با توجه به متاثر بودن حالت دندان ها در چهره فرد به خصوص در هنگام لبخند زدن و خندیدن و همچنین بازه زمانی طولانی در درمان ارتودنسی، مبالغ اعلام شده توسط پزشکان به عنوان هزینه ارتودنسی خیلی نجومی و دور از ذهن نبوده و با توجه به امکان پرداخت اقساطی آن تامین هزینه ارتودنسی برای بسیاری از افراد امکان پذیر خواهد بود. به خاطر احساس ناشی از مواد بی حسی، بسیاری از کودکان هنگام غذا خوردن ممکن است به لب، زبان و گونه خود آسیب بزنند. اعمال فشار بیش از حد با ابزار اکسپلورر باعث وارد شدن آسیب به دندان سالم می شود.

زمانی که دندانپزشک از مته برای ترمیم پوسیدگی دندان استفاده می کند، ممکن است قسمت های سالم نیز تحت تماس با مته قرار گیرند. در این روش ترمیم دندان، بعد از برداشت پوسیدگی دندان، ابتدا از مادهای به نام اسید اچ استفاده میشود که سبب ایجاد حفراتی بسیار زیاد در حد میکرون در دندان میگردد.

در صورتی که این پوسیدگی نزدیک ریشه دندان باشد، ممکن است دندان پزشکتان از گلس اینومر، رزین کامپوزیت یا مواد دیگر برای محافظت از عصب استفاده کند. ممکن است بیمار هرگز فاصله بین دندان های خود نداشته باشد و بعد ها این فواصل شروع به پدیدار شدن کنند؛ ممکن است فواصل یا شکاف ها بسیار کوچک باشند و بسیاری موارد دیگر که اکثر بیماران به آنها هیچ توجهی نمیکنند. یا اگر پرداخت کنند این مبلغ بسیار ناچیز است. با توجه به این که درمان ارتودنسی در دانشکده ها و دانشگاه شهید بهشتی توسط دانشجویان این رشته انجام می شود در مقایسه با کلینیک ها و مطب های خصوصی بیمار مبلغ ناچیزی را بابت درمان ارتودنسی پرداخت می نماید.

زیرا بیمه های تکمیلی مختلف شرایط گوناگونی برای بازپرداخت مبلغ درمان ارتودنسی دارند. معمولا هزینه ارتودنسی برای بیماران مختلف به علت استفاده از روش های درمانی متفاوت متغیر می باشد. لازم است بدانید که بیمه تامین اجتماعی معمولا قوانین متغییری در این مورد اعمال می نماید و اگر می خواهید از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده نمایید لازم است به مراکز درمانی و بیمارستان های مخصوص تامین اجتماعی مراجعه کنید. درمان ارتودنسی دندان به عنوان یک سرمایه گذاری طلایی بر روی زیبایی لبخند و چهره شما، ارزش پرداخت هزینه ارتودنسی دندان را دارد و شما با صرف هزینه در ارتودنسی دندان در بلند مدت در هزینه های درمان دهان و دندان خود صرفه جویی ترمیم دندان عقب مؤثری خواهید داشت.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان زیرکونیا بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر