[ad_1]

تجویز زیر جلدی متیل نالترکسون (MNTX) (ریلیستور) ، یک آنتاگونیست گیرنده میکرویوئیدها با اثر محیطی ، یبوست ناشی از مواد افیونی (OID) را در هر دو سرطان مزمن و بیماری های مرتبط با سرطان تسکین می دهد ، نتیجه گیری جدیدی را نشان می دهد.

“اگر چه این دو گروه بسیار متفاوت از بیماران هستند ، توانایی داشتن چیزی برای درمان MEC در بیماران غیر سرطانی که به هر دلیلی روی مواد افیونی باقی می مانند کمک می کند زیرا [otherwise] این بیماران وضعیت خوبی ندارند “، اریک شاه ، نویسنده ارشد ، مدیر تحرک در برنامه دارتموث ، بهداشت دارتموث هیچکاک ، لبنان ، نیوهمپشایر گفت.

مهمتر از همه ، آنتاگونیست های گیرنده های میکرو مخدر محیطی مانند MNTX به طور قابل توجهی بر کنترل درد کلی تأثیر نمی گذارد ، که “آرام” است. اخبار پزشکی Medscape.

وی توضیح داد: این داروها اثرات یبوست مواد افیونی را کاهش می دهند بدون اینکه اثرات مخالفت را با واسطه سیستم عصبی مرکزی تغییر دهند.

وی خاطرنشان کرد: متیلنالتروکسون در حال حاضر برای درمان OIC در بزرگسالان مبتلا به درد مزمن غیر سرطانی و همچنین برای OIC در بزرگسالان مبتلا به بیماری پیشرفته که تحت مراقبت تسکینی قرار می گیرند ، که اغلب در بیماران مبتلا به درد مرتبط با سرطان اتفاق می افتد ، تأیید شده است.

شاه درباره تجزیه و تحلیل جدید در طی PAINWeek 2020 ، انجمن آمریکایی منطقه برای بیهوشی و درد (ASRA) ، نوزدهمین اجلاس سالانه پزشکی درد ، بحث کرد.

این تجزیه و تحلیل بر اساس بررسی داده های جمع آوری شده در دو مطالعه تصادفی کنترل شده با دارونما (مطالعات 302 و 4000) است که برای به دست آوردن تأیید استفاده شده است.

تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد که “دارو از جلو عمل می کند و می توان اثر آن را حفظ کرد”. شاه گفت: “من فکر می کنم این مطالعات از نظر بالینی مهم هستند زیرا بیماران می توانند مدفوع را سریعاً دفع کنند ، درصورت استفراغ به آنها فرم تزریقی بدهید یا در غیر اینصورت نمی توانند قرص ها را تحمل کنند و احساس ناراحتی کنند.” بسیاری از بیماران مبتلا به MEC به دلایلی غیر از استفاده از مواد افیونی ، یبوست دارند. آنها اغلب عوارض جانبی دیگری از مواد افیونی دارند ، از جمله نفخ ، حالت تهوع و استفراغ.

شاه گفت: “هنگامی كه بیماران به بخش اورژانس مراجعه می كنند ، نه تنها قادر به دفع مدفوع نیستند ، بلكه اغلب استفراغ می كنند ، بنابراین داشتن بودجه ای كه می تواند به گونه ای باشد كه از نیاز به داروهای خوراكی جلوگیری كند ، امری مهم است.” MNTX تنها آنتاگونیست افیونی محیطی است که در فرمولاسیون زیر جلدی وجود دارد.

علاوه بر این ، اگر بیماران قادر به کنترل این علائم در خانه با فرمولاسیون تزریقی باشند ، ممکن است نیازی به مراجعه به بخش اورژانس برای درمان ناراحتی های گوارشی خود نباشد.

محصول زنده

مناسب برای اظهار نظر ، دکتر دارن برنر ، دانشیار پزشکی و جراحی در دانشگاه نورث وسترن در شیکاگو ، ایلینوی ، که با این فرمول زیر جلدی کار می کرد ، گفت که “قطعاً یک محصول مناسب است”.

“داده های ارائه شده در اینجا مربوط به بیماران مبتلا به بیماری پیشرفته است که مراقبت های تسکینی را دریافت می کنند در صورتی که دیگر ملین ها از کار افتاده اند و تفاوت و سود بالقوه آن برای MNTX این است که تنها آنتاگونیست گیرنده های میکروپیوئید محیطی است که برای سرطان پیشرفته. ” سایر محصولات فعلاً تأیید شده ، نالوکسگل (Movantik) و نالمدین (Symproic) ، برای درد مزمن بدون سرطان نشان داده شده اند.

یکی دیگر از مزایای بالقوه MNTX زیر جلدی این است که می تواند برای بیمارانی که به آن پاسخ می دهند بسیار سریع عمل کند. وی افزود: “یكی از مواردی كه محققان در این دو مطالعه به آن اشاره نكردند ، اما در مطالعات قبلی نشان داده شد ، این بود كه تقریبا نیمی از بیمارانی كه به این دارو پاسخ دادند ، در 30 دقیقه اول پس از دریافت تزریق ، پاسخ دادند.” برنر گفت اخبار پزشکی Medscape.

این می تواند در موارد اضطراری بسیار مفید باشد زیرا می تواند از پذیرش بیماران در بیمارستان جلوگیری کند. برنر پیشنهاد داد: آنها می توانند با استفاده از داروهای کافی مرخص شوند و به خانه ارسال شوند.

وی گفت: “- ما در متخصص مغز و اعصاب آنها را تجویز نمی كنیم ، اما علی رغم این واقعیت كه بیماران در خانه سالم می مانند و اگر بیماران قادر به تحمل عوامل خوراكی نباشند ، اثرات OIC و فرمولاسیون SC نیز كمك می كند.”

تجزیه و تحلیل جدید داده های حاصل از مطالعات 302 و 4000

هر دو مطالعه در بزرگسالان مبتلا به بیماری پیشرفته و OIC که شرایط آن در برابر استفاده از ملین مقاوم نبود ، انجام شد. هر دو مطالعه تحت کنترل دارونما بودند.

مطالعه 302 شامل 78 بیمار سرطانی و 56 بیمار OIC غیر سرطانی بود. MNTX با دوز 15/0 میلی گرم بر کیلوگرم به صورت زیر جلدی هر روز در میان و به مدت 2 هفته تجویز می شود.

مطالعه 4000 شامل 152 بیمار سرطانی و OIC و 78 بیمار غیر مرتبط با سرطان OIC بود. در این مطالعه ، دوز MNTX بر اساس وزن بدن بود. هفت دوز کمتر یا کمتر از 8 میلی گرم یا 12 میلی گرم به صورت زیر جلدی طی 2 هفته داده شد.

نقاط پایانی اصلی هر دو مطالعه ، نسبت بیمارانی بود که در طی 4 ساعت پس از اولین دوز به یک واکنش شلی غیر نجات دهنده (RFL) دست یافتند و نسبت بیماران با پاسخ RFL در طی 4 ساعت به مدت دو یا بیشتر از چهار دوز اول. در طی 24 ساعت.

شاه توضیح داد که RFL یک نقطه پایانی بالینی قابل توجه است. بیماران می توانند در هر دو مطالعه با دو نقطه نهایی از پیش تعیین شده به حرکات روده دست یابند.

شاه خاطرنشان کرد: همه بیماران به دلیل OIC در بیمارستان بستری نشده اند. معیارهای پذیرش سختگیرانه بود و شامل کمتر از سه بار اجابت مزاج در هفته قبل و عدم کاهش وزن (اجابت مزاج) از نظر بالینی در طی 48 ساعت پس از دریافت اولین دوز داروی مورد مطالعه بود.

محققان گفتند: “در هر دو مطالعه ، میزان قابل توجهی بالاتر از بیماران تحت درمان با MNTX نسبت به دارونما در طی 4 ساعت پس از اولین دوز در بیماران سرطانی و بیماران سرطانی ، RFL را بدست آوردند.”

جدول 1. نسبت بیمارانی که در طی 4 ساعت از اولین دوز به پاسخ RFL رسیده اند

مطالعه 302 پ ارزش مطالعه 4000 پ ارزش
بیماران سرطانی: MNTX 51.4٪ 69.6٪
بیماران سرطانی: دارونما 14.6٪ 05/0 15.1٪ <.001
بیماران غیر سرطانی: MNTX 44٪ 70.3٪
بیماران غیر سرطانی: دارونما 16.7٪ 05/0 22٪ <.001

محققان خاطرنشان کردند: نتایج بین بیماران سرطانی و غیر سرطانی که در مطالعه 4000 تحت درمان OIC قرار گرفتند ، قابل مقایسه است.

جدول 2. تکرار دوز با Mntx زیر جلدی: پاسخ RFL طی 4 ساعت برای دو یا بیشتر از چهار تزریق اول که در 24 ساعت حفظ می شود

مطالعه 302 پ ارزش مطالعه 4000 پ ارزش
بیماران سرطانی: MNTX 51.4٪ 59.5٪
بیماران سرطانی: دارونما 7.3٪ 0001 ≤ 6.8٪ 0
بیماران غیر سرطانی: MNTX 48٪ 70.3٪
بیماران غیر سرطانی: دارونما 10٪ 0001 ≤ 14.6٪ 0

هر دو مطالعه توسط داروسازی سالیکس حمایت مالی شدند. شاه از داروسازی سالیکس عوارض دریافت کرد. برنر مشاور در داروسازی Salix ، AstraZeneca و Purdue Pharma بوده است. AstraZeneca نالوکسگل ایجاد کرده است.

نوزدهمین اجلاس سالانه پزشکی درد در انجمن بیهوشی و درد منطقه ای آمریکا (ASRA): خلاصه 1347. ارسال شده در 21 نوامبر 2020.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر