[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع ویروس کرونا.

بیمارانی که پس از درمان طولانی مدت با سرطان از سیستم ایمنی شدید رنج می برند و مبتلا به COVID-19 می شوند ، ممکن است حداقل 2 ماه پس از شروع علائم ، به یک ویروس زنده مSثر در SARS-CoV-2 مبتلا شوند و ممکن است نیاز به دوره های طولانی انزوا داشته باشند.

جداسازی ویروسهای زنده در 18 بیمار که تحت پیوند سلولهای بنیادی خونساز یا گیرنده آنتی ژن کایمریک سلول T (CAR) قرار گرفتند و در 2 بیمار مبتلا به لنفوم تشخیص داده شد.

این کشف در تاریخ 1 دسامبر در نامه ای تحقیقاتی در مجله پزشکی نیوانگلند.

نویسنده اصلی ، مینی کامبوجیا ، دکتر ، رئیس اپیدمیولوژیست پزشکی در مرکز سرطان Memorial Sloan Kettering در نیویورک ، گفت: افرادی که در غیر این صورت سالم هستند در صورت دریافت COVID-19 “دیگر پس از هفته اول بیماری مسری نیستند.”

“ما باید در مورد چگونگی ذهن آزاد داشته باشیم [much] بیماران با نقص ایمنی طولانی تر ممکن است خطر ابتلا به عفونت را برای دیگران ایجاد کنند. “

داستان کامبوی اخبار پزشکی Medscape که تجربه قبلی تیم وی در مورد گیرندگان پیوند سلولهای بنیادی حاکی از آن بود که بیماران دارای نقص ایمنی شدید ویروسهای دیگر (مانند ویروس سنسیسیال تنفسی ، پاراآنفلوانزا و آنفلوانزا) را برای مدت زمان بیشتری نسبت به گروه کنترل سالم ریخته اند.

محققان بر اساس آخرین یافته های خود ، ممکن است نیاز به تجدید نظر در دستورالعمل های فعلی اقدامات پیشگیرانه برای جداسازی COVID-19 برای بیماران مبتلا به نقص ایمنی باشد. کامبوج گفت ، حتی اگر تنها بخش کوچکی از بیماران سرطانی مبتلا به COVID-19 به مدت طولانی مسری باشند ، “این یک خطر باقی مانده است که باید برطرف شود.”

کمبوی همچنین به پزشکان پیشنهاد کرد که معیارهای مبتنی بر آزمایش را برای تعیین زمان آزاد شدن بیمار پیوندی از انزوا دنبال کنند.

ریختن ویروس زنده

برای این مطالعه ، محققان از فرهنگ سلولی برای شناسایی ویروس زنده در نمونه های جمع شده از راه حلقی و خلط از 20 بیمار مبتلا به نقص ایمنی مبتلا به COVID-19 (با COVID-19 بین 10 مارس و 20 آوریل تشخیص داده شده) استفاده کردند.

از این 20 بیمار ، 15 نفر تحت درمان فعال یا شیمی درمانی قرار گرفتند. یازده نفر از این گروه به یک عفونت شدید COVID-19 مبتلا شدند.

در مجموع 78 نمونه نفس جمع آوری شد. محققان گفتند: RNA ویروسی تا 78 روز پس از شروع علائم شناسایی شد.[and] ویروس زنده در 10 نمونه از 14 نمونه نازوفارنکس (71٪) که از روز اول آزمایش آزمایشگاهی در دسترس بودند ، شناسایی شد. “

پنج بیمار پیگیری شدند و از این بیماران ، تیم ویروس را تا 61 روز پس از شروع علائم کشت داد. دو نفر از این گروه كوچك 5 نفره ، پیوند سلول های بنیادی خونساز آلوژنیك دریافت كردند و یك بیمار در 6 ماه گذشته تحت درمان با سلول T T قرار گرفت. جالب است که این بیمار از نظر آنتی بادی ویروس کرونا منفی باقی ماند.

برای 11 بیمار ، تیم ژنوم را از نمونه های سریال به دست آوردند و دریافتند که “هر بیمار به یک ویروس آلوده است و هیچ تغییر قابل توجهی در توالی اجماع نمونه های اصلی سریال یا جدایه های کشت شده وجود ندارد.” آنها یادآور می شوند که این یافته ها با عفونت مداوم سازگار است.

نویسندگان روابط مالی مربوط را فاش نمی کنند.

N Engl J Med. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 1 دسامبر سال 2020. نامه تحقیق

برای کسب اطلاعات بیشتر از Medscape Oncology ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر