[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در Medscape پیدا کنید مرکز منابع ویروس کرونا.

پرزیدنت ترامپ یکشنبه شب در توئیتی نوشت در حال لغو بخشنامه ای است که اجازه واکسیناسیون علیه مقامات ارشد دولت علیه ویروس کرونا را می دهد در زمانی که واکسیناسیون عمومی محدود به کارمندان بهداشت و ساکنان خانه های سالمندان است.

توییتر اواخر شب یکشنبه نوشت: “افرادی که در کاخ سفید کار می کنند باید کمی دیرتر در برنامه واکسن بزنند ، مگر اینکه صریحاً مورد نیاز باشد.” “من این اصلاح را خواستم. من قرار نیست واکسن بزنم ، اما منتظر انجام این کار در زمان مناسب هستم. متشکرم!”

نیویورک تایمز ابتدا از برنامه واکسیناسیون برخی از کارمندان کاخ سفید خبر داد. مشخص نبود که کدام یک از افراد دولت واکسینه می شوند.

دولت در ابتدا از طرح واکسیناسیون افرادی که در کاخ سفید کار می کردند دفاع کرد ، اگرچه CDC توصیه کرد که ابتدا کارکنان مراقبت های بهداشتی و ساکنان مراکز درمانی طولانی مدت واکسن را دریافت کنند.

به گزارش نیویورک تایمز ، جان اولیوت سخنگوی شورای امنیت ملی در بیانیه ای قبل از خطاب به ترامپ گفت: “مقامات ارشد در هر سه شاخه دولت واکسن را با توجه به تداوم پروتکل های دولت تعیین شده در سیاست های اجرایی دریافت خواهند کرد.” اطمینان دارد که واکسن ایمن و م asثر همانند مقامات ارشد دولت آمریکا را دریافت می کند. “

ترامپ خودش در ماه اکتبر به COVID-19 مبتلا شد و چندین روز را در بیمارستان برای بهبودی سپری کرد. بسیاری دیگر از کارمندان دولت مثبت هستند.

بلومبرگ نیوز روز یکشنبه اعلام کرد ، یک رئیس انتقال منتخب جو بایدن تأیید کرده است که واکسن ویروس کرونا را دریافت خواهد کرد ، زیرا دکتر آنتونی فاوسی گفت که این ایمنی ندارد.

پیش از این ، بایدن گفته بود كه وی و كاملا هریس معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده واكسن را به صورت علنی مصرف می كنند تا به ایمنی واكسن اطمینان داشته باشند. سایر کسانی که گفته اند واکسن می زنند ، رئیس جمهور پیشین باراک اوباما ، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون است.

فاوسی ، رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، حدود یک ماه پیش به MSNBC گفت که در صورت تأیید واکسن Pfizer ، وی را استفاده خواهد کرد. این واکسن هفته گذشته تأیید شد و روز یکشنبه برای توزیع به 50 کشور ارسال شد.

منابع:

توییتر ترامپ

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1338325735778476035

نیویورک تایمز. ترامپ طرحی را برای سرعت بخشیدن به واکسن برای مقامات کاخ سفید به تعویق می اندازد.

https://www.nytimes.com/live/2020/12/14/world/covid-19-coronavirus#trump-delays-a-plan-to-fast-track-vaccines-for-hith-house-staff- اعضا

اخبار بلومبرگ. “بایدن از دستورالعملهای فاوسی در مورد زمان تزریق واکسن پیروی می کند: مددکار”

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-14/biden-will-follow-fauci-s- راهنمایی-در-هنگام-گرفتن-واکسن-کمک

WebMD “Fauci برای واکسن تایید شده علیه Pfizer COVID”

https://www.webmd.com/lung/news/20201111/fauci- یک- دستگاه-تصفیه-شده-واکسن- تصویب شده- مصرف می شود[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر