[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

آمریکایی ها با ترس از تداخل سیاسی و جدول زمانی “میزان تغییر شکل” که باعث کاهش اعتماد به عکس می شود ، بدبینی خود را در مورد واکسن COVID-19 پنهان نکردند. در اوایل ماه سپتامبر ، تقریبا نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده گفتند که قصد واکسیناسیون ندارند.

اما با وجود دو واکسن امیدوارکننده آماده انتشار ، احتمالاً طی چند هفته ، کارشناسان اخلاق و ایمن سازی اظهار داشتند که انتظار دارند نگرش به سرعت از تردید گسترده به تقاضای فوری ، حتی شدید منتقل شود.

دکتر پاول اوفیت ، متخصص واکسیناسیون در بیمارستان کودکان فیلادلفیا ، در یک سمینار اخیر شبکه JAMA گفت: “مردم می گویند افرادی که واکسن می زنند قادر به جذب صدا هستند. من چنین اتفاقی نمی افتم.” برای من ، این بیشتر یک پدیده Beanie Baby است. جذابیت یک نسخه محدود. “

آرتور کاپلان ، مدیر بخش گفت ، گزارش هایی که به نظر می رسد واکسن های تولید شده توسط سازندگان داروها Pfizer و BioNTech و Moderna ایمن و م ،ثر است ، همراه با تمرکز عمدی بر رهنمودهای مبتنی بر علم از دولت آینده بایدن ، عدم قطعیت را برعکس می کند. اخلاق پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک.

وی گفت: “من فکر می کنم این مسئله اعتماد را تغییر می دهد.”

این تغییر در حال حاضر واضح است. مطالعه جدید مرکز تحقیقات پیو نشان داد که تا پایان ماه نوامبر ، 60٪ از آمریکایی ها گفتند که واکسن ویروس کرونا را دریافت می کنند. در این ماه ، حتی در حالی که یک گروه مشاوره ای فدرال برای گسترش دستورالعمل های توزیع واکسن تشکیل جلسه داده بود ، یک لیست طولانی از گروه های طرفداری – از کسانی که نمایندگان کارگران بهداشت خانه و مراکز بهداشت جامعه هستند تا بیماران مبتلا به بیماری کلیوی – لابی و ایالتی فدرال کارمندان امیدوارند که رای دهندگان آنها در اولین دوزهای ناچیز در اولویت باشند.

کتی اسمیت اسلون ، مدیرعامل LeadingAge ، یک سازمان غیرانتفاعی که برای کارکنان و بیماران در مراکز مراقبت طولانی مدت فشار می آورد ، گفت: “هرچه واکسن به واقعیت نزدیک می شود ، سرگرمی زیادی برای اطمینان وجود دارد.” -اولویت بالا.

روپالی لیمائی ، دانشمند بهداشت اجتماعی و رفتاری در دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ ، گفت ، البته برخی از مصرف کنندگان احتیاط می کنند. این نگرانی ها وجود دارد كه تولیدكنندگان دارو و تنظیم كننده ها زاویه سرعت واكسن را كاهش دهند ، حتی اگر جزئیات آزمایشات عمومی شود و روند بازبینی شفاف شود. برخی از کارکنان بهداشتی که در جلوی خط شلیک قرار دارند مشتاق هستند که ابتدا بروند.

لیما گفت: “افرادی خواهند بود كه خواهند گفت ،” برای اطلاعات ایمنی كمی بیشتر صبر می كنم “.

اما Ofit ، عضو پانل مشاوره FDA است که برنامه های اضطراری Pfizer و Moderna را ارائه می دهد ، گفت: “این شک و تردیدها احتمالاً پس از تأیید واکسن برای استفاده و شروع به گردش گسترده کاهش می یابد.

وی پیش بینی می کند که تقاضای واکسن COVID ممکن است با صدایی که در سال 2004 اتفاق افتاده است رقابت کند ، زمانی که مشکلات تولید باعث کمبود شدید واکسن آنفلوانزا در ابتدای فصل آنفولانزا شد. این امر منجر به صف های طولانی ، دوزهای استاندارد و بحث های اخلاقی درباره توزیع شد.

آفیت گفت: “این یک واکسن بسیار پسندیده بود.” “من فکر می کنم از بسیاری جهات این اتفاق می تواند در اینجا رخ دهد.”

در ابتدا ، منابع واکسن محدود خواهد بود ، مقامات فدرال قصد دارند 6.4 میلیون دوز را ظرف 24 ساعت پس از تأیید FDA و حداکثر 40 میلیون دوز را تا پایان سال تحویل دهند. پنل CDC توصیه کرد که اولین عکس ها از 21 میلیون کارگر بهداشتی در ایالات متحده و 3 میلیون کارمند و ساکن خانه های سالمندان قبل از قرار گرفتن در گروه های دیگر براساس سلسله مراتب عوامل خطر تهیه شود.

دکتر آلیسون کمپه ، استاد اطفال در دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو و کارشناس توزیع واکسن گفت ، حتی قبل از در دسترس بودن واکسن ، برخی از افراد سعی می کنند شانس دسترسی خود را افزایش دهند. “مردم با من تماس گرفتند و گفتند ، چگونه می توانم واکسن بزنم؟” “، او گفت. “فکر نمی کنم همه از انتظار منتظر بمانند ، این مطمئناً است. من فکر نمی کنم در خیابان ها شورش ایجاد شود ، اما ممکن است تحت فشار باشد.”

کاپلان گفت ، این احتمالاً شامل یک بحث احساسی در مورد چگونگی ، زمان و به چه میزان دوزهای بعدی توزیع می شود. طبق توصیه های CDC ، گروه های آسیب پذیر بعدی شامل 87 میلیون کارگر هستند که شغل آنها “قابل توجه” – یک گروه گسترده و تعریف شده – و همچنین 53 میلیون بزرگسال 65 ساله و بالاتر است.

کاپلان از نیویورک گفت: “ما چند گروه برای گروه های پر خطر خواهیم داشت.”

گفتگوها پیچیده خواهد بود. آیا زندانیانی که کنترل کمی در مواجهه با COVID دارند باید در اولویت واکسن قرار بگیرند؟ در مورد تیم های ورزشی حرفه ای که عملکرد آنها می تواند روحیه عمومی جامعه را تقویت کند چطور؟ و در مورد ساکنان م institutionsسسات مراقبت از افراد دارای معلولیت ذهنی و معلولیت رشد ، که سه برابر بیشتر از کل افراد مبتلا به COVID-19 می میرند ، چه می کنید؟

کاپلان گفت ، کنترل توزیع واکسن در ایالت ها است ، بنابراین بزرگترین درگیری ها در آنجا بوجود خواهد آمد. “امیدوارم که این یک جنگ کوتاه باشد ، به این معنی که چند ماه دیگر به پایان خواهد رسید ، اما من فکر می کنم کاملاً سرحال خواهد بود.”

با ثروتمند شدن منابع واکسن ، شاید تا ماه مه یا ژوئن ، تقاضای دیگری افزایش یابد: اثبات واکسیناسیون علیه COVID برای کار و مسافرت.

کاپلان پیش بینی کرد: “دیدن گذرنامه های مصونیت امری اجتناب ناپذیر است و یا نشان دادن گواهی در قطار ، هواپیما ، اتوبوس یا مترو الزامی است.” “احتمالاً برای ورود به بیمارستان های خاص ، احتمالاً برای ورود به برخی از رستوران ها و م governmentسسات دولتی.”

اما با یک روند طاقت فرسای زمستانی و پیش بینی های جدید که COVID-19 تا ماه فوریه به دست 450،000 آمریکایی می رسد ، واقعیت غم انگیز این بیماری بدون شک تقاضای بالای واکسیناسیون را تأمین می کند.

لیمای گفت: “مردم در حال حاضر فردی را می شناسند كه به COVID مبتلا شده باشد ، در بیمارستان بستری شده یا متأسفانه فوت كرده است.”

کمپه گفت: “اکنون همه ما این را می بینیم.” “حتی منکرات شروع به دیدن این می کنند که این بیماری چه کاری می تواند انجام دهد.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر