بیماری های همزمان ممکن است به اثرات عصبی COVID-19 کمک کنند


یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.

بر اساس مطالعه جدید ارائه شده به انجمن سالانه رادیولوژی مجازی انجمن آمریکایی رادیو مجازی (RSNA) 2020 ، عوارض عصبی COVID-19 در بیماران دیابتی و فشار خون بالا شایع است.کولبی فریمن

کولبی فریمن ، MD ، پزشکی پن ، فیلادلفیا گفت: “بیماران با این شرایط ممکن است در معرض خطر بالاتری از عوارض عصبی باشند و باید از نزدیک تحت کنترل قرار بگیرند.” اخبار پزشکی Medscape.

در تلاش برای فهمیدن اینکه چرا بیماری قفسه سینه ممکن است با عوارض عصبی همراه باشد ، محققان بیماری های مشترک و ویژگی های مشترک را در بیماران مبتلا به COVID-19 که خونریزی مغزی و سکته مغزی داشته اند ، بررسی کردند. فریمن گفت: “ما واقعاً سازوكار خوبی برای چرایی این اتفاق نداریم.”

این تیم تحقیقاتی خاطرنشان کرد که نشانگرهای خونی التهاب در بیمارانی که CT و MRI دریافت کرده اند زیاد است ، به همین دلیل آنها معتقدند که طوفان سیتوکین ناشی از ذات الریه COVID-19 می تواند التهاب مغز را آزاد کند. علاوه بر این ، سطح پایین اکسیژن در بیماران مبتلا به ذات الریه یا ذات الریه می تواند منجر به آسیب هیپوکسیک ، ایسکمیک شود. فریمن اظهار داشت: “با اکسیژن رسانی کم در مغز ، با اشباع 60٪ برای مدت طولانی ، این یک فرض کاملا منطقی است که این می تواند کمک کند.”

وی افزود: “اما علت این عوارض هنوز مورد بحث است.”

محققان سوابق بهداشتی 1،357 بیمار COVID-19 را که از 1 ژانویه تا 27 آوریل به سیستم بهداشت دانشگاه پنسیلوانیا ارائه شده است ، بررسی کردند. آنها 81 بیمار را تحت تصویربرداری از مغز شناسایی کردند. از این تعداد 73 نفر CT ، یک نفر فقط MRI و هفت نفر CT و MRI داشتند. هجده نفر از 81 بیمار یافته های “حیاتی” داشتند که توسط خونریزی حاد داخل جمجمه ای ، انفارکتوس حاد / زیر حاد ، انسداد عروقی ، انسفالوپاتی هیپوکسی-ایسکمیک یا فتق تعریف شده بودند.

از 81 بیمار مبتلا به MRI یا CT ، 52 نفر (64.2٪) سابقه فشار خون بالا و 32 نفر (39.5٪) دیابت نوع 2 داشتند.

در گروه 18 بیمار با نتایج آزمایش حیاتی ، 13 نفر (2/72 درصد) فشار خون بالا و 9 نفر (0/50 درصد) دیابت نوع 2 داشتند.

فریمن گفت: بیماران مبتلا به دیابت و فشار خون بالا واقعا متناسب نیستند.

وی گفت: عوارض عصبی COVID-19 باید بیشتر بررسی شود ، زیرا بعداً التهاب می تواند منجر به عوارض شود.

از دیدگاه یک پزشک ، وی گفت که او نگران است که ممکن است برخی از افراد التهاب داشته باشند و عواقب آن به تأخیر بیفتد ، زیرا “4 هفته بعد ممکن است سکته کنند.” وی افزود ، COVID-19 ممکن است نوعی آسیب شناسی مغزی داشته باشد.

“ما باید هنگام بهبودی از COVID-19 بهتر درک کنیم ، آیا از جنگل بیرون می آیید؟ یا هنوز هم مستعد هستید؟”

سن و نژاد تحت کنترل است

محققان گزارش می دهند که عوارض عصبی همیشه به دلیل سن بیمار نیست. اگرچه میانگین سنی 18 بیمار با یافته های حیاتی 60.5 سال بود ، هفت نفر از آنها زیر 55 سال و سه نفر بالای 40 سال بودند.

فریمن این واقعیت را برجسته کرد که 46 نفر از 81 بیمار (57 درصد) که تحت تصویربرداری مغز قرار گرفته اند سیاه پوست هستند. این جمعیت همچنین 66.7٪ (12 از 18 نفر) از بیماران با یافته های مهم CT مغزی و MRI را نشان می دهد. فریمن گفت: “این سوالی بود که ما داشتیم ؛ بیشتر بیماران ما از غرب فیلادلفیا بودند ، جایی که جمعیت زیادی از آفریقایی-آمریکایی ها وجود دارد و بیماران آفریقایی-آمریکایی نسبتاً اسکن شده بیشتری داشتند.” “آیا آفریقایی-آمریکایی یک عامل خطر اضافی است که ممکن است بسیاری از توضیحات ممکن را داشته باشد ، یا یک گفتگو کننده است زیرا آنها همچنین دارای فشار خون و دیابت هستند؟”

از 81 بیماری که تصاویر عصبی داشتند ، 18 نفر (22٪) فوت کردند. سه نفر از 18 نفر با یافته های حیاتی در اثر خونریزی داخل پارانشیمی درگذشتند.

تیم تحقیقاتی فریمن در حال حاضر گروهی از هزاران بیمار مبتلا به COVID-19 را از سیستم مراقبت های بهداشتی دانشگاه پنسیلوانیا و سایر سیستم های مراقبت های بهداشتی برای شناسایی عوارض عصبی در حال مطالعه است. وی گفت: “این مطالعه توسط تعداد بیشتری از افراد انجام خواهد شد.”

جمع آوری شواهدی از بیماریهای همراه

جیسون دایک ، Ph.D. گفت: “ما مدت طولانی است که می دانیم افرادی که بیماری های مختلفی دارند در صورت مثبت بودن SARS-CoV-2 و ایجاد COVID-19 در معرض خطر بیشتری برای عوارض اضافی هستند.” دانشگاه آلبرتا ، ادمونتون ، کانادا.

دایك گفت: “این مطالعه شواهد دیگری را برای تأیید آن اضافه می كند.” “عوارض عصبی مرتبط با COVID-19 می تواند به لیست فزاینده ای از مشکلات پزشکی اضافه شود که ما باید نگران آنها باشیم و از نزدیک آنها را کنترل کنیم.

فریمن و دایک هیچ رابطه مالی را فاش نکردند.

نشست سالانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی (RSNA) 2020.

Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes