[ad_1]

آنها می گویند میزان کمتری بقا در زنان سیاه پوست در مقایسه با زنان سفیدپوست مبتلا به سرطان پستان را می توان تا حدی با یافتن مقادیر بسیار بالاتر چاقی ، بیماری های مرتبط با چاقی و بیماری های مشترک در زنان سیاه پوست توضیح داد. محققان گزارش یک بررسی گذشته نگر از نمودار از کلینیک خود.

Kirsten A. Nyrop ، MD ، معاون تحقیقات در برنامه انکولوژی سالمندان در دانشگاه کارولینای شمالی ، چاپل هیل ، و همکارانش پرونده های پزشکی 144 زن سیاه پوست و 404 زن سفیدپوست مبتلا به سرطان پستان را تجزیه و تحلیل کردند.

میزان چاقی در زنان سیاه پوست تقریباً دو برابر بود – 62٪ در مقابل 32٪.

علاوه بر این ، زنان سیاه پوست به طور قابل توجهی دارای دو یا چند بیماری مشترک (62٪ در مقابل 47٪) ، دو یا بیشتر بیماری های مرتبط با چاقی (33٪ در مقابل 10٪) ، فشار خون بالا (60٪ در مقابل 32٪) و دیابت نوع 2 بودند. 2 (23٪ در مقابل 6٪) و هایپرکلسترولمی یا چربی خون (28٪ در مقابل 18٪).

این اختلافات نژادی پس از تنظیم سن و شاخص توده بدن ، هر دو پیش بینی کننده مستقل بیماری مزمن ، ادامه دارد.

تفاوت چاقی و بیماری همزمان در تفاوت در تصمیمات درمانی مانند نوع جراحی ، رژیم شیمی درمانی ، پرتودرمانی یا درمان غدد درون ریز منعکس نشده است.

این یافته ها در 7 دسامبر در مجله به صورت آنلاین منتشر شد خرچنگ.

محققان نتیجه گیری کردند که آنها بر نقش احتمالی چاقی و عوارض مربوطه در تفاوت نژادی مشاهده شده در نتایج بقای سرطان پستان تأکید دارند.

کارشناسان که در نسخه همراه می نویسند ، ضمن تأکید بر تفاوتهای مستند در بقا ، موافق هستند.

در مقایسه با زنان سفید پوست مبتلا به سرطان پستان ، زنان سیاه پوست مبتلا به سرطان پستان 42٪ میزان مرگ و میر بیشتر دارند و بدون در نظر گرفتن سن آنها در تشخیص ، احتمال مرگ بر اثر سرطان پستان بیشتر است ، توجه داشته باشید Caitlin E. Taylor ، دکتر و جین لو لو مایسل ، دکترای دانشگاه اموری ، آتلانتا ، جورجیا.

آنها نوشتند: “اگرچه روشن است كه دلایل این اختلافات پیچیده و چند عاملی است ، اما سوالاتی در مورد میزان بیماریهای همزاد و به ویژه چاقی می توانند نقش داشته باشند”.

تفاوت چاقی و همبودی مشخص شده توسط Nyrop و همکاران “بدون شک به تفاوت کلی ذکر شده در نتایج سرطان پستان در زنان سیاه پوست کمک می کند”.

پیام ها را وارد کنید

نیروپ و همکارانش می گویند یافته های آنها دو پیام مهم دارد:

1) کنترل بیماریهای مشترک در زنان مبتلا به سرطان پستان تازه تشخیص داده شده برای کاهش خطر مرگ و میر ناشی از دلایل رقابتی و

2) اضافه وزن در تشخیص و افزایش وزن پس از معالجه اولیه ، خطر بیماری مربوط به چاقی را افزایش می دهد ، که ممکن است بر بقا تأثیر بگذارد ، و بیماران باید در این رابطه آموزش ببینند.

آنها یادداشت می کنند که چنین گفتگوهایی باید “بیمار محور و متناسب با فرهنگ” باشد.

تیلور و میزل در سرمقاله خود با نتیجه گیری نویسندگان موافق هستند. “با توجه به شیوع روزافزون چاقی و بیماریهای همراه با آن در میان بیماران سیاه پوست ، پرداختن به این مسائل باید به بخشی جدایی ناپذیر در مدیریت زودرس سرطان پستان تبدیل شود تا بقای کلی را بهبود بخشد و بهبود بخشد. نتایج برای این زنان “.

در حقیقت ، مقابله با بیماری های ابتدایی در درمان سرطان پستان برای بیماران از هر نژاد و نژاد مهم است ، سردبیران اضافه کردند و نتیجه گرفتند که نقش چاقی به عنوان “بازیگر مهمی در مرگ و میر ناشی از سرطان پستان” به طور فزاینده ای روشن است و مدیریت آن برای بهبود نتایج و کیفیت زندگی بسیار مهم است.

این مطالعه توسط بنیاد تحقیقات سرطان پستان ، برنامه ملی تحقیقات سرطان پستان ویژه سرطان پستان و مرکز جامع سرطان / بنیاد تحقیقات سرطان دانشگاه کارولینای شمالی Lineberger پشتیبانی شد. نویسندگان این تحقیق گزارش کرده اند که آنها هیچگونه رابطه مالی مرتبط را فاش نکرده اند. مایسل از تحقیقات Pfizer ، Eli Lilly و Seattle Genetics پشتیبانی تحقیقاتی دریافت کرده است و مشاور حقوقی Pfizer ، PUMA ، Novartis و Clovis Oncology بوده است. تیلور هیچ رابطه مالی را فاش نکرد.

خرچنگ منتشر شده بصورت آنلاین در 7 دسامبر 2020. خلاصه ، ویرایش

شارون ووستر خبرنگار MDedge News ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از Medscape Oncology ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر