تندخوانی

تندخوانی

فرمول جدید کتاب خواندن به روش صحیح لو رفت!

تندخوانی

چرا تند خوانی تا همین حد فراگیر شده؟ چرا باید تند بخوانیم؟ اصلاً مگه میشه تند خواند؟ پس یادگیری و ادراک مطلب چه می‌شود؟ سوال ها زیادی در ارتباط مهم موضوع پرسرعت خوانی ذهن افراد را درگیر کرده می باشد و این سوالات ایشان را به سمت مطالعه مطالب تندخوانی سوق می‌دهد. به این خاطر در همین مطلب قصد داریم به تمام سوالاتی که در مورد تندخوانی وجود داراست پاسخ بدهیم. حساس ما همپا باشید. آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش فهرست محتوای همین متن تندخوانی چیست؟ در جواب تندخوانی چیست می بایست بگوییم ، تند خوانی به تیم راهکارها و روشی‌هایی گفته می گردد که منجر می شود در کنار افزایش شتاب مطالعه کردن، ادراک مطلب و تمرکز اشخاص هم افزایش پیدا کند. طبق معمول عمده اشخاص از خواندن مکتوب طفره می‌روند، زیرا فکر می‌نمایند که نمی‌توانند مکتوب موردنظرشان را کل کنند. در سال‌های اخیر گرایش اشخاص به مطالعه خلاصه کتاب‌ها زیاد دوچندان شده است. اما همین موضوع به فقدان وقت اشخاص نیز برمی‌گردد. مهارت تند خوانی یاری میکند تا بتوانیم کتاب‌ها و متن ها موردنظر خویش را در کمترین روزگار ممکن مطالعه کنیم و معنی کلی مطالعاتمان را فهم و شعور کرده و برای مدت طولانی به خاطر بسپاریم. همانطور که می‌دانید کتاب‌های با ارزش نکات کوچک و قابل توجهی دارا‌هستند که صرفا اهمیت مطالعه پی ‌در ‌پی آن ها می‌توانیم به اصل مطلب پی ببریم؛ بنابراین قرائت خلاصه کوچک کتاب‌ها را فراموش کرده و از اصول تندخوانی (روش های تند خوانی) کتاب استعمال کرده و نوشته تمام کتاب را در زمانی کوتاه مطالعه کنید. تندخوانی کتاب اگر به‌صورت عادی شخصی به جهت قرائت یک کتاب رمان به دو یا این که سه هفته روزگار نیاز داشته باشد.

دوره تندخوانی رایگان

دوره تندخوانی رایگان

احتمالا برای‌تان جالب باشد بدانید که هرچقدر سرعت مطالعه بالاتر برود، اعتنا و تمرکز هم افزایش پیدا می‌کند. متاسفانه در گذشته اعتقاد و باور بر این بود که هرچقدر آهسته‌تر مطالعه انجام شود، خوب تر است؛ البته امروزه این روش فکر به‌صورت تمام رد شده است. بنابراین اگر به دنبال ادراک و تمرکز بهتر هستید، آهسته‌خوانی را فراموش کرده و به دنبال به دست آوردن مهارت تندخوانی باشید. مزایای تند خوانی مهارت تند خوانی مزایای متعددی داراست از پاراگراف هک رشد فردی که یکی از از بهترین فواید تند خوانی می باشد؛ به همین خاطر در ارتفاع سال‌های آخر فراوان آیتم دقت مردمان کشورمان قرار گرفته است. اما قبل از این، مسئله تندخوانی از یک سری سال قبل در سایر کشورها درس دادن می‌شد. در صورتی که مهارت تندخوانی واقعاً اثرگذار نبود، نمی‌توانست در در میان مردم تا همین حد محبوبیت به دست آوردن کند. توصیه می شود مقاله رویش فردی را مطالعه نمائید .

 از جمله مهم‌ترین مزایای تندخوانی می‌توان موارد زیر را نام برد: تقویت حافظه تقویت توان به‌خاطرسپاری از پاراگراف مهم‌ترین فواید تند خوانی است که از دیرباز مدرسین در کنار روش‌های تقویت حافظه، یادگیری مهارت تندخوانی را هم پیشنهاد کرده‌اند. ارتقاء قابل دقت ادراک مطلب در مطالعات هنگامی آهسته مکتوب یا متنی را می‌خوانیم، ذهن ما دچار پراکندگی فکری می‌شود؛ در واقع مهم هر جمله‌ای که می‌خوانیم، هزاران مثال گوناگون در ذهن‌مان تداعی می‌شود که هم از سرعت مطالعه‌مان ناچیز می‌نماید و نیز درک مطلب اصلی کتاب را برای‌مان دشوار می‌کند. درصورتیکه تند بخوانیم، دیگر مثال‌ها زمان تداعی شدن در ذهن‌مان را پیدا نمی‌کنند؛ براین اساس در کنار شتاب مطالعه، اورجینال موضوع کتاب‌ها را شعور خواهیم کرد و همین موضوع از پاراگراف فواید تند خوانی می باشد. افزایش قابل اعتنا فهم و شعور مطلب در مطالعات افزایش چشم‌گیر تمرکز ارتقاء تمرکز پر سرعت خوانی را می‌توان حساس ارتقا تمرکز در سرعت بالای رانندگی مقایسه کرد.

 وقتی اهمیت سرعت دوچندان رانندگی می‌کنیم، سایر افراد اهمیت ما کلام نمی‌کنند زیرا تمام تمرکز ما به جاده معطوف شده است. این در حالی می باشد که زمانی به آرامی اتومبیل می‌رانیم، اهمیت سایر کلام می‌کنیم، چای می‌نوشیم، مهم تلفن یار خویش کلام می کنیم و کمترین دقت و تمرکز را به رانندگی اختصاص می‌دهیم. مطالعه هم دقیقاً به همین شکل است؛ اگر آرام بخوانیم، تمرکز خود را میان مطالعه و اتفاقاتی که در اطرافمان رخ می دهد تقسیم می‌کنیم، البته چنانچه اهمیت شتاب بالا مطالعه کنیم، کل تمرکز ما روی خواندن‌مان می باشد و به هیچ چیز دیگر اعتنا نداریم. هماهنگی حواس پنجگانه احتمال دارد برای‌تان تعجب آور باشد بدانید که هر پنج حواس ما در مطالعه کردن دخیل هستند؛ ‌وقتی سرعت و تمرکز ما بالا می‌رود، تمام حواس ما روی مطالعه معطوف می‌شود.

دوره تندخوانی نگار شریعت نیا

دوره تندخوانی نگار شریعت نیا

نگار شریعت نیا، مربی و مدرس مهارت های توسعه فردی  و مهارت های ارتباطی می باشد و به شما کمک می کند تا با یادگیری مهارت تندخوانی و تقویت حافظه، در تحصیل و زندگی در مسیر پیشرفت قرار بگیرید و به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوید.

فایل های تصویری با کیفیت بالا که به راختی می توانید این فایل ها را از  سایت دانلود کنید  و با تمرکز بالا مطالعه کنید.

این مدرس تا به امروز به صد ها نفر کمک کرده است تا به یک انسان قدرتمند و تاثیر گذار در حوزه آموزش و زندگی تبدیل بشوند و ارتباطات بهتری را تجربه کنند.

برخی از فعالیت های این مدرس، بصورت زیر می باشد :

  • سخنران همایش و کارگاه های متعدد ( در مراکز  مختلف از جمله دانشگاه  های نسیبه، الزهرا و…)
  • نگارش بیش از 25 مقاله  در حوزه  مهارت های مطالعه و یادگیری
  • آموزش روش مطالعه و مهارت های پیوسته به بیش از 1000 نفر
  • مشاوره به شماری از رتبه های برتر آزمون های سراسری ، وکالت، ارشد و
  • دبیر زیست شناسی
  • موسس آکادمی آموزشی آکادمی شریعت نیا
  • حضور در پژوهشسراهای دانش آموزی کشور به عنوان کارشناس
  • مشاور و  تسهیل گر تعدادی از کسب و کار های خصوصی در ایران

برای شرکت در دوره های تندخوانی می توانید با شماره تماس زیر تماس بگیرید و  از اطلاعات  این دوره، اطلاع پیدا کنید.

09374538499

 

 :منبع

shariatnia.com

ایندکسر