ترانس سکسوال ها کمتر در معرض سرطان پروستات قرار می گیرند


نیویورک (سلامت رویترز) – محققان می گویند افراد تراجنسیتی کمتر از لزبین ، همجنسگرایان یا دوجنسگرایان تحت غربالگری سرطان پروستات قرار می گیرند و در تصمیم گیری آگاهانه شرکت می کنند.

دکتر پائولا نیرا از مرکز بهداشت ترنس جنسی جان هاپکینز در بالتیمور گفت: “رسیدگی به نیازهای بهداشتی جمعیت اقلیت های جنسی و جنسی (SGM) همچنان منطقه ای از دارو برای همه تخصص ها است که توجه بیشتری را می طلبد.” رویترز سلامتی از طریق ایمیل. “جوامع SGM ، و بخصوص افراد غیر باینری ، در تحقیقات پزشکی كم نمایندگی یا كم نمایندگی داشته اند. کمبود آمار جمعیتی SGM توانایی ما را برای مقابله موثر با بسیاری از نابرابری های بهداشتی که این جوامع با آن روبرو هستند ، مختل می کند. “

همانطور که در اورولوژی اروپا گزارش شده است ، دکتر نیرا و همکارانش هنگام تعیین تکلیف ، پایگاه داده سیستم نظارت بر فاکتورهای رفتاری را برای بزرگسالان لزبین ، همجنس گرایان ، دوجنس ها و تراجنسیتی ها (LGBT) جستجو کردند. سوالات آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) در مطالعه سالانه.

بیش از 164000 شرکت کننده واجد شرایط غربالگری PSA بودند که تخمین زده می شود 1.2 میلیون نفر دگرباش جنسی باشد.

رگرسیون لجستیک چند متغیره نشان داد که در مقایسه با گروههای سیسگرند (CG ؛ هویت جنسیتی مربوط به جنسیت تعیین شده در بدو تولد است) ، گروههای همجنسگرا و دوجنسیتی CG به احتمال زیاد غربالگری PSA دارند (CG gay: نسبت شانس ، 1.07 ؛ دوجنسگرای CG: OR ، 1.06) ؛ تحت آزمایش PSA قرار گرفته اند (CG gay: OR ، 1.29؛ CG bisexual: OR، 1.13) ؛ و توسط پزشک آنها برای غربالگری PSA توصیه شده است (CG gay: OR، 1.15؛ CG bisexual: OR، 1.16).

حتما بخوانید:
دوزینگ پمپ - قیمت روز پمپ کلرزن - دوزینگ پمپ (تزریق مواد شیمیایی)

گروه های باقیمانده کمتر تحت غربالگری PSA قرار می گیرند و برای غربالگری PSA توصیه می شوند.

بعلاوه ، شرکت کنندگان همجنسگرا در CG احتمالاً تصمیم آگاهانه اتخاذ می کنند (OR ، 1.10) ، در حالی که سایر گروه ها کمتر چنین تصمیمی می گیرند. شرکت کنندگان در همجنسگرایان CG همچنین به احتمال زیاد در تصمیم گیری مشترک (2.55 OR) شرکت می کنند ، در حالی که برای گروه های دیگر هیچ ارتباطی وجود ندارد.

دکتر نیرا گفت: “پرداختن به این ناهماهنگی های بهداشتی چند وجهی است و باید شامل مشارکت جوامع SGM در تحقیقات ، جمع آوری اطلاعات جمعیتی SGM و داده های مراقبت های بالینی در پرونده های پزشکی و آموزش باشد.”

وی گفت: “بیماران باید در مورد اهمیت غربالگری كه بر اساس آناتومی و سابقه پزشكی آنهاست ، یاد بگیرند. “مخالفت با بی اعتمادی بنیادین به سیستم مراقبت های بهداشتی که در جوامع SGM به دلیل تبعیض تاریخی و مستمر وجود دارد ، برای پزشکان سنگین است – ترس که اغلب مردم را وادار به کنار گذاشتن غربالگری های معمول می کند.”

وی گفت: “آموزش برای همه رشته های بهداشتی باید بیانگر این باشد كه ما فراگیر هستیم ، مسائل بهداشتی SGM را می فهمیم و متعهد به ایجاد محیطی حمایتی براساس صلاحیت های فرهنگی و بالینی هستیم.” “این شامل تغییر در تفکر از پیوند الگوریتم ها و فرآیندهای غربالگری با نشانگرهای جنسیتی به یکی بر اساس موجودی اندام ها است … یعنی غربالگری پروستات برای هر مردی که دارای پروستات است ضروری است.”

وی در پایان گفت: “پیام ترک اعتیاد پزشکان این است که اگر ما می خواهیم از بیماران مبتلا به LGBTQ + مراقبت با کیفیت و بیمار محور ارائه دهیم ، کارهایی برای انجام کار داریم.”

حتما بخوانید:
آموزش تایپ دهانگشتی - تایپ سریع - مکتبخونه

دکتر جوشوا صافر ، مدیر اجرایی ، مرکز طب ترانس جنسیتی و جراحی در سیستم بهداشتی کوه سینا و استاد پزشکی ، دانشکده پزشکی ایکان در کوه سینا در نیویورک ، در نامه ای به رویترز سلامتی اظهار نظر کرد. “بسیاری از ارائه دهندگان ممکن است زنان ترانس سکسوال را در معرض خطر سرطان پروستات قرار ندهند. پروستات حتی در زنان تراجنسی که تحت عمل جراحی ترمیم دستگاه تناسلی قرار گرفته اند نیز حفظ می شود.”

وی گفت: “تشبیه در مورد مردان تراجنسیتی اعمال می شود ، بیشتر آنها تخمدان و رحم خود را حفظ می كنند ، اما اغلب تحت غربالگری ، حتی غربالگری مستقیم برای سرطان دهانه رحم نیستند.”

وی گفت: “ممکن است خطرات بهداشتی برای افراد تراجنسیتی با روش های درمانی خاص کاهش یابد.” “به عنوان مثال ، شواهدی وجود دارد که میزان ابتلا به سرطان پستان در زنان تراجنسیتی کمتر از زنان سیسجندر در هلند است. با این حال ، ما می دانیم که احتمال ابتلا به سرطان پروستات در زنان تراجنسی و سرطان پستان در مردان تراجنسی و زنان تراجنسیتی وجود دارد. “

وی گفت: “ارتباطات در خانه ، ایجاد محیطی دوستانه برای تشویق افراد تراجنسیتی به احساس امنیت برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی و آگاهی از این نکته است که حتی اگر پروتکل های دقیق هنوز وجود نداشته باشد ، باید برنامه ای وجود داشته باشد. برای نظارت بر قسمتهای موجود بدن از نظر سرطان ، صرف نظر از هویت جنسیتی فرد. “

منبع: https://bit.ly/370i4nf اورولوژی اروپا ، آنلاین 26 نوامبر 2020
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma