[ad_1]

به دنبال انتشار رهنمودهای مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) مواد افیونی در مارس 2016 ، میزان قابل توجهی در تجویز این داروها کاهش چشمگیری داشته است – به استثنای بیمارانی که بیشترین خطر سو abuse مصرف و مصرف بیش از حد مواد افیونی را دارند ، تحقیقات جدید را نشان دهید

نتایج حاصل از یک مطالعه مقطعی بزرگ نشان می دهد که از زمان انتشار دستورالعمل های درد غیر سرطانی ، نسخه های افیونی برای بیماران مبتلا به افسردگی ، اضطراب یا سو abuse مصرف مواد افزایش یافته است.

محقق ، جفری اف شرر ، استاد گروه پزشکی خانواده و جامعه ، دانشکده پزشکی در دانشگاه سنت لوئیس ، سنت لوئیس ، میسوری ، گفت: “میزان تجویز مواد افیونی در حال کاهش است ، اما در جمعیت مناسب نیست.” اخبار پزشکی Medscape.

“تجویز مواد مخدر پرخطر در بین جمعیت هایی که بیشتر نگران تبدیل شدن آنها به مصرف کنندگان مزمن مواد مخدر و سو developing مصرف و مصرف بیش از حد آنها هستیم ، کاهش نمی یابد.”

این مطالعه در تاریخ 2 دسامبر به صورت آنلاین منتشر شد شبکه جاما باز است

سوالات بی پاسخ

همانطور که گزارش شده است اخبار پزشکی Medscape، دستورالعمل CDC توصیه هایی را برای درمان با مواد افیونی بیماران مراقبت های اولیه با درد غیر سرطانی ارائه می دهد. انتشار آن با کاهش در میزان تجویز مواد مخدر ، تجویز دوزهای بالا و تجویز همزمان بنزودیازپین ها همراه بود.

با این حال ، مشخص نیست که آیا انواع تجویز شده مواد افیونی از زمان انتشار دستورالعمل تغییر کرده اند یا اینکه بیماران با اختلالات روانپزشکی که در معرض سو abuse مصرف مواد افیونی هستند ، احتمال کمتری برای دریافت مواد مخدر با پتانسیل سو for مصرف دارند.

محققان از مجموعه داده های بالینی ناشناخته Optum استفاده نکردند. تجزیه و تحلیل شامل 279،435 بیمار (141،219 قبل و 138،216 پس از انتشار دستورالعمل ها) بود. میانگین سنی بیماران 53 سال بود ، 61٪ زن و 80٪ سفید پوست بودند.

محققان شانس تجویز مواد مخدر لیست II را که شامل کدئین ، هیدروکدون و اکسی کدون است ، با احتمال تجویز مواد مخدر لیست IV (ترامادول) به مدت 18 ماه قبل و بعد از انتشار دستورالعمل ها مقایسه کردند.

شرر خاطرنشان كرد كه يكي از عناصر مهم اين مطالعه ، اندازه گيري نسخه هاي افيوني جديد به جاي ادامه نسخه هاي موجود است.

محققان این تجزیه و تحلیل را به مواد افیونی محدود کردند که بیشتر در ایالات متحده توزیع می شود. ترامادول ، داروی مقایسه کننده ، با عوارض جانبی کمتری و پتانسیل کمتری برای سو abuse مصرف نسبت به داروهای لیست II همراه است.

متغیرهای متغیر شامل سن ، جنس ، نژاد / قومیت ، نوع پزشک ، منطقه جغرافیایی ، چاقی و وضعیت درد هستند. محققان همچنین زمان را از اولین نسخه احتمالی جدید افیونی در ماه تنظیم کردند.

خبر خوب ، خبر بد

محققان کدهای تشخیصی را برای بیش از 900 بیماری درد که مواد افیونی برای آنها نشان داده شده است ، دسته بندی می کنند. این موارد شامل آرتروز ، درد اسکلتی عضلانی ، کمر درد ، درد نوروپاتیک و سردرد است.

پس از تنظیم برای متغیرهای متغیر ، در کل نسبت به نسخه های ترامادول (نسبت شانس) 14 درصد کاهش در نسخه های اکسی کدون وجود دارد. [OR]، 0.86؛ 95٪ CI، 0.82 – 0.90) و 5٪ کاهش در نسخه های هیدروکدون (OR ، 0.95؛ 95٪ CI ، 0.91 – 0.98). شرر گفت: “این خبر خوبی است.”

هیدروکدون متداول ترین ماده مخدر در ایالات متحده است. کاهش (5٪) نسخه های تجویز شده هیدروکدون “ممکن است تا حدی کاهش کلی قبلا گزارش شده در تجویز مواد افیونی بین سال های 2015 و 2017 را توضیح دهد”.

با این حال ، آنچه “نگران کننده” است این است که OR برای افراد در معرض خطر “در واقع برعکس حرکت می کنند”.

به عنوان مثال ، افسردگی و اختلالات اضطرابی به طور قابل توجهی با احتمال بیشتری برای دریافت نسخه هیدروکدون همراه است (OR ، 1.09 ؛ 95٪ CI ، 1.05 – 1.12 برای افسردگی و OR ، 1.07 ؛ 95٪ CI ، 1.04 – 1.11 برای اختلال اضطراب) نسخه برای اکسی کدون (OR ، 1.23 ؛ 95٪ CI ، 1.18 – 1.27 برای افسردگی و OR ، 1.16 ؛ 95٪ CI ، 1.11 – 1.20 برای اختلال اضطراب) در مقایسه با ترامادول.

علاوه بر این ، نسخه های بنزودیازپین به احتمال زیاد برای هیدروکدون یا اکسی کدون در دسترس است تا ترامادول (OR ، 1.07 ؛ 95٪ CI ، 1.04 – 1.10 برای هیدروکدون و OR ، 1 ، 19 ؛ 95٪ Cl ، 1.15 – 1.23 برای اکسی کدون).

شرر گفت: “ما برعکس آنچه در اینجا یافتیم انتظار داشتیم.” “این نشان می دهد که هنوز برخی آموزش ها در مورد تجویز ایمن تریاک برای بیماران در معرض خطر وجود دارد.”

تعادل خوب

شرر افزود: این مطالعه شامل تجویز پزشكانی از همه رشته ها از جراحی و مدیریت درد گرفته تا كمك های اولیه بوده و ممكن است روش های آنها از نظر تجویز درد متفاوت باشد.

به عنوان مثال ، وی گفت ، جراحان ممکن است به اندازه پزشکان مراقبت های اولیه از ترامادول استفاده نکنند ، زیرا ممکن است برای بیماران جراحی اثر کمتری داشته باشد.

شرر گفت ، بیماران در معرض خطر می توانند “برای پزشك خرید كنند” تا زمانی كه پزشك پیدا كنند تا یك افیون قوی تر از ترامادول به آنها بدهد.

چندین کشور برای نسخه های جدید مواد مخدر محدودیت هایی را تعیین کرده اند. به گفته شرر ، به عنوان مثال ، در بعضی از نقاط ، بیمار فقط می تواند یک تأمین 3 روزه دریافت کند.

با این حال ، او همچنین اشاره کرد که نگران “فشار دادن بیش از حد آونگ به سمت دیگر” است که منجر به کنترل ناکافی درد می شود.

“جایی برای مواد مخدر قدرتمند وجود دارد. این س arال مطرح می شود که چرا افرادی که بیشتر در معرض سو abuse استفاده قرار دارند بیشتر احتمال دارد این مواد افیونی را دریافت کنند؟ “

شرر “اصلاح یا الحاقی” احتمالی در رهنمودهای CDC را برای پرداختن به توصیه های مواد افیونی برای بیماران پرخطر پیشنهاد کرد.

وی گفت ، علاوه بر این ، باید در مورد اهمیت غربالگری برای عوامل خطر مانند افسردگی ، سو abuse مصرف مواد و مصرف همزمان با بنزودیازپین ها ، به پزشکان آموزش بیشتری داده شود.

یک عدد مختلط

اظهار نظر در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape، اندرو ساکسون ، دکتر ، استاد گروه روانپزشکی و علوم رفتاری ، دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ، که عضو هیئت مدیره انجمن روانپزشکی اعتیاد آمریکا است ، گفت که برخی از جنبه های آن را به چالش می کشد.

وی خاطرنشان کرد که مشخص نیست که نسخه ها برای درد حاد یا مزمن است ، که “یک مشکل” است. وی همچنین با این ادعا که ترامادول گزینه ایمن تری است که منجر به نتایج بهتر می شود ، مخالف است.

اگرچه ممکن است “کمی درست” باشد که ترامادول نسبت به سایر مواد مخدر اعتیاد کمتری دارد یا پتانسیل سو abuse مصرف کمتری دارد اما “اگر افراد بیش از حد از آن استفاده کنند ، هنوز هم می تواند باعث سو abuse مصرف مواد افیونی شود برای ایجاد وابستگی فیزیولوژیکی

ترامادول ، وی افزود ، “ممکن است در واقع یک سندرم ترک کاملاً پیچیده ای داشته باشد” در مقایسه با سایر مواد مخدر.

ساکسون گفت که از این که بیماران همچنان دچار اضطراب و افسردگی هستند ، نسخه های افیونی را دریافت نمی کنند تعجب نمی کند. وی گفت ، یک دهه پیش پیام این بود که “یک پزشک دلسوز و دلسوز” یک داروی مخدر را برای بیمار با درد مزمن تجویز می کند.

وی گفت: بر اساس این باور غلط که همه ما قربانی آن شده ایم ، ما گروه کاملی از افراد را بیماران موروثی می نامیم که درمان با مواد مخدر را برای دردهای مزمن آغاز کرده اند و اکنون از بین بردن آنها دشوار است.

ساکسون همچنین اشاره کرد که بیماران مبتلا به درد مزمن دارای سطح بالایی از اضطراب و افسردگی هستند. وی گفت: برخی از افراد در این منطقه معتقدند كه درد مزمن تقریباً تظاهر دیگری از سندرم روانپزشكی است.

شررر برای خدمات به عنوان سردبیر Family Practice و کمک های مالی از انستیتوی تحقیقات دانشگاه سنت لوئیس و موسسه ملی بهداشت غرامت دریافت کرده است. وی برای سخنرانی در دانشگاه واشنگتن غرامت دریافت کرد.

JAMA Netw Open. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 2 دسامبر 2020. متن کامل

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، در فیس بوک و توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر