تزریق پنج دقیقه ای SC داراتوموماب در میلومای مولتیپل R / R


داده های حاصل از مطالعه آپولو شواهدی از تجویز زیر جلدی داراتوموماب (دارزالکس فاسپرو) همراه با پومالیست (پومالیست) و دگزامتازون (Pd) در بیماران مبتلا به مولتیپل میلوما راجعه یا مقاوم به درمان (RRMM) ارائه می دهد.

فرمولاسیون SC داراتوموماب (همراه با هیالورونیداز) در ماه مه در ایالات متحده تأیید شد و با تزریق داخل شکم به مدت 3-5 دقیقه تجویز شد. قبلاً این دارو فقط به صورت تزریق وریدی در دسترس بود.

دکتر جوزف مایکل ، دکترای دکتر گفت: “جذابیت داراتوموماب زیر پوستی 5 دقیقه طول می کشد تا تجویز شود ، به طور قابل توجهی زمان صندلی / کلینیک کاهش می یابد. داراتوموماب وریدی طی چند ساعت تجویز می شود.” mn ، افسر ارشد پزشکی بنیاد بین المللی میلوما ، که برای توضیح با او تماس گرفتند. وی همچنین سطوح پایین واکنشهای تزریق را که با سه قلو زیر جلدی داراتوموماب مشاهده می شود ، برجسته کرد.

وی گفت: “در دوره COVID ، مسیر زیر جلدی ممکن است مسیر باشد.” اخبار پزشکی Medscape.

“این یک ترکیب موثر با مشخصات ایمنی قابل پیش بینی است که استفاده از sc daratumumab در ترکیب با پومالیدومید خوراکی و دگزامتازون را برای بیمارانی که حداقل یک خط قبلی از جمله لنالیدومید را دریافت کرده اند ، مجاز می داند. [Revlimid] و یک مهار کننده پروتئازوم ، “اظهار نظر نویسنده ارشد Meletius A. Dimopoulos ، PhD ، از دانشگاه های ملی و Capodistrian در آتن ، آتن ، یونان.

ترکیب سه گانه در مقایسه با ترکیب دو دارو ، پومالیدومید و دگزامتازون با 37٪ کاهش خطر پیشرفت یا مرگ همراه بود.

وی نتایج آزمایش آپولو را در نشست مجازی انجمن هماتولوژی آمریکا (ASH) 2020 ارائه داد.

چشم انداز برای درمان RRMM

مایکل ، که همچنین استاد گروه تحقیقات سرطان کاربردی و کشف دارو در موسسه تحقیقات ژنومی ترجمه ، ققنوس ، آریزونا است ، اخبار پزشکی Medscape با بینش او در مورد آپولو ، و اینکه چگونه این سه قلو در چشم انداز درمانی RRMM قرار می گیرد.

داراتوموماب برای استفاده در RRMM و MM تازه تشخیص داده شده ، به تنهایی یا در ترکیب با رژیم های مراقبت استاندارد تایید شده است. مایکل خاطرنشان کرد: این دارو در حال حاضر هشت نشانه خاص برای فرمولاسیون وریدی و پنج نشانه برای فرمولاسیون sc دارتوموماب دارد. وی گفت: “مطالعه آپولو” “احتمالاً تأیید زیرپوستی سه قلو داراتوموماب در MM را فراهم می کند.”

به گفته مایکل ، سه گانه داراتوموماب همراه با پومالیدومید و دگزامتازون متداول ترین ترکیب مورد استفاده در اولین عود است و این مطالعه مرحله 3 شواهد اثبات کننده تایید اولیه آن را ارائه می دهد. وی خاطرنشان کرد ، تأیید اولیه دارتوموماب وریدی و وریدی بر اساس یک مطالعه فاز 1b بود.

دکتر نوپور راج از بیمارستان ماساچوست در بوستون به دکتر گفت: “مطالعه آپولو اولین مطالعه تصادفی است که سه قلو D-Pd را با Pd مقایسه می کند.” اخبار پزشکی Medscape. وی توضیح داد که اکثر بیماران شامل آپولو در برابر لنالیدومید مقاوم نبودند ، یعنی جمعیت بیمارانی که به طور معمول در اولین عود مشاهده می شوند. راج گفت: “این رژیم در اولین یا دومین عود در بیشتر بیماران اتخاذ می شود.”

حتما بخوانید:
تور دبی + تور ارزان دبی + پشتیبانی 24 ساعته

مایکل گفت: “مطابق با استراتژی MM ، ما ابتدا از بهترین سه گانه استفاده می کنیم و بهترین را آخرین نگه نداریم.” از سه ماده بازدارنده پروتئازوم بورتزومیب (Velcade) ، لنالیدومید و دگزامتازون در خط اول MM استفاده می شود. وی افزود: “اکثر بیماران معیارهای استفاده از D-Pd را در اولین عود داشتند” ، وی با اشاره به اینکه تمام بیماران در این مطالعه یک مهار کننده پروتئازوم و لنالیدومید را به عنوان درمان خط اول دریافت کرده اند و با این عوامل عود کرده اند یا مقاوم هستند. به آنها.

“زمان کوتاه مصرف و سطح قابل توجهی پایین واکنشهای محل تزریق ، دو ملاحظه مهم برای استفاده از این سه قلو با فرمول زیر جلدی داراتوموماب است. [at first relapse]،” او گفت.

در چشم انداز درمان MM ، سه گانه ایزوتاکسیماب (Sarclisa) ، پومالیدومید و دگزامتازون اخیراً برای RRMM بر اساس داده های مطالعه ICARIA تأیید شده است. ایزاتوکسیماب و داراتوموماب آنتی بادی هایی هستند که به CD38 هدایت می شوند. مایکل اشاره کرد که مجموعه داده های ICARIA و Apollo در بقای بدون پیشرفت (PFS) و نسبت های خطر با هم همپوشانی دارند و به طور قابل توجهی مشابه هستند. با این حال ، دارتوموماب از قبل دارای مزیت است ، زیرا به صورت sc در دسترس است.

چشم انداز درمان MM در سالهای اخیر به سرعت تغییر کرده و ممکن است تغییرات بیشتری ایجاد شود. مایکل پیشنهاد کرد که چهار گروه دارتوموماب ، بورتزومیب ، لنالیدومید و دگزامتازون بر اساس داده های مطالعه GRIFFIN (به روزرسانی نمونه به صورت خلاصه 3243) و سپس انتخاب داروها برای استفاده در مرحله اول ، به احتمال زیاد به تنظیم خط اول برای MM منتقل می شوند. عود نیز تغییر خواهد کرد.

جزئیات مطالعه آپولو

آپولو یک مطالعه فاز 3 با برچسب باز بود که به طور تصادفی بیماران مبتلا به RRMM را به همراه داروی پومالیدومید و دگزامتازون با دوز کم (D-Pd ؛ 151 = n) یا ترکیبی از دو داروی Pd به بیماران مبتلا به RRMM دریافت می کردند.
(153 نفر)

تقریباً 80٪ بیماران نسوز به لنالیدومید و نیمی از آنها مقاوم در برابر مهار کننده پروتئازوم هستند.

میانگین مدت زمان مصرف دارتوموماب 5 دقیقه است. میانگین مدت زمان مطالعه در بیماران با D-Pd بیشتر بود (11.5 ماه در مقابل 6.6 ماه در Pd).

برای نقطه پایانی اولیه ، با میانه پیگیری 16.9 ماه ، PFS میانه برای بیماران دریافت کننده D-Pd 12.4 ماه و برای کسانی که Pd دریافت می کردند 6.9 ماه بود. PFS یک ساله در بیماران دریافت کننده ترکیب سه قلو 52٪ و در بیماران دریافت کننده Pd 35٪ بود. دیموپولوس گزارش می دهد ، تأثیر درمان معمولاً در زیرگروه های مورد مطالعه ثابت است.

حتما بخوانید:
اولین محموله COVID-19 به ایالات متحده بسیاری از کارگران را در معرض خطر قرار خواهد داد

عمق پاسخ در بیماران مبتلا به D-Pd به طور قابل توجهی بیشتر است. بهبود جدی کامل (CR) یا CR در 25٪ بیماران D-Pd در مقابل 4٪ Pd مشاهده شد. میزان پاسخ کلی برای بیماران D-Pd 69٪ و برای بیماران فقط Pd 45٪ بود (پ <.0001). حداقل منفی بیماری باقی مانده در D-Pd بیش از چهار برابر بیشتر است (9٪ در مقابل 2 for برای Pd. پ = .0102)

مشخصات ایمنی D-Pd با مشخصات ایمنی شناخته شده sc daratumumab و Pd سازگار است. واکنشهای محل تزریق درجه 1 یا 2 است و در 5٪ بیماران رخ می دهد. علاوه بر این ، فقط واکنش های محل تزریق درجه 1 که در 2٪ از بیماران رخ داده بود مشاهده شد. جدی ترین عوارض جانبی حین درمان در بیماران D-Pd ذات الریه (15٪ در مقابل 8٪ Pd) و عفونت دستگاه تنفسی تحتانی (12٪ در مقابل 9٪ Pd) است. بروز بدخیمی اولیه ثانویه برای هر گروه 2٪ بود.

نتایج آپولو “جای تعجب نیست”

هنری فونگ ، دکتر ، رئیس بخش پیوند مغز استخوان و سلول درمانی در مرکز سرطان فاکس چیس در فیلادلفیا گفت: “این نتایج تعجب آور نیست و بیشتر از روش فعلی استفاده از ترکیبی از سه دارو در شرایط عودکننده پشتیبانی می کند.” وی گفت: “پنسیلوانیا” اخبار پزشکی Medscape.

اگرچه Fung موافقت کرد که سه گانه مهارکننده پروتئازوم ، IMiD (داروی تنظیم کننده سیستم ایمنی) مانند لنالیدومید و استروئید دگزامتازون در حال تبدیل شدن به استاندارد مراقبت از MM تازه تشخیص داده شده هستند ، D-Pd باید یک گزینه عالی برای بیماران با انتخاب محدود در نظر گرفته شود محیط عود کننده / نسوز.

با این حال ، وی گفت که PFS متوسط ​​12/4 ماهه برای بیمارانی که پس از میانگین دو رژیم قبلی ، D-Pd دریافت می كنند ، رضایت بخش نیست.

“تأثیر بر تاریخ طبیعی بیماری محدود خواهد شد و مدت زمان پاسخ ها با هر رژیم درمانی کاهش می یابد ، و تأثیر واقعی بر بیماری یک استراتژی خط مقدم موثر خواهد بود.” گفت قارچ “این آزمایشی برای تغییر رویه نخواهد بود. ما باید بدانیم که کدام رژیم سه دارو بهترین عملکرد را دارد و نشانگرهای زیستی می توانند پاسخ به یک رژیم فردی را پیش بینی کنند.”

دیموپولوس گزارش می دهد که از Beigene ، Bristol-Myers Squibb ، Amgen ، Takeda ، Celgene و Janssen هزینه دریافت می کند. مایکل گزارش می دهد که دریافت کرده است هزینه های Amgen ، GSK ، Janssen ، Karyopharm ، Sanofi ، Takeda ؛ با Celgene مشورت کنید و بودجه تحقیقاتی را از Celgene و Sanofi دریافت می کند. فانگ در دفتر سخنرانان آپولو است و از Jansen Oncology و Celgene / BMS حق امتیاز دریافت می کند. راج مشاور BMS و Janssen است.

نشست سالانه انجمن هماتولوژی آمریکا (ASH) 2020: خلاصه اجرایی 412. ارسال شده در 6 دسامبر 2020.

برای کسب اطلاعات بیشتر از Medscape Oncology ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma