بیانیه علمی جدید AHA در مورد یائسگی و خطر CVD


براساس بیانیه علمی انجمن قلب آمریکا (AHA) ، تغییر در هورمون ها ، ترکیب بدن ، لیپیدها و سلامت عروق در دوران یائسگی می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی (CVD) را در خانم ها افزایش دهد.

“سامار الخوداری” ، MD ، رئیس گروه تحریریه گفت: “این بیانیه با هدف افزایش آگاهی در بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و زنان در مورد انتقال به یائسگی به عنوان زمان افزایش خطر بیماری قلبی است.” ، در مقابل اخبار پزشکی Medscape.

“به این ترتیب ، بر اهمیت نظارت بر سلامت زنان در دوران میانسالی و هدف قرار دادن این مرحله به عنوان دریچه حیاتی برای اجرای استراتژی های مداخله زودرس که هدف آنها حفظ ضربان قلب و کاهش خطر بیماری های قلبی است ، تأکید می کند.” الخدری از دانشکده آموزش عالی بهداشت عمومی ، دانشگاه پیتسبورگ ، پیتسبورگ ، پنسیلوانیا گفت.

این بیانیه در تاریخ 30 نوامبر به صورت آنلاین منتشر شد جریان.

تکامل در دانش

الخودری گفت ، طی 20 سال گذشته ، دانش در مورد چگونگی یائسگی در ابتلا به CVD “به طور چشمگیری” پیشرفت کرده است. داده های انباشته به طور مداوم به انتقال به یائسگی به عنوان زمان تغییر در سلامت قلب اشاره دارد.

وی گفت: “مهم است ،” نشریات اخیر AHA در مورد پیشگیری از CVD كه در سال 2011 منتشر شده است ، شامل اطلاعات موجود در مورد انتقال یائسگی به عنوان زمان افزایش خطر CVD نیست. “

الخودری گفت: “به همین ترتیب ، یک نیاز طاقت فرسا برای بحث در مورد پیامدهای ادبیات انباشته شده در مورد این موضوع وجود دارد.”

این بیانیه ترکیبی مدرن از داده های موجود در مورد یائسگی و نحوه ارتباط آن با CVD ، دلیل اصلی مرگ زنان در ایالات متحده را ارائه می دهد.

حتما بخوانید:
تخت خواب بادی

معمولاً مشخص شده است که سن زودرس در یائسگی طبیعی نشانگر افزایش خطر CVD است. داده ها نشان می دهد که یائسگی ناشی از iatrogenically (اووفورکتومی دو طرفه) در دوره قبل از یائسگی نیز با خطر بالاتر CVD همراه است.

علائم وازوموتور با سطوح ضعیف تری از عوامل خطر CVD و اقدامات برای تصلب شرایین تحت بالینی همراه است. اختلال خواب همچنین با خطر بالاتر CVD تحت بالینی و سلامت SS ضعیف در زنان میانسال ارتباط دارد.

افزایش بافت چربی مرکزی / احشایی و کاهش توده عضلانی بدون چربی در طی انتقال به یائسگی بارزتر است. گروه دریافتند که این افزایش چاقی مرکزی با افزایش خطر مرگ و میر همراه است ، حتی در بین کسانی که شاخص توده بدنی طبیعی دارند.

افزایش سطح چربی (کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم و آپولیپوپروتئین B) ، خطر سندرم متابولیک و بازسازی عروق در اواسط زندگی با انتقال به یائسگی بیش از پیری انجام می شود ، در حالی که فشار خون و آنها گزارش می دهند که گلوکز احتمالاً بیشتر تحت تأثیر پیری زمانی قرار خواهد گرفت.

مداخلات در سبک زندگی

گروه تحریریه خاطرنشان می کند که به دلیل افزایش امید به زندگی در ایالات متحده ، تعداد قابل توجهی از زنان پس از یائسگی تا 40٪ از زندگی خود را سپری می کنند.

با این حال ، داده ها نشان می دهد که تنها 7.2 درصد از زنان یائسه از دستورالعمل های مربوط به فعالیت بدنی پیروی می کنند و کمتر از 20 درصد از این زنان رژیم غذایی سالم را به طور منظم حفظ می کنند.

حتما بخوانید:
روش پنیمور برای افزایش فوری سایز آلت تناسلی

داده های محدود از آزمایش های کنترل شده تصادفی نشان می دهد که مداخله چند بعدی در سبک زندگی در دوران یائسگی ممکن است از افزایش وزن جلوگیری کرده و فشار خون و تری گلیسیرید ، گلوکز خون و سطح انسولین را کاهش دهد و از بروز آترواسکلروز کاروتید تحت بالینی جلوگیری کند. آنها اشاره می کنند

داده های جدید نشانگر تغییر در ارتباط کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL-C) با خطر CVD در دوران یائسگی است ، که نشان می دهد سطح بالاتر HDL-C ممکن است به طور مداوم نشان دهنده ضربان قلب خوب نباشد. سلامت عروق در زنان میانسال ، یادداشت های گروه.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد شروع هورمون درمانی یائسگی (MHT) در صورت سن کمتر از 60 سال یا در طی 10 سال از یائسگی با کاهش خطر CVD همراه است.

این گروه اظهار داشت که تحقیقات بیشتری در مورد اثرات کاردیومتابولیک MHT ، از جمله اثرات مربوط به شکل ، مسیر و مدت مصرف ، در زنان یائسه مورد نیاز است.

آنها همچنین خاطر نشان می كنند كه داده های مربوط به پیشگیری اولیه و ثانویه از CVD تصلب شرایین و بهبود بقا با مداخلات كاهش دهنده چربی برای زنان “دست نیافتنی” است و مطالعات بیشتری برای تهیه توصیه های مبتنی بر واقعیتهای خاص زنان لازم است.

این مطالعه بودجه تجاری نداشت. الخودری هیچ رابطه مالی را فاش نکرد.

جریان. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 30 نوامبر 2020. خلاصه

برای اطلاعات بیشتر از heart.org Medscape Cardiology ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma