[ad_1]

تحقیقات جدید نشان می دهد ، نوجوانانی که تحت عمل جراحی گاسترکتومی آستین قرار می گیرند ، 1 سال پس از جراحی ، تراکم استخوان و بافت چربی بیشتری در مغز استخوان دارند.

دکتر میریام بردلا از بیمارستان ماساچوست در بوستون گفت: “این تقریبا متناقض است.” اخبار پزشکی Medscape. “علیرغم کاهش چشمگیر چربی بدن ، این کودکان چربی استخوان بیشتری دارند و تراکم استخوان را کاهش می دهند.”

وی توضیح داد كه قسمت تشكیل شده معده مملو از سلولهای آنابولیك است كه برای ایجاد توده استخوانی مهم هستند. “وقتی این سلول ها بریده شوند ، بدن نمی تواند هورمون هایی برای ساخت استخوان تولید کند.” وی افزود ، این مسئله سو with جذب است. “بریدن قسمت هایی از معده یا روده منجر به جذب کمتری می شود.”

وی گفت که مشهور است که جراحی چاقی در بزرگسالان اثرات طولانی مدت بر استخوان ها دارد ، اما این اولین بار است که در کودکان مورد مطالعه قرار می گیرد.

بردلا گفت: “هیچ کس به فکر از دست دادن استخوان در کودکان نیست ، اما این فوق العاده مهم است.” “بلوغ تا 25 سالگی زمانی است که ما تراکم استخوان را افزایش می دهیم ، بنابراین اگر اتفاقی در این زمان حساس بیفتد ، می تواند منجر به ضعف استخوان در زندگی شود.” در مورد این نوجوانان ، اوج توده استخوان هرگز به دست نمی آید.

برای بررسی تأثیر گاسترکتومی آستین بر تراکم استخوان و بافت چربی مغز استخوان در نوجوانان بسیار چاق ، محققان بیمارستان ماساچوست و دانشکده پزشکی هاروارد 52 نوجوان را با شاخص توده بدنی (BMI) 45 استخدام کردند. آنها حجم مواد معدنی را اندازه گیری کردند. تراکم با استفاده از توموگرافی کامپیوتری کمی (QCT) ستون فقرات کمر – سایپرز ، باشگاه دانش

“ما به جای DEXA از QCT استفاده کردیم [dual energy x-ray absorptiometry] اسکن ، زیرا تحت تأثیر تغییرات بافت نرم قرار نمی گیرد. او کمتر در معرض تغییرات شدید در وزن بدن است ، “بردلا گفت.” با اسکن DEXA ، بیش از حد تعداد مصنوعات موجود است. “

نیمی از گروه (26 نفر) تحت عمل جراحی قرار گرفتند. در 1 سال ، کسانی که تحت عمل جراحی قرار گرفتند به طور متوسط ​​34 کیلوگرم (75 پوند) از دست دادند. نوجوانان گروه کنترل به طور متوسط ​​0.2 کیلوگرم (0.5 پوند) از دست دادند (پ <.0001).

هر دو گروه در پیگیری 1 ساله اسکن QCT را تکرار کردند. محققان کاهش تراکم استخوان را در افرادی که تحت عمل جراحی گاسترکتومی آستین قرار گرفتند ، در مقایسه با گروه کنترل کاهش دادند (پ = .046).

در سخنرانی خود ، بردلا QCT ستون فقرات L2 را در یک زن 17 ساله قبل از عمل و 12 ماه بعد نشان داد. تراکم معدنی استخوان حجمی آن از 183 میلی گرم در سانتی متر کاهش می یابد3 حداکثر 146 میلی گرم در سانتی متر3.

بردلا گفت: گاسترکتومی آستین در کودکان برای استخوان ها مضر است. “شما باید از استخوان های خود مراقبت کنید. این چیزی است که مردم به آن فکر نمی کنند و احتمالاً در جوانی مشکلی ایجاد نخواهد کرد ، اما احتمالاً در سنین بالاتر آن بیماران پوکی استخوان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.”

وی هشدار می دهد ، بیماران باید از این موضوع آگاه باشند و برای مقابله با از دست دادن استخوان گام بردارند. وی گفت: نوشیدن شیر ، مصرف ویتامین D و ورزش با وزن می تواند به افزایش تراکم استخوان کمک کند.

وی گفت: افزایش چربی در استخوان ها نیز نگران کننده است. بردلا توضیح داد: افزایش بافت چربی در استخوان ها پدیده ای است که در بیماران مبتلا به بی اشتهایی مشاهده می کنیم.

وی توضیح داد که به نظر می رسد بدن در صورت نیاز بعداً چربی را در استخوان ها ذخیره می کند. “ما می دانیم که در سو mal تغذیه شدید ، بدن توانایی متابولیسم چربی در استخوان ها را دارد.”

اپیدمی چاقی آمریکایی جای خود را به افزایش 100 برابری اقدامات گاسترکتومی آستین در بین نوجوانان بین سال های 2005 و 2014 داد. “وی گفت:” این بیماران برای جلوگیری از مرگ ناشی از ایست قلبی یا دیابت ، به این جراحی احتیاج دارند. “اما ما باید اطمینان حاصل کنیم که آنها اغلب تراکم مواد معدنی استخوان خود را بررسی می کنند.”

مارک میچالسکی ، دکترای بیمارستان ملی کودکان ، کلمبوس ، اوهایو ، گفت: “نتایج این مطالعه مهم است.” اخبار پزشکی Medscape. “اما باید آنها را در متن قرار داد.”

“انگیزه و استدلالی در حمایت از جراحی چاقی وجود دارد ، زیرا این امر کاهش قابل توجهی در BMI و برگشت معکوس و تسکین کلی بیماریهای مرتبط با چاقی ایجاد می کند.”

وی گفت که آنچه در این مطالعه بررسی نشده این است که آیا این جمعیت در طول مسیر از افزایش شکستگی تراکم استخوان رنج می برند یا خیر

میهالسکی گفت: “این نتایج یک عکس فوری از زمان است – یک عکس فوری از یک نقطه زمانی بعد از عمل است.” “آیا ما فرایندی را مشاهده می کنیم که نشان دهنده یک تغییر پایدار در کانی سازی استخوان باشد؟ تصور اینکه یافته های اشعه ایکس در اینجا می تواند به یک تأثیر بالینی واقعی منجر شود ، منطقی نیست ، اما ما نمی دانیم.”

بردلا و میهالسکی هیچ گونه روابط مالی را فاش نکردند.

نشست سالانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی (RSNA):
خلاصه PD-1A-48 اثر گاسترکتومی آستین بر بافت چربی مغز استخوان در نوجوانان چاق 29 نوامبر – 4 دسامبر 2020

اینگرید هاین خبرنگار مستقلی در زمینه بهداشت و فناوری و مستقر در هادسون ، کبک است.

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر