[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.

گزارش علائم نارسایی قلبی در بزرگسالان مبتلا به COVID-19 نادر است – از زمان شیوع آن در چین تنها چهار مورد گزارش شده است – و اکنون تیمی از متخصصان قلب کودکان در نیویورک گزارش یک مورد از آسیب میوکارد حاد اما برگشت پذیر در نوزاد مبتلا به کووید -19.

مادو شارما ، پزشک از بیمارستان کودکان و مونتفیور در نیویورک ، مادو شارما ، پزشک از بیمارستان کودکان و مونتفیور در نیویورک ، نوزاد 2 ماهه پس از بیش از 2 هفته در بیمارستان بدون اثرات قلبی طولانی مدت بیماری و بدون نیاز به داروی دهان برای نارسایی قلب به خانه بازگشت. گزارش های پرونده JACC. با نظارت دقیق ، اندازه بطن چپ و عملکرد سیستولیک کودک در حد طبیعی باقی مانده و نارسایی میترال برطرف شد. در گزارش مورد اشاره ای به جنسیت نوزاد نشده است.

اما قبل از ظهور دوره مستقیم پس از ترخیص ، کودک در وضعیت نامطلوبی قرار داشت و شرما و تیم او برای تشخیص علل اصلی به چالش کشیده شدند.

این کودک که حدود 7 هفته زودرس به دنیا آمده بود برای اولین بار به بیمارستان آمد و پس از خفگی در غذا کبود شد. تهویه با ماسک فاقد دستگاه تنفس در ED آغاز شد و معاینه سوفل هالوسیستولیک را نشان داد. آزمایش COVID-19 منفی بود ، اما آزمایش بعدی مثبت بود و رادیوگرافی قفسه سینه ، کاردیومگالی و علائم مایع و التهاب در ریه ها را نشان داد.

با نوار قلب تاکی کاردی سینوسی ، افسردگی قطعه ST و سایر ناهنجاری های عملکرد قلب مشخص شد. معاینه ECG ترانتوراسیک بیشتر عملکرد سیستولیک بطن چپ را با 30٪ کسر جهشی ، نارسایی شدید میترال و عملکرد سیستولیک بطن راست به شدت افسرده نشان داد.

درمان شامل رمضوویر و آنتی بیوتیک های داخل وریدی است. در طی دوره بیمارستانی ، بیمار به تهویه غیر تهاجمی منتقل شد ، مجدداً لوله گذاری شد ، بر روی یک استروئید داخل وریدی (متیل پردنیزولون) و هپارین با وزن مولکولی کم قرار گرفت ، از سیستم خارج شد و از نظر عملکرد قلب آزمایش شد.

در روز 14 ، اندازه و عملکرد بطن چپ به حالت عادی بازگشت و در حالی که نارسایی میترال شدید باقی مانده بود ، بعداً بدون درمان های نارسایی قلبی بهبود یافت. کسر جهشی بطن چپ تا 60٪ بهبود یافت و نشانگرهای زیستی قلبی به حالت عادی بازگشتند. در روز شانزدهم میلرینون قطع شد و تیم مراقبت تشخیص دادند که بیمار دیگر نیازی به درمان های نارسایی قلبی دهانی ندارد.

شارما گفت: “اکثر کودکان مبتلا به COVID-19 یا بدون علامت هستند و یا علائم خفیفی دارند ، اما مورد ما احتمال آسیب دیدگی قابل برگشت قلب را در نوزادان مبتلا به COVID-19 نشان می دهد.” “آزمایش COVID-19 در كودكانی كه علائم و نشانه های نارسایی قلبی دارند بسیار مهم است زیرا در مورد اثرات این ویروس اطلاعات بیشتری می گیریم.”

شارما و نویسندگان مشترک هیچ گونه رابطه مالی را فاش نمی کنند.

پرونده JACC Rep. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 2 دسامبر 2020. متن کامل

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر