[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

طبق مطالعه جدید گالوپ ، 58 درصد آمریکایی ها اخیراً گفته اند که واکسن ویروس کرونا را تزریق می کنند ، این میزان در سپتامبر 50 درصد بود ، اما تعداد زیادی از آمریکایی ها هنوز نمی خواهند این واکسن را دریافت کنند.

این نظرسنجی در 19 اکتبر تا نوامبر انجام شده است. گالوپ در یک خبرنامه گفت ، 1 ، قبل از اینکه دو شرکت دارویی اعلامیه های امیدوار کننده ای نشان دهند که واکسن های آنها بیش از 90٪ اثربخشی را در طول آزمایشات بالینی نشان می دهد.

“حتی قبل از اعلامیه های Pfizer و BioNTech در 9 نوامبر و توسط Moderna در 16 نوامبر برای تولید واکسن های بسیار موثر علیه COVID-19 ، آمریکایی ها تمایل بیشتری به دریافت واکسن نسبت به ماه سپتامبر داشتند. این افزایش عمدتا به دلیل افزایش میل در میان دموکرات ها است. “

“با این حال ، به طور کلی ، آمریکایی ها هنوز تمایل کمتری نسبت به سال جاری دارند که بگویند علیه COVID-19 واکسینه می شوند. از هر 10 نفر چهار نفر هنوز برای دریافت واکسن ناخواسته هستند ، نشان می دهد که بهداشت عمومی با صعود روبرو است و بخش زیادی از مردم را به این کار ترغیب می کند. “

دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، اخیراً گفته است که این واکسن می تواند قبل از پایان سال برای پرسنل اصلی مانند متخصصان مراقبت های بهداشتی در دسترس باشد و تا سه ماهه دوم سال 2021 در دسترس مردم باشد.

گالوپ گفت ، بیشتر جمعیت ها تمایل بیشتری برای پذیرش واکسن ویروس کرونا نشان داده اند.

دموکراتها تمایل بیشتری به واکسیناسیون نشان داده اند. شصت و نه درصد از دموکرات ها می گویند واکسینه می شوند ، این در حالی است که این میزان در سپتامبر 53 درصد بود که 16 درصد افزایش یافته است. فقط 49٪ از پاسخ دهندگان جمهوری خواه گفتند که این واکسن را دریافت می کنند ، همان مقدار سپتامبر.

شصت و یک درصد از پاسخ دهندگان سفیدپوست گفتند که این واکسن را دریافت می کنند که 7 درصد بیشتر از سپتامبر است. در میان پاسخ دهندگان غیر سفید پوست ، 48٪ واکسن می خورند که در ماه سپتامبر 8 امتیاز افزایش یافته است.

به نظر می رسد پیرمردهای آمریکایی پذیرای واکسن بیشتری هستند.

در میان بزرگسالان 45 تا 64 ساله ، 49٪ گفتند که واکسن می زنند ، در سپتامبر 36٪. در میان 18-44 پاسخ دهنده ، 62٪ واکسن می خورند ، در حالی که 60٪ در سپتامبر.

جنوب هنوز کمترین افرادی را دارد که مایل به تزریق واکسن هستند.

52 درصد از پاسخ دهندگان جنوبی اظهار داشتند که مایل به واکسینه شدن علیه ویروس کرونا هستند ، در حالی که 43 درصد در ماه سپتامبر بود. شمال شرقی به 66٪ ، از 59٪ ، غرب میانه به 55٪ از 46٪ و غرب از 62٪ به 58٪ افزایش یافت

وقتی از آنها س askedال شد که چرا واکسن نمی خواهند ، 37٪ از پاسخ دهندگان گفتند که این به دلیل برنامه سریع تولید واکسن است.

26 درصد می گویند که می خواهند منتظر بمانند تا از ایمن بودن واکسن مطمئن شوند و 12 درصد می گویند به طور کلی به واکسن ها اعتماد ندارند. حدود 15٪ می گویند که نسبت به واکسن احتیاط می کنند ، زیرا ممکن است سیاست زدگی روند ایمنی آن را به خطر اندازد.

منبع

گالوپ “اکنون بیشتر آمریکایی ها می خواهند واکسن COVID-19 را بزنند”

https://news.gallup.com/poll/325208/americans-willing-covid-vaccine.aspx[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر