[ad_1]

در عرض یک ساعت ، یک دوز واحد از آنتی هیستامین ترکیبی ، متشکل از لوراتادین و سودوافدرین (کلاریتین D) ، بیش از دو برابر تسکین دهنده رینیت در مقایسه با اسپری بینی فلوتیکازون (فلوناز) ، نتیجه یک نمایش مقایسه ای است.

دکتر آن الیس از دانشگاه کوئینز ، کینگستون گفت: “اگر بیماران خواهان تسکین سریع هستند ، باید از یک قرص آنتی هیستامین استفاده کنند. از اسپری بینی انتظار سود سریع را نداشته باشید ؛ این سود فقط بعد از 3 تا 5 روز شروع می شود نه بلافاصله.” انتاریو ، کانادا.

الیس گفت: “معمولاً وقتی اسپری استروئید بینی تجویز می كنم ، به بیمار می گویم 3 یا 4 روز شروع نمی شود.” اخبار پزشکی Medscape. “این تایید می کند که اسپری بینی باید برای مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار گیرد.”

برای مطالعه خود ، الیس و همکارانش از دستگاه “هدف منحصر به فرد” برای اندازه گیری اوج جریان تنفسی بینی (PNIF) برای ارزیابی سرعت تسکین داروهای بدون نسخه به بیماران استفاده کردند.

مطالعات متعدد نشان داده است که ترکیب لوراتادین و سودو افدرین بهتر از دارونما است و کاملاً مشهور است که اسپری بینی زمان بر است ، اما هیچ مقایسه ای بین سر انجام نشده است.

بنابراین الیس و همکارانش یک مطالعه متقاطع دوسوکور و چهار گروهی برای ارزیابی جریان هوای بینی در بزرگسالان حساس به گرده گیاه گل میخک پس از یک بار مصرف ترکیبی از لوراتادین و سودوافدرین یا یک دوز واحد اسپری بینی فلوتیکازون طراحی کردند. الیس یافته های نشست علمی سالانه کالج آمریکایی آلرژی ، آسم و ایمونولوژی (ACAAI) 2020 را ارائه داد.

چهار درمان کور

پس از 3 ساعت قرار گرفتن در معرض گرده گیاه گل میخک در واحد مواجهه با محیط زیست ، 84 شرکت کننده در این مطالعه دارای نمره کلی علائم حداقل 7 ، نمره فردی گرفتگی بینی حداقل 2 و کاهش حداقل 15٪ بودند. هنگام اندازه گیری جریان هوای بینی.

به همه شرکت کنندگان آموزش داده شد که از دستگاه اندازه گیری PNIF استفاده کنند و تحت بررسی قرار گرفتند تا جریان قبل و بعد از قرائت تأیید شود. الیس گزارش داد: “ما از دریافت شهادت مداوم خوشحال بودیم.”

هر یک از شرکت کنندگان گرده گیاه راگد را به چالش کشید و سپس به یکی از چهار روش درمانی تصادفی انتخاب شد: قرص ترکیبی شامل لوراتادین 5 میلی گرم و سودوافدرین 120 میلی گرم قرص دارونما دو اسپری بینی فلوتیکازون پروپیونات اسپری بینی 50 میکروگرم ؛ یا اسپری بینی دارونما.

هر چهار درمان در طی بازدید یک روزه از محل مطالعه انجام شد و بین هر درمان 14 روز فاصله وجود داشت. درمان در هر ویزیت بیمار انجام شد و PNIF در 30 ، 60 ، 120 ، 180 و 240 دقیقه ثبت شد.

میانگین کاهش درصد PNIF به مدت 4 ساعت با این ترکیب 31.3٪ بود که بالاتر از 14.8٪ کاهش بود (پ <.001) با اسپری بینی فلوتیکازون و کاهش 11.6٪ (پ <.001) با قرص دارونما.

یک ساعت پس از تجویز ، کاهش PNIF با ترکیب به طور قابل توجهی بیشتر از اسپری بینی بود (7/30 درصد در مقابل 6/8 درصد). پ <.001). با این حال ، کاهش PNIF تفاوت معنی داری بین اسپری بینی و اسپری دارونما نداشت (14.8٪ در مقابل 9.7٪). پ = .195)

الیس گفت: “بر اساس یک دوز ، شروع سریعتر داروهای خوراکی است.”

برای یک اثر طولانی مدت ، بینی خود را اسپری کنید

دکتر آلن میدوز ، رئیس سابق ACAAI گفت: “من به بیمارانم می گویم که 7 تا 10 روز طول می کشد تا اسپری بینی کار کند و یک ماه طول می کشد تا کاملاً اثر بگذارد.”

وی گفت: “برخی مطالعات وجود دارد که نشان دهنده فواید کوتاه مدت فلوتیکازون موضعی است ، اما شما واقعاً مجبورید حداکثر تا یک ماه از آن روزانه استفاده کنید تا اثر بگذارد ؛ بیماران این را نمی فهمند.” اخبار پزشکی Medscape.

وی توضیح داد: قرص ترکیبی به سرعت کار می کند ، اما بعد از چند روز اثر خود را از دست می دهد. وی گفت: “بعد از چهارده روز ، بازده اسپری 10 خواهد بود ، قرص یک خواهد بود.”

وی به بیماران خود می گوید: “وقتی در رختخواب دراز می کشید ، به خود یادآوری کنید ، بینی خود را اسپری کنید.” یا آن را کنار مسواک خود بگذارید تا قبل از خواب بخاطر بسپارد.

میدوز گفت ، فقط حدود 20 درصد بیماران از درمان به درستی استفاده می كنند ، “و این احتمالاً رتبه بالایی است.” “آنها یک بار سمپاشی می کنند و فکر می کنند که نتیجه نمی دهد. خوب ، البته نه.”

بنابراین ، اگر می خواهید تا 3 روز آینده تسکین پیدا کنید ، “یک قرص بخورید”. اما اگر می خواهید پس از 14 روز تسکین پیدا کنید ، “از اسپری بینی استفاده کنید.”

بودجه این مطالعه توسط بایر تأمین شد. الیس رابطه مالی مربوطه را فاش نکرد. میدوز هزینه سخنران را از Optinose پذیرفته است.

نشست علمی سالانه کالج آمریکایی آلرژی ، آسم و ایمونولوژی (ACAAI) 2020: خلاصه A070.

Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر