اگر درباره سئو و بهینه سازی اطلاعات کافی و بروز دارید که یک امتیاز مثبت داشته و به خوبی محصولات ما را درک می کنید و نیازی به توضیح جامع درباره ی بک لینک قوی سالس بک لینک و اینکه یک بک لینک قوی چه خصوصیات و تاثیرات مهمی می تواند بر روی یک سایت بگذارد نیست اما حتی اگر هیچ اطلاعاتی در این باره ندارید ، اصلا جای نگرانی نیست ، ما در ابتدا اطلاعات جامعی را به شما خواهیم گفت که حتی اگر از دیگر شرکت ها نیز قصد خرید بک لینک قوی داشتید ، حتما به درد شما میخورد ، ما دوستدار سرمایه مشتریان خود هستیم و معتقدیم بایستی تبدیل به سرمایه گذاری برای وب سایت شما شود نه آنکه با آزمون خطا بخش مهمی از آن سوخت شود. وجود محتوای با کیفیت، معتبر و مفید یک امتیاز خوب برای شما به حساب میآید. به بیان بهتر، موتورهای جستجوگر بر این باورند که چیزی که دیگران درباره سایت شما می گویند، مهمتر از چیزی است که شما درباره خودتان می گویید.

جایی که لینک در آن قرار میگیرد بر روی کیفیت آن تأثیر میگذارد. اگر می خواهید ببینید که چگونه رقیب شما در رتبه بندی قرار می گیرند، باید به لینک های آنها نگاه کنید. اما عدم توجه به نکات مربوط به ارتباط محتوا و تعداد یا تنوع هدفهای بکلینک میتواند باعث کاهش تأثیر این روش شود. کاری که شما میتوانید برای بک لینک گرفتن از ویکی پدیا انجام دهید این است که موضوعاتی که هنوز در ویکی پدیا محتوا ندارند را شناسایی کنید و ابتدا دربارهٔ آن موضوع در وبسایت خود محتوایی جامع و مفید منتشر کنید و بعد در ویکی پدیا قرار دهید. اگر شما سایت مناسبی را برای خرید بک لینک پیداکردهاید دلیلی ندارد که تیم گوگل نیز نتواند آن را شناسایی کند. بک لینکهایی که در محتوای میان صفحه جا داده شدهاند تأثیر گذاری بیشتری نسبت به بک لینکهای بالا و پایین صفحه، ستونهای کناری و هر محل دیگری به جز محتوای میان صفحه دارند و قویتر عمل میکنند.

تنها کاری که باید در این روش انجام دهید این است که به سؤالات جواب دهید یا در موضوعات انجمنها فعالیت کنید و هر وقت موضوع یا سوالی مرتبط با وبسایت شما مطرح شد در پاسخ به وبسایت خود لینک دهید. در حالی که تکنیکهای کلاه سفید ارگانیکتر و “صادقانهتر” هستند، SEO کلاه سیاه شامل اسپم استفاده از سیستم برای دستیابی به رتبه های بالاتر است. در این مقاله با مفهوم بک لینک و نحوه بررسی ارزش آن توسط گوگل آشنا شدیم در درس بعدی به بررسی روش های مناسب برای کسب بک لینک و معرفی تکنیک های کلاه سفید و کلاه سیاه میپردازیم. هنگامی که کسی محتوای آنلاین را میخواند میتواند به سرعت لینکهای قابل مشاهده درون محتوا را شناسایی کند. در حقیقت پیج رنک گوگل حذف نشده و هرگز نیز حذف نخواهد شد.(دلیلش را اینجا در وب سایت موز اسکیپ بخوانید.) پیج رنک گوگل، الگوریتیمی هدفمند و فوق العاده هوشمند است که در دانشگاه استنفورد ایجاد شد و به خوبی می تواند وب سایت های قدرتمند را شناسایی نماید.

پیش از هر چیزی باید اطمینان به دست آورید که وب سایت شما به خوبی در گوگل ایندکس شده و در نتایج جستجو صفحات شما دیده میشود. گوگل به کمک هوش مصنوعی میتواند محتوای کلی وب سایتها و موضوع محتوای هر صفحه را بفهمد. هیچکس به آنها توجه نمیکند، هیچ شماره تلفنی، هیچ اطلاعات تماسی، هیچ ایمیل آدرسی، هیچ چیزی وجود ندارد. به این مثال توجه کنید تا مفهوم این جملات برایتان قابل درک تر شود. یک بکلینک خوب بیشتر یا همه ویژگیهای خوب را خواهد داشت، به این دلیل که میتوانند بکلینکها از یک منبع معتبر بیایند. هرچه این صفحهها جستجوی بیشتری داشته باشد و فعالتر باشد تأثیر لینک موجود در آن بیشتر میشود. اگر محتوای صفحهها مطلوب نباشد ممکن است بعد از تأثیر بک لینک و بالا رفتن متن مورد استقبال مخاطبان قرار نگیرد و به رتبههای پایینتری سقوط کند. نکته مهم این است که در هنگام خرید بک لینک باید به اسپم بودن سایت ها توجه کنید.

ایندکسر