[ad_1]

(رویترز) – شرکت های تولید کننده دارو گفتند که Pfizer Inc و BioNTech ممکن است ماه آینده مجوز اضطراری واکسن COVID-19 خود را برای ایالات متحده و اروپا تأمین کنند ، چهارشنبه

مشخص شده است که اثر واکسن در بین گروههای سنی و قومی سازگار است ، و این یک نشانه امیدوار کننده است ، زیرا این بیماری افراد مسن و برخی گروهها از جمله سیاه پوستان را به طور نامناسبی آسیب رسانده است.

Ugur Sahin ، مدیر عامل BioNTech به رویترز گفت ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده ممکن است تا اواسط دسامبر استفاده اضطراری را فراهم کند. وی افزود ، تأیید مشروط در اتحادیه اروپا می تواند در نیمه دوم دسامبر تأمین شود.

وی گفت: “اگر همه چیز خوب پیش برود ، می توانم تصور كنم كه در نیمه دوم دسامبر تأیید كنیم و قبل از كریسمس زایمان را شروع كنیم ، اما در واقع فقط اگر همه چیز خوب پیش برود.”

میزان موفقیت این واکسن ، که توسط سازنده داروی آمریکایی و شریک آلمانی BioNTech تولید شده است ، بسیار بالاتر از آن چیزی است که از نظر تنظیم کننده ها قابل قبول است. کارشناسان می گویند این یک موفقیت قابل توجه در رقابت برای پایان دادن به همه گیری است.

از 170 داوطلب مبتلا به COVID-19 در مطالعه Pfizer که بیش از 43000 نفر در آن شرکت داشتند ، 162 نفر به جای واکسن دارونما دریافت کردند ، یعنی 95٪ م vaccثر بودن واکسن بود. از 10 نفری که COVID-19 شدید داشتند ، یک نفر این واکسن را دریافت کرد.

انریکو بوچی ، زیست شناس از دانشگاه تمپل در فیلادلفیا گفت: “اولین بار در تاریخ بشر: کمتر از یک سال از توالی ویروس تا آزمایش بالینی در مقیاس وسیع واکسن ، همچنین بر اساس یک تکنیک کاملا جدید.” “امروز یک روز خاص است.”

Sahin از BioNTech گفت که درخواست برای سازمان استفاده اضطراری ایالات متحده (EUA) در روز جمعه ثبت خواهد شد.

یک منبع آگاه از این وضعیت گفت ، اگرچه ممکن است تاریخ تغییر کند ، یک کمیته مشورتی FDA قصد دارد پیش از این در تاریخ 8-10 دسامبر برای بحث در مورد واکسن تشکیل جلسه دهد. FDA به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

COVID-19 کار می کند

آزمایش نهایی یک هفته بعد از نتایج اولیه نشان می دهد که واکسن بیش از 90٪ موثر بوده است. Moderna Inc اطلاعات اولیه واکسن خود را روز دوشنبه منتشر کرد که نشان دهنده کارایی 94.5٪ است.

الکس هازارد ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده گفت: “ما اکنون دو واکسن ایمن و بسیار م haveثر داریم که می تواند توسط سازمان غذا و دارو تأیید شود و برای توزیع ظرف چند هفته آماده شود.”

مقامات آمریكایی گفتند كه واكسن Moderna ظرف هفت تا 10 روز از دریافت EUA از Pfizer مجاز خواهد بود ، ایالات آماده است كه ظرف 24 ساعت توزیع شود.

نتایج بهتر از حد انتظار از هر دو واکسن ، هر دو با فناوری RNA ارسال شده جدید (mRNA) ساخته شده است ، امیدها را برای پایان دادن به همه گیری که بیش از 1.3 میلیون نفر کشته و ویرانگر اقتصاد و زندگی روزمره است ، افزایش داده است.

این خبر به ویژه مورد استقبال قرار گرفت ، زیرا ویروس بار دیگر در سراسر جهان پخش شد و تقریباً هر روز رکورددار عفونت های جدید و بستری شدن در بیمارستان شد.

مشخص شد که عکس Pfizer-BioNTech در افراد بالای 65 سال به ویژه در گروه پرخطر 94٪ موثر است.

اندرو هیل ، یکی از محققان ارشد تحقیق در بخش داروسازی در دانشگاه لیورپول ، گفت: “این شواهدی است که ما برای اطمینان از محافظت از آسیب پذیرترین افراد نیاز داریم.”

سهام در سطح جهانی افزایش یافت زیرا نتایج نظرسنجی با نگرانی در مورد افزایش نرخ عفونت مقابله کرد.

سرمایه گذاران تولید واکسن را به عنوان رقابتی بین شرکت ها تلقی می کنند ، اگرچه به احتمال زیاد در آینده قابل پیش بینی تقاضای جهانی برای تعداد بیشتری واکسن وجود دارد.

عکسهای توزیع

فایزر گفت که انتظار دارد در سال جاری تا 50 میلیون دوز واکسن تولید کند که برای محافظت از 25 میلیون نفر کافی باشد و سپس در سال 2021 تا 1.3 میلیارد دوز تولید شود.

در حالی که برخی از گروه ها مانند کارمندان بهداشت در ایالات متحده و انگلستان برای واکسیناسیون در اولویت قرار دارند ، ماه ها طول می کشد تا راه اندازی مقیاس بزرگ در هر دو کشور آغاز شود.

روز چهارشنبه ، فایزر گفت که پیشنهاد داده است میلیون ها دوز در نیمه اول سال 2021 به برزیل ارائه دهد. علاوه بر این ، توافق نامه هایی با اتحادیه اروپا ، آلمان و ژاپن دارد ، که توزیع آنها می تواند سال آینده آغاز شود.

مایک رایان ، کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی ، گفت که حداقل چهار تا شش ماه زمان لازم است تا واکسیناسیون قابل توجهی در سراسر جهان انجام شود.

انتشار عکس Pfizer-BioNTech به دلیل نیاز به ذخیره آن در دمای شدید سرمای 70- درجه سانتیگراد پیچیده است. با این وجود می توان آن را در یخچال معمولی تا پنج روز یا حداکثر 15 روز در جعبه تحویل حرارتی نگهداری کرد.

واکسن Moderna می تواند تا شش ماه در دمای -20 درجه سانتیگراد نگهداری شود ، اگرچه انتظار می رود در دمای طبیعی یخچال از 2 تا 8 درجه سانتیگراد (36 درجه -46 درجه فارنهایت) به مدت 30 روز ثابت باشد.

خستگی و سر درد

فایزر گفت واکسن به خوبی تحمل می شود و عوارض آن بیشتر خفیف تا متوسط ​​است و به سرعت از بین می رود. تنها عوارض جانبی شدید که توسط داوطلبان تجربه شد خستگی (3.8٪) و سردرد (2٪) بعد از دوز دوم بود. افراد مسن عوارض جانبی کم و خفیف تری را گزارش می کنند.

دیوید اشپیگل هالتر ، استاد و کارشناس ارتباطات و شواهد در مورد خطر در دانشگاه کمبریج ، گفت: “این نتایج برجسته است و داده های ایمنی خوب به نظر می رسد.”

از ده ها تولیدکننده دارو و تیم تحقیقاتی که برای تولید واکسن COVID-19 رقابت می کنند ، اطلاعات بعدی از مرحله نهایی احتمالاً از AstraZeneca Plc با دانشگاه آکسفورد در ماه نوامبر یا دسامبر خواهد بود. جانسون و جانسون گفتند که در آستانه ارائه داده ها در سال جاری است.

اجازه دادن به واکسن برای کودکان بیشتر طول خواهد کشید. فقط Pfizer واکسیناسیون داوطلبان زیر 18 و 12 سال را آغاز کرده است. Moderna و J&J اظهار داشتند که امیدوارند به زودی آزمایش واکسن روی افراد جوان را آغاز کنند.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر