[ad_1]

رم (رویترز) – بر اساس مطالعه ای در روز جمعه ، بیش از نیمی از ایتالیایی ها معتقدند که کنار گذاشتن آزادی شخصی برای محافظت از سلامت عمومی درست است ، که نشان می دهد محدودیت های دولت برای مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 هنوز از حمایت عمومی برخوردار است .

حدود 57.8٪ از پاسخ دهندگان معتقدند که دولت باید “برای چه زمانی و تحت چه شرایطی می تواند خانه خود را ترک کند ، چه کاری می تواند یا نمی تواند انجام دهد ، چه کسی را می تواند ببیند و کجا” تصمیم بگیرد تا از سلامتی خود محافظت کند. مطالعه توسط موسسه تحقیقات Censis.

این مطالعه در بین جوانان بالاترین درصد را نشان می دهد ، و در بین افراد 18 تا 34 ساله به حداکثر 64.7٪ رسیده است.

در تابستان ، پس از تخفیف محدودیت های دولت برای محدود کردن موج اول بیماری همه گیر بهار ، جوانان در ارتباط با گروهها به طور گسترده ای در ایتالیا متهم به تشدید عفونت شدند.

ایتالیا اولین کشور غربی است که به شدت توسط این ویروس آسیب دیده و از زمان شیوع آن در فوریه بیش از 58000 کشته متحمل شده است. در اوایل ماه مارس ، این اولین کشور اروپایی بود که وارد یک قفل ملی شد.

طبق نظرسنجی Censis که قبل از آخرین مصوبه دولت برای اعمال محدودیت های جدید در فصل تعطیلات انجام شد ، حدود 79.8٪ از ایتالیایی ها در محدوده کریسمس برای محدود کردن سخت بودند.

روز پنجشنبه ، نخست وزیر جوزپه كنته ، تظاهرات نیمه شب و ترافیك بین شهرها در روزهای كریسمس ، روز بوكس ​​و سال نو را از جمله اقدامات دیگر ممنوع كرد.

حدود 77٪ از پاسخ دهندگان گفتند که برای کسانی که از اقدامات امنیتی مانند استفاده از ماسک صورت و جلوگیری از اجتماعات عمومی پیروی نمی کنند ، “مجازات سخت” دارند.

طبق این نظرسنجی ، ترس در سال 2020 میلادی احساس غالب در بین ایتالیایی ها بوده است ، حدود 73.4٪ گفته اند که احساس اضطراب و ترس می کنند.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر