[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

یک بررسی جدید تایید می کند که بیماران سرطانی در معرض خطر بیشتری از COVID-19 و نتایج بدتر هستند. همچنین مشخص شده است که بیماران مبتلا به سرطان خون ، لنفوم غیرهوچکین و سرطان ریه بیشتر در معرض خطر هستند.

سیاه پوستان مبتلا به سرطان حتی بیشتر در معرض خطر هستند و در بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ و لنفوم غیر هوچکین ، این خطر در زنان بیشتر از مردان است. (این در مقایسه با یافته ها در جمعیت های غیر سرطانی است ، جایی که مردان بیش از زنان در معرض خطر ابتلا به COVID و نتایج شدید هستند).

این یافته ها از بررسی گسترده سوابق الکترونیکی سلامت 73.4 میلیون بیمار در ایالات متحده بدست آمده است. نویسندگان می گویند: “آنها بر لزوم محافظت و نظارت بر بیماران سرطانی به عنوان بخشی از استراتژی کنترل همه گیری تأکید می کنند.”

این بررسی بصورت آنلاین در تاریخ 10 دسامبر در JAMA Oncology.

محققان به سرپرستی Quanqiu Wang ، MS ، مرکز هوش مصنوعی در کشف مواد مخدر ، دانشگاه Case Western Reserve ، می گویند خطر بالاتر COVID-19 در میان بیماران سرطانی کاملاً شناخته شده است ، اما شکستن خطر ابتلا به نوع سرطان یک موضوع جدید است. کلیولند ، اوهایو.

بیماران سرطانی در معرض نقص سیستم ایمنی هستند و تماس بیشتری با سیستم بهداشتی دارند که خطر COVID-19 را افزایش می دهد. اما به نظر می رسد که کدام سیستم های بدن تحت تأثیر سرطان قرار دارند. به عنوان مثال ، در بیماران مبتلا به سرطان خون ، COVID احتمالاً خطرناک تر است زیرا سرطان خون به طور مستقیم سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند ، نویسندگان پیشنهاد می کنند.

افزایش خطر ابتلا به SARS-CoV-2 و بستری شدن در بیمارستان در میان بیماران سرطانی سیاه ممکن است به دلیل زیست شناسی باشد ، اما بیشتر به دلیل عواملی است که در بررسی پایگاه داده در نظر گرفته نشده است. محققان اظهار داشتند ، چنین عواملی شامل مشکلات اجتماعی ، وضعیت اقتصادی ، دسترسی به مراقبت های بهداشتی و سبک زندگی است.

برای این مطالعه ، محققان سوابق الکترونیکی بهداشتی ذخیره شده در سیستم IBM Watson Health Explore Yor را تجزیه و تحلیل کردند ، که حدود 15٪ از تشخیص های جدید سرطان در ایالات متحده را ثبت می کند.

تجزیه و تحلیل نشان داد که از 14 آگوست 2020 ، 16،570 بیمار (0.02 0.0) با COVID-19 تشخیص داده شده اند. حدود 1200 نیز مبتلا به سرطان تشخیص داده شده اند. از این تعداد ، 690 نفر در سال قبل مبتلا به سرطان شده اند که در تجزیه و تحلیل به عنوان تشخیص اخیر سرطان در نظر گرفته شده است. این مطالعه شامل 13 سرطان شایع شامل سرطان های آندومتر ، کلیه ها ، کبد ، ریه ها ، دستگاه گوارش ، پروستات ، پوست و تیروئید بود.

بیماران مبتلا به سرطان (نسبت شانس اصلاح شده) تشخیص داده شده اند [aOR]، 1.46) ، و همچنین کسانی که اخیراً سرطان تشخیص داده اند (aOR ، 7.14) پس از سازگاری با آسم ، بیماری های قلبی عروقی ، اقامت در خانه سالمندان و سایر افراد در معرض خطر ، خطر ابتلا به COVID-19 به طور قابل توجهی بالاتر از افراد بدون سرطان است. عوامل.

خطر ابتلا به COVID در میان بیماران اخیراً مبتلا به سرطان خون (aOR ، 12.16) ، لنفوم غیر هوچکین (aOR ، 8.54) و سرطان ریه (aOR 7.66) بیشترین است. خطر ابتلا به COVID در بیماران مبتلا به سرطان مرتبط با پیش آگهی ضعیف تر ، از جمله سرطان پانکراس (aOR ، 26/6) و کبد (aOR ، 49/6) کمتر است. برای بیماران مبتلا به سرطان تیروئید ضعیف ترین بود (aOR ، 3.10. پ برای همه <.001).

بستری شدن در بیماران سرطانی مبتلا به COVID اخیر بیشتر از بیماران فاقد COVID (46/47 درصد در مقابل 6/24 درصد) و مرگ ناشی از COVID (93/14 درصد در مقابل 26/5 درصد) بود. در میان بیماران سرطانی که COVID-19 نداشتند ، 39/12 درصد در بیمارستان بستری شدند و 0/4 درصد درگذشتند. تیم تحقیق اظهار داشت ، یافته ها نشان دهنده تأثیر هم افزایی بین COVID-19 و سرطان است.

در میان بیمارانی که به تازگی مبتلا به سرطان تشخیص داده شده اند ، بیماران سیاه پوست – 10.3٪ از کل جمعیت مورد مطالعه – به طور قابل توجهی بالاتر از بیماران COVID-19 بیشتر از بیماران سفید پوست هستند. اختلافات نژادی در بیماران سرطانی پستان (aOR ، 5.44) بیشترین و پس از آن بیماران سرطانی پروستات (aOR ، 5.10) ، سرطان روده بزرگ (aOR ، 3.30) و سرطان ریه (aOR ، 2.53) بود. پ برای همه <.001).

بستری شدن در بیماران سیاه پوست مبتلا به سرطان و COVID بیشتر از بیماران سفید پوست است. همچنین تمایل به مرگ و میر بیشتر در میان بیماران سیاه پوست (18.52 v در مقابل 13.51؛) وجود دارد. پ = .11)

Aakash Desai ، متخصص انکولوژیک ، MBBS ، از کلینیک Mayo ، روچستر ، مینه سوتا و همکارانش در یک اظهار نظر همراه گفت ، ممکن است این اختلافات مربوط به نژاد نباشد. “جالب توجه است ، یک مطالعه قبلی در مورد بیماران بستری در بیمارستان COVID-19 بدون سرطان نشان داد که مرگ و میر در بیماران سیاه پوست با بیماران سفید پوست پس از اصلاح از نظر همبودی و شاخص محرومیت قابل مقایسه است ، نشان می دهد که تفاوت های مشاهده شده عمدتا به دلیل تفاوت های اجتماعی زیست شناسی است. “

روزنامه نگاران تحریریه همچنین خاطر نشان می كنند كه یافته ها در مورد بیماران سرطانی سیاه در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به COVID-19 هستند (بسته به سرطان بسته به نوع سرطان ، 58/1 – 5/5) ، یافته های جمعیت عمومی را نشان می دهد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری چندین برابر افزایش خطر در میان بیماران سیاه پوست را ارزیابی می کند. آنها پیشنهاد می کنند که این سطوح بالاتر را می توان تا حد زیادی توسط عوامل اجتماعی توضیح داد. از جمله این عوامل می توان به افزایش شدت بیماری های همراه ، شرایط زندگی شلوغ (شهرهای داخلی ، خانه های چند نسلی و غیره) ، وابستگی به وسایل حمل و نقل عمومی یا مراقبت از کودکان و قرار گرفتن در معرض کار بیشتر اشاره کرد. سردبیران اظهار داشتند: “تا زمانی که چنین اختلافات اجتماعی در نظر گرفته نشود ، ما نمی توانیم تصور کنیم که این یافته ها ناشی از اختلافات ذاتی بین گروه های نژادی است.”

دسایی و همکارانش نوشتند: “روشن است که نورافکن COVID-19 به طور چشمگیری مراقبت های بهداشتی و اجتماعی برجسته آمریکا را روشن می کند.” “این وضعیت باید یک زنگ خطری باشد که باعث پیشرفتهای مورد نیاز در سیاستهای مشارکت ایالات متحده می شود ، از جمله دسترسی بهتر به خدمات بهداشتی ، اما نه محدود به آن. هیچ چیز برای کاهش این نتایج مختلف بالینی حیاتی تر به نظر نمی رسد. در طول بحران و سپس “آنها اعلام می کنند.

بودجه این مطالعه توسط انستیتوهای ملی بهداشت ، انجمن سرطان آمریکا و سازمان های دیگر تأمین شد. محققان هیچ رابطه مالی را فاش نکردند.

جاما اونکول منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 10 دسامبر سال 2020. متن کامل ، نظر

الکساندر اوتو دستیار پزشک و روزنامه نگار پزشکی برنده جایزه است که قبلاً در چندین خبرگزاری مهم از جمله مک کلاتچی و بلومبرگ BNA کار می کرد. وی روزنامه نگار سابق علوم با مجله علوم نایت MIT است. ایمیل: aotto@mdedge.com.

برای کسب اطلاعات بیشتر از Medscape Oncology ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir