوجوانان را بررسی نکرده است. “او به رویترز سلامت گفت.

در این مطالعه 52 نوجوان (میانگین سنی 17.5 سال ؛ 38 دختر) با چاقی متوسط ​​تا شدید (میانگین BMI ، 45) وجود داشت. نیمی از آنها تحت عمل جراحی گاسترکتومی بر روی آستین ها قرار گرفته اند و عمل نکرده اند. قبل و 12 ماه بعد از گاسترکتومی آستین (یا بدون عمل جراحی) ، بیماران برای تعیین کمیت تراکم مواد معدنی استخوان فله ، و کمی طیف سنجی پروتون MR برای تعیین کمیت بافت چربی مغز استخوان کمر ، تحت CT کمی از ستون فقرات کمر قرار گرفتند. ستون فقرات

“این اولین مطالعه استفاده از CT کمی است (که نسبت به تغییرات وزن بدن کمتر حساس است) برای ارزیابی تراکم مواد معدنی استخوان فله و اولین مطالعه بررسی چربی استخوان (چربی مغز استخوان) قبل و بعد از جراحی. برای کاهش وزن در بزرگسالان ، “دکتر بردلا به بهداشت رویترز گفت.

در یک سال ، نوجوانان تحت گاسترکتومی آستین 34 (+/- 13) کیلوگرم وزن کم کردند ، در حالی که در گروه کنترل تغییر معنی داری در وزن مشاهده نشد.

در مقایسه با گروه کنترل غیر جراحی ، نوجوانانی که تحت عمل جراحی گاسترکتومی آستین قرار گرفتند ، کاهش تراکم مواد معدنی استخوان در ستون فقرات کمر و افزایش چربی استخوان کمر را نشان دادند.

دکتر بردلا دو نمونه زیر را در ارائه خود آورده است. در یک خانم 17 ساله ، حجم BMD قبل از عمل 183 میلی گرم در سانتی متر مکعب بود و در یک سال به 146 میلی گرم در سانتی متر مکعب کاهش یافت. در یک خانم 18 ساله ، بافت چربی قبل از عمل 20/0 نسبت لیپید به آب بود و پس از 12 ماه به 0.41 افزایش یافت.

دکتر بردلا در بیانیه ای از RSNA گفت: “در حالی که جراحی کاهش وزن در کاهش وزن و بهبود اختلالات متابولیکی موفقیت آمیز است ، اما تأثیرات منفی بر استخوان ها دارد.” “ما باید مکانیزم هایی را شناسایی کنیم که به جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان در این بیماران کمک می کند و نوجوانان چاق را از سلامت استخوان آگاهی بیشتری می دهند.

بودجه این مطالعه توسط موسسه ملی بهداشت تأمین شد. نویسندگان افشای مربوطه را ارائه ندادند.

منبع: https://bit.ly/37lGqqu RSNA 2020 ، ارسال شده در 29 نوامبر سال 2020.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر